AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od ameron »

Neviete niekto poradit s kodovanim a zakladnym nastavenim AFS? Mam v aute nove zatackove svetla namontoval som aj RJ natacania xenonov. Mam vzduchovy podvozok. Po nakablovani a zapojeni mam chybovu hlasku na budikoch AFS function not weah alebo take nieco. VAG pise:
Control Module Part Number: 7L6 907 357 A
Component and/or Version: AFS-Steuergeraet X014
Software Coding: 0243715
Work Shop Code: WSC 31414
Additional Info: 7L6941329 AFS-Lst.-Modul l X018 7L6941330 AFS-Lst.-Modul r X018
Additional Info: Geraet 00001
4 Faults Found:
01042 - Control Module: Not Coded
000 - -
02656 - Power Output Stage for Left Headlight (J667): Not Coded
000 - -
02657 - Power Output Stage for Right Headlight (J668): Not Coded
000 - -
01539 - Headlights Not Adjusted
005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation


Neviete ako sa robi zakladne nastavenie? Ked idem na zakladne nastavenie kanal 001 napise chybu to iste na 002. Tiez sa mi nezda to kodovanie, lebo podla label suboru by to malo byt bud
2271234 = VW Touareg (7LA) vzduch zaveseni / leve rizeni (LHD)
alebo
1288323 = VW Touareg (7L6) vzduch zaveseni / leve rizeni (LHD)
nechce mi ani jednu hodnotu zobrat pise ze maju byt 7 ciferne a do 1048579

Neviete niekto ako na to?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od ameron »

Tak som nasiel na ruskom fore ze treba pouzit novy VAG na kodovanie a ja som to robil na starom cez KKL. Takze to budem moct skusit az v pondelok ked sa k nemu dostanem :(

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od ameron »

Tak uz je to ok nastavene nakodovane, bolo treba pouzit VCDS co som zohnal az dnes, ja som mal nejaku vykopavku co som mal este pre passat.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od ameron »

Tak som sa bol povozit po tme, je to paradicka. Mam este dva problemiky:
1) co s dialkacmi? povodne som mal pridavne H7 dialkove ku bixenonom teraz mam len bixenon a palubak hodi pri zapnutych dialkach chybu ziarovky (len prvy krat)
2) taka kuriozna vec, chyba AFS systemu (ked som mal odpojeny konektor natacania jedneho svetla) sa mi zobrazuje ako blikanie zelenych sipok s cislom 1 uprostred, co podla manualu znamena signalizacia smeroviek privesu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Predpokladam, ze to tak nejako divne transformuju moje budiky zapnutu chybovu kontrolku (mam budiky: 7L6 920 880 T) neviem ci by som potreboval ine budiky, alebo sa daju nakodovat? Ale zasa to svieti len pri chybe AFS systemu co dufam tak skoro nebude :) Podla manualu tam ma pri chybe svietit symbol ziarovky.

dandar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 21.04.2011 23:16

Re: AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od dandar »

Ahojte,
Mam podobny problem s AFS na stredovom panely mi svieti AFS Not function. A na budiku blika kontrolka ziarovky.
Mal som zatecene lave predne svetlo tak som bol nuteny vymenit AFS modul. Odvtedy mi nefunguje natacanie do zakrut ani nespravi uvodne vyskove nastavenie. Neviete mi poradit ako urobit zakladne natavenie pripadne kto by mi mohol s tym pomoct. Za akukolvek radu dakujem.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od tornado1 »

zkontrolovat kodovní obou jednotek - levé a pravé a udělat základní nastavení
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od ameron »

dandar píše:Neviete mi poradit ako urobit zakladne natavenie pripadne kto by mi mohol s tym pomoct. Za akukolvek radu dakujem.
Spojit sa s 55 das zakladne nastavenie adresa 001 zapnut je to sekunda dve, potom das naspat. Predtym zmazat chyby. Toto mi stacilo. Ak nemas VCDS daj to spravit tomu kto ho ma.

Lungo3.0
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 29.07.2016 07:48

Re: AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od Lungo3.0 »

Ahoj. Mam ted podobny problem. Leve svetlo bixenon s H7 do zatacky. Svetlo zvlhlo a prestalo se hejbat. Vymenil jsem ridici jednotku ASF a preventivne i cele svetlo a svetlo po nastartovani pohyb pouze dolu a nahoru. Pohyb do stran zadny. Nesviti ani H7.
Vsechny zarovky v poradku.
Pri napojeni na VAG se s xenonem nepovedlo navazat spojeni. Ale bylo mi receno ze pri vymene ŘJ by se sbetlo melo hejbat i bez nakodovani.
Abych to schrnul. Tak ze nove svetlo, nova ridici jednotka ASF. Pred vodou xenony pohyb i prisvecovani normalne. Po vode zadny pohyb zadne prisvecpvani. Po vymene ŘJ a svetla pohyb jen nahoru dulu a H7 nesviti. Komunikace s Vagem problem. Zkousel sem dat ŘJ i do toho stareho svetla a vysledek stejnej. Nemuzete nekdo poradit co by to mohlo bejt? Pripadne nejaky expert v jiznich cechach kam bych prijel? Diky moc za rady. Touareg 3.0tdi 165kw 10/2005

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AFS (zatackove svetla) zakladne nastavenie a kodovanie

Příspěvek od ameron »

Skontroluj konektorove spojenia za svetlom. Ten konektor do ktoreho sa zasuva svetlo vedie do dalsieho konektoru, ktory je vzadu na tom sufliku svetla. Ja som riesil, minuly mesiac, ze mi vobec nesla diagnostika pripojit a ked som rozpojil tie konektory tak vnutri som mal natecenu vodu. Po vycisteni ok.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“