Sharan a konkurence

2010 - 20..

Moderátor: čapik

Odpovědět
MiraZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.07.2020 12:21

Sharan a konkurence

Příspěvek od MiraZ »

Ahojte,
uvazuji o koupi MPV pro 3 deti s automatem. Cenova predstava je 300-400tis.Kc, takze ojetina. Chtel jsem se zeptat, nad kterymi auty jste uvazovali a proc jste nakonec zvolili Sharan. Ja jsem puvodne byl pevne rozhodnuty pro Grand C4 Picasso r.v. 2015 a vys s vybornym 2.0HDi a menicovym automatem od Aisinu. Pekne kousky se ale pohybuji kolem 350tis. Kc a tam uz jsem nasel na Autodraftu dovezeny Sharan (sice starsi) s 2.0TDI a to je preci jenom o tridu vetsi auto. U Sharanu se bojim akorat drahych oprav sice asi celkem spolehliveho mokreho DSG.
Zajimalo by me, jestli se da ve treti rade vozit i dospely clovek na delsi trasu s tim, ze v prostredni rade by byly deti a mohly by byt posunute vic dopredu, aby bylo ve treti rade vice mista. Kdyby to slo, byl by to dobry argument pro.
Grand Picasso je sice na podvozku nizsi stredni tridy, ale je docela nafouknute a dle rozmeru jen o cm v interieru mensi nez Sharan.
Jeste jsem uvazoval nad Grand Scenic s 1.5dCi, ten je znatelne levnejsi, ale asi mensi a motor celkem slaby.
Diky predem za odpovedi a nazory.

Tomfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 07.05.2009 23:16
Bydliště: Liberec

Re: Sharan a konkurence

Příspěvek od Tomfino »

Ahoj, mám Alhambru, r.v.2013, už ji máme 3,5 roku, naprosto bez problému, najeto 240tis. Automat DSG - je dobré měnit olej po cca 80 tis., takhle mi to bylo řečeno a nebyl žádný problém. Motor 2,0 130kW, krásně živý, i v sedmi lidech super zrychlení na dálnici. Třetí řada sedaček je plnohodnotná, místa dost, asi to není pro 2m chlapa, ale dospělý člověk se bez problémů vejde. Je i místo v kufru, zrovna nyní o víkendu jsme byli v sedmi lidech v Praze na víkend, vešlo se 7 lidí a bagáž na víkend.
Chorvatsko, cca 1100km jsme dali několikrát v pěti dospělých lidech, někteří i přes 100kg + bagáž, padleboard, jídlo, piva a pití na týdenní jachtu a v pohodě, místa dost.
Už jsem měl předchozí model a ani jsem neuvažoval o změně za něco jiného než Sharan nebo Alhambra.
Jen nevím, co budu dělat dále, bohužel nový model asi už nebude.... Už dost let se do MPV nedává nová technika a nemodernizují se...:(

tboruvka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 15.03.2017 18:52

Re: Sharan a konkurence

Příspěvek od tboruvka »

Když jsme řešili vůz pro naši šestičlenou rodinu tak vyhrál Sharan (7 místný)...Třeba na Grand C4 Picasso jsme se byli také podívat-ale o dost menší prostorově vevnitř, ať si tvrdí kdo chce co chce. Konkrétně třeba sedačky v kufru oproti Sharanu malé (ani v té době devítiletý kluk se tam skoro nevešel, to samé v druhé řadě úzké, nekomfortní. Sharanem jezdíme občas plně obsazeny v sedmi a ve třetí řadě se i 175cm vysoké dospělé děti cítí komfortně...Za mě Sharan (když vše funguje tak jak má) super vozidlo.
VW Sharan 2.0 TDI 125 kW DSG 2012/model 2013

MiraZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.07.2020 12:21

Re: Sharan a konkurence

Příspěvek od MiraZ »

Ahoj,
diky moc za recenze. Asi to DSG risknu a vyberu Sharana. Samozrejme je jasne, ze na VW foru asi moc lidi Citroena doporucovat nebude:). Laka me na nem prave jen ten menicovy automat a vyborne HDI, ale jestli je mensi a za podobnou cenu, tak bude Sharan lepsi.

ejdamd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.02.2016 15:46

Re: Sharan a konkurence

Příspěvek od ejdamd »

Vybíral jsem 2roky zpátky, prošel jsem většinu mpv ve stejné cenové kategorii a vyhrál Sharan, hlavně kvůli 3 řadě sedaček, posuvným zadním dveřím a silnějšímu motoru. Do třetí řady se vejdou i dva dvoumetrový chlapi (vyzkoušeno). Na delší cestu by to pro ně asi nebylo ale s dospělý kolem 1.8m tam má plnohodnotné místo. plus složení do úplně rovné podlahy během chvilky. Posuvné dveře chválím na každém parkovišti nebo i když děti vyndavam zaparkovaný podélně u cesty kdy nemusím zavírat dveře vždycky když někdo projíždí. A jak už někdo psal plně naložené auto s 6ti cestujícími nemá problém s předjížděním (125kw). Auto mám dva roky, brzo bude mít najeto 200tkm a s dsg žádný problém. Naopak jsem slyšel že dsg je větší jistota protože s tím nemohl nikdo dělat psí kusy. Byl jsem s tím i na škole smyku a jízdní vlastnosti super, zvládne to to co osobák a líp si to asi kvůli váze a rozvoru poradí s aquaplaningem. Rozhodně doporučuju, další auto bude zase Sharan dokud budou k dostání.

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“