Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od tomo_111 »

Ahoj,

kupil som Passat B8 2016 (biTDI), ak sa nemylim ma Discovery pro (ta vacsia navi), popis problemu:
- po ulozeni navolenych radiostanic na sloty sa po dlhsom stati (napr nastartovanie druhy den) objavia stanice, ktore mal navolene predosly majitel
- pri vypnuti motora/zapalovania kratko po ulozeni, pripadne hard restarte jednotky (dlho podrzat off button v kolecku) tam 'nove' navolenie zostava
- stejne sa to chovalo ked som zvolil dat radio do tovarniho nastaveni - vsetky pozicie prazdne, prijdem druhy den a opat predvolby :)

Neviete niekto prosim, cim by to mohlo byt? Pozeral som google/nemecke fora a je mozne ze nejaka chyba jednotky?
Druhe podozrenie mam pripadne na bateriu - ta je podla mechanika na vymenu , moze toto sposobovat nejake nizsie napatia?

stav jednotky:
-mapy su 2016, updatovat mi nejdu - napise ze naslo na SD aktualizaciu ale ked pristupim k aktualizacii vecne hlada
-servis menu (dlhe podrzanie tlacitdla v pravom kolecku) - vyvola sa hlaska ze sa spusta servis menu, ale nikdy sa nespusti
-obrazky pre radia to iste, vecne hlada
- z toho dovodu netusim aky tam je firmware ale predpokladam ze asi povodny...

takisto mam pocit ze v app-connect som navolil predvolene Android auto a vzdy ked do toho menu prijdem je tam MirrorLink, ale to asi nemusi suvisiet.
Obratit sa na nejaky autorizak?
Dakujem :good:

Edit: este som zistil, ze v kolonke Software to neukazuje nic...takisto to pise 'aktualizuje se' pricom som sa k ziadnej aktualizacii nedostal
Přílohy
discovery.jpg

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od ferda25 »

Problém vidím v informaci: "Software: " - tam kde jsem udělal prázdné místo musí být číslo.

Tj. v jednotce probíhá nějaká nedokončená aktualizace a to může být základní problém.

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od tomo_111 »

dakujem, zo screenshotov ktore som videl mi to tiez prislo ako spatne - ja som sa o ziadnu aktualizaciu firmwaru nepokusal, mozno predosly majitel/servis :?:

Pokial nie je nejaka lahka cesta ako tu jednotku nejak 'hardresetnut' (dlhe podrzanie vypinacieho tlacitka radio restartuje, ale toto sa neodstrani), tak asi najlepsie asi ten autorizak (pripadne nejaky sikovny koder v okoli Prahy)?

Trochu zahadou mi je, ze auto (vraj a podla knizky, ale papier znesie vsetko) chodilo do autorizaku na standardny servis v CR, to tam v ramci 'standardu' neaktualizuju mapy?

dik za rady

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od ferda25 »

Mapy se aktualizují jen na přání majitele.

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od tomo_111 »

ferda25 píše:
11.08.2020 20:27
Mapy se aktualizují jen na přání majitele.
dobre vediet dakujem

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od tomo_111 »

Tak podla VW je vraj na ten infotainment pre moj VIN svolavacka takze by to mali vediet buduci tyzden nejak rozbehat, uvidime.

Uživatelský avatar
vincent19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 13.09.2011 07:57
Bydliště: Olšany

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od vincent19 »

Čeho se přesně týkala ta svolávací akce? Koukal jsem ze na moje auto je taky. díky


Sent from my iPhone using Tapatalk
Passat Variant 3G 2.0TDI 110kW , Passat Variant 3C 2.0TDI 125kW Sportline , Vento 1.9D

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od tomo_111 »

Ahoj, popravde neviem presne, vraj 'aby nemrzla navigace' - co moj problem nebol.

Vysledok po prvom zakroku: absolutne ziadna zmena, cislo softwaru chyba stale, sede tlacidlo aktualizace taky stale..
od vcera je to tam znovu - vraj sa este mozno musi prehrat nejaka 'ina jednotka'...dam update jestli to dopadlo..

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od tomo_111 »

update - autorizovany servis tvrdi, ze im novejsi software s jejich diagnostikou 'nelze nahrat' a resenim je sa obratit na niekoho ineho (neviem na koho, obraciam sa predsa na autorizovany servis z dovodu, ze cakam ze tomu rozumeju najviac?) pripadne vymenit jednotku za 105.000 CZK.

Takze krok dva bude to skusit dat prehrat niekde inde zrejme...

update 2: auto som prebral, na moje prekvapenie uz v polozke o systemu pise sofwater verzi 0343, cislo zarizeni zmenilo posledne pismenko z C na J (?) a aktualizaciu map mi naslo aj prebehla na 100%..som zvedavy ci to tam zajtra este bude pripadne ulozene tie radia...

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Discovery pro - zapomina ulozene sloty radia

Příspěvek od tomo_111 »

tak update 3:
po prebrati auta (kedy to tam vraj nedokazali dostat) a videl som software (obr.1) sa mi uspesne podarilo dat cez SD nove mapy a skusmo som naladil na viac pozicii jedno radio, obr 2. - software+ nove mapy..

mozte poradit niekoho z fora kto by si s tym vedel pripadne poradit? Ked autorizovany servis si nevie... 8O
1.jpg
2.jpg
prekvapenie vecer 3 - sofware opat chyba, mapy zostali, ukladat radio znovu nejde...o ziadny update firmwaru som sa samozrejme nepokusal, nepoznam postup ani nemam ziadne firmwary... :negative:
3.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“