Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od Oskar1 »

Dosedací plochy mi čistili už 2x. Na promazání použili měděnou vazelinu. A pomohlo to jen na krátký čas :? Buhužel

Uživatelský avatar
psi66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 14.05.2009 17:27

Re: Pískání a drhnutí zadních brzd

Příspěvek od psi66 »

Mám třetí G7 a bohužel nenabízím řešení s pískáním brzd.Mám jen konstatování, že u té první, z roku někdy 2012, pískaly brzdy. Odložil jsem auto na parkovišti, a po práci, při dojíždění k závoře, příjezd doprovázelo pískání...nezávislé na počasí.Nikdy jsem to, ani v servisu nevyřešil. Už se to tady psalo.Pozdější modely to nedělají.
VW GOLF VII , ME FL, 1,4 TSI 92kW

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Rezonování zadních brzd při brždění

Příspěvek od Oskar1 »

Vkládám video rezonance zadních brzd při brždění při couvání. Auto stálo tak asi hodinu venku nepršelo a kotouče naprosto čisté. Máte někdo to samé?? Nechtějí s tím v servise nic dělat i když mám auto stále v záruce. Prý si mám na vlastní náklady nechat zadní brzdy vyčistit!!
Přílohy
Zvuk brzd pri couvani.avi
(13 MiB) Staženo 186 x

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od bouky2 »

Zadní kotouče se tu již také několikrát řešily. Asi je s nimi obecně nějaký problém... ja před dvěma lety kotouč i destičku vyměnil za Brembo, a zatím ok.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od Oskar1 »

Máte ještě někdo nečo jako já se zadníma brzdama. Pročítal jsem řadu ohodnocení brzdových destiček a kotoučů a bohužel ATE a Bosch už nejsou co to bylo. Co si dáváte do svojich aut a co Vám všem funguje??? Poradíte?

VeraS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.05.2020 11:54

Re: Rezonování zadních brzd při brždění

Příspěvek od VeraS »

Oskar1 píše:
14.01.2018 21:12
Vkládám video rezonance zadních brzd při brždění při couvání. Auto stálo tak asi hodinu venku nepršelo a kotouče naprosto čisté. Máte někdo to samé?? Nechtějí s tím v servise nic dělat i když mám auto stále v záruce. Prý si mám na vlastní náklady nechat zadní brzdy vyčistit!!
Přesně ten samý zvuk mě drtí u rok starého T-Roca....a odpověď servisu, že "málo brzdím" mi moc nepomáhá :negative:

martyaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.10.2016 09:06

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od martyaa »

Ahoj, nemáte někdo prosím postup, jak to ve VAGu nastavit, abych mohl desky a kotouče sundat a vyměnit?
Díky

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od srotty »

Otevření zadní parkovací brzdy
[03 - ABS Brzdy]
[Základní nastavení - 04]
Výběrem možnosti Zahájit režim změny obložení [Go!] Aktivujte základní nastavení. Brzdové třmeny se poté otevřou a umožní výměnu brzdových destiček. Měli byste slyšet, jak fungují motory zadního třmene. Počkejte 30 sekund poté, co se zobrazí zpráva Neběží nebo se zvuky zastavily, než kliknete na [Zastavit] [Hotovo, Zpět] [Zavřít řadič, Zpět - 06]
Vypněte zapalování a nechte nabíječku baterií připojenou.
Písty třmenu se nepohybují zpět do třmenu, musí být zasunuty ručním nástrojem. Chybový kód 721152 - aktivní režim výměny brzdových destiček bude uložen, což je normální.

Zavření zadní parkovací brzdy
[03 - ABS Brzdy]
[zákl.nastavení - 04]
Výběrem režimu End End Lining Change [Go!] Aktivujte základní nastavení. Brzdové třmeny se poté zavřou. Počkejte 30 sekund poté, co se zobrazí zpráva Neběží nebo se zvuky zastavily, než kliknete na [Zastavit] [Hotovo, Zpět] [Zavřít řadič, Zpět - 06]
Vypněte zapalování
LED dioda v spínači parkovací brzdy a výstražná kontrolka ve sdruženém panelu přístrojů budou pravděpodobně nadále rychle blikat, kromě chybového kódu C1011 - aktivní režim výměny brzdových destiček . To by se mělo zastavit po cyklování parkovací brzdy ZAPNUTO a poté opět VYP pomocí spínače ve vozidle, zatímco držíte brzdový pedál PŘED opětovným smontováním všech součástí zadní brzdy.

martyaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.10.2016 09:06

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od martyaa »

díky.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1043
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od oneb1t »

mam dotaz ohledne zadnich brzd minuly rok jsem zrepasoval trmeny (vymenil vodici cepy, rozbehal pistek a vycistil co se dalo) + jsem vymenil desticky protoze auto pribrzdovalo a diagnostikou nastavil

ale tenhle rok to vypada jako kdybych to mel cely udelat znova (navic desticky jsou na cca 30%-40% a kotouc zacina mit hranu)
pritom predni brzda se prakticky neojela...

neresil nekdo ugprade za jine kotouce pripadne nekoho kdo by udelal kompletni zrestaurovani brzd?
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od srotty »

A co jsi tam dal za destičky ?

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1043
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od oneb1t »

"Sada brzdových destiček, kotoučová brzda BREMBO P85124" a (predtim tam byla originalni deska TRW)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od srotty »

Po montáži to chodilo volně ? Namazal jsi všechno co má být a čím to má být ? V sekci Passat 3C právě řešili, že po výměně zadních destiček se jim začaly hřát zadní brzdy. Zkus tam kouknout passat-3c-cc/zadni-brzdy-pribrzduji-t351057.html

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1043
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od oneb1t »

puvodni OEM TRW desticka se sjela skoro na kov takze to delalo i s originalni destickou

vymenil jsem vodici cepy a namazal jsem to mazivem z te repasovaci sady k cepum a brzdovy pistek kterej se zasekaval v poloze do ktere se vysunul jsem cca po 10x slapnuti a zatlaceni zacal vracet (ale nemel jsem to komplet rozebrany jen jsem se to pokusil takhle rozhejbat) dosedaci hrany desticek ve trmenu jsem taky ocistil ale
po oprave to cca rok fungovalo a ted se to deje zas :-D achjo
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zadní brzdy - pískání a drhnutí

Příspěvek od srotty »

Kolik už máš najeto ? Je možné, že ten pístek se zase zasekává v jedné poloze. Pokud je prachovka v pořádku a pístek není rezavý, bude už asi špatný ten těsnící kroužek.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“