KR běží na 2 válce

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

honza777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.08.2020 13:39

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od honza777 »

No vstriky jsou fungl nové tak snad budou ok..jen zda tam je správný tlak a množství

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od vintera »

Správný tlak a množství zjistíš po jejich kontrole.
Nenech se mýlit novostí a to čehokoliv. Letitá zkušenost s mnoha a mnoha novými díly a moje mladická naivita, že nové = bezvadné, mne hodně vyškolila. Nedávná zkušenost - 4 nové trysky do motoru 1,8 KE-J. Opět jsem podlehl pokušení a důvěřoval.
Následovala STK a hodnoty HC moc vysoké, ačkoli vše před tím vypadalo OK. Hledal jsem příčinu všude možně, přeci jsem dal trysky nové a tedy bezvadné. Hledal i v zapalování, pořídil k vůli tomu i osciloskop Hantek. Nakonec to byly dvě vadné trysky, jedna nerozprašovala dobře, druhá s menší dávkou a ukapávala. Ale objevil náhodou i občas probíjející VN kabel ke svíčce a vadnou svíčku NGK (také novou), která zřejmě nepřežila ulejvání.
No, koupil jsem trysky fakt levně (z Polska), tak jsem obě vadné opatrně rozporcoval. Ve vnitřku, i na konci co je ventilek obě orezlé. Asi ze skladování.

Snadno se může stát při montáži trysek, že se uvolní nečistoty z hadic, anebo i něco z rukou, nářadí, z montérek, vítr nebo vrabec něco přinese. Stačí i náhlý průvan a něco letí. Když se nečistota, sice nepravděpodobně, ale přesto dostane do trysky, může přicpat sítko a omezit průtok. Někdy stačí trysky strčit do kapsy bez krytek a je na malér zaděláno.Utřít "čistým" hadrem a může být problém. Položit trysky mezi nářadí s magnetickou úpravou způsobí nachytání drobounkých částeček železa a protože jsou nakonzervované, tak se nalepí.

Ono, když se blbě a dlouho hledá příčina, která je zjevně skrytá, tak se musí postupně prověřovat všechny možné alternativy, i přesto, že se nabízí je vynechat pro jejich malou pravděpodobnost.

honza777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.08.2020 13:39

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od honza777 »

to chápu to znam. Bohužel mám stejnou zkušenost..
Jen ta závada byla stejná před výměnou vstrikovacu..prave jsem myslel že můžou bejt staré a delší dobu venku tak se mohlo něco stát...dal jsem nové a závada furt stejná..
Zkusím Dnes to jsi doporucoval a uvidím co a jak..

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od vintera »

Když popisuješ závadu, je třeba uvádět všechny okolnosti. Například to, že závada byla již se starými tryskami a s novými tryskami je pořád stejná.
Zkoušel jsi přehodit VN kabely z pálících na nepálící válce? Vyndej ulité svíčky a dej jiné.

honza777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.08.2020 13:39

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od honza777 »

Zdravím tak po delší době jsem se k tomu dostal.
Kabely prohozeny a nic, svíčky původní odzkouseny a zase beze změny...
Nebyl by někdo ochotnej se na to mrknout ,už fakt netuším ..dekuju.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od vintera »

A viděli jste někdy tento konkrétní motor normálně běžet?

honza777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.08.2020 13:39

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od honza777 »

Jj normálně to auto přijelo..

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od vintera »

Tak závadu je třeba hledat v opravách, které jste provedli. Postupně každý krok, který má souvislost s chodem motoru. Těsnění pod vanou to nebude.

honza777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.08.2020 13:39

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od honza777 »

Dneska jsem zkoušel na trubce na válci který neběží nechat vstrik a do válce zadelat jeden z těch starých a když motor běžel a já koukal co dělá vstrik tak jen tak protékál vůbec nerozprasoval..tak ze bude problém asi že není tlak na tom 2 a 3 vstriku.
Dá se ta hlava tlaku rozdelat a vycistit a pretesnit ?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od lister »

všechno se dá rozebrat, většina věcí se dá i složit, a některý pak i fungují.. ale to je až to poslední co bys měl dělat.

prvně udělej jednoduchej test - porovnání vstřikovaného množství paliva mezi válci.

potřebuješ 4 sklenice 2-3dl třeba od kečupu, nastrkáš do nich vstřiky.
pak zvedneš klapku váhy vzduchu a podepřeš ji 2mm imbusem (viz fotka na předchozí straně)
nakonec vytáhneš relé čerpadla a propjíš ty 2 velký kontakty (čerpadla se rozběhnou) a necháš je běžet přesně 10 minut.
pak napíšeš kolik jsi naměřil u každýho vstřiku buď v mililitrech pokud máš odměrný válec nebo gramech (použiješ digitální kuchyňskou váhu a pátou sklenici, kterou postavíš na váhu, vynuluješ, a pak do ní přeliješ benzín od každýho vstřiku).

když budeš mít náladu můžeš test opakovat bez vstřiků, prostě do sklenic nastrkáš hadice..
a zase napíšeš číslo válce a množství v ml nebo gramech.

pokud nezvládneš tohle nepouštěj se do rozebírání rozdělovače..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od vintera »

honza777 píše:
30.08.2020 20:15
No je to kr dane do golf 1 cabrio, znamej to koupil a chtěl udělat celolak i motorovou část. Tak se vyndal motor a při tom se udělali rozvody,nová vana,pretesnilo víno ventilu, sani vejfuk ,svíčky,kabely zapalovaci,olej,filtr box novej celej protože tam ten byl rozbitej.. trochu se ocistil motor. Dalo se to zpátky do auta a chytlo to hned jen na volnobeh to běží na 1 a 4 a 2a3 nic..
Když jsem stim chtěl vyjed z garaze tak to hned strelilo do sani a chciplo..
Myslíš že tam mohlo odejít něco v té rozdelovaci hlave..ze by to nedávalo na ty dva správné množství paliva..svicky jsou mokré na těch valcích.
Zkusil jsem jen dát banky na trubky ke vstrikum a startovat a vypadá to že bylo všude stejně množství paliva..
Tady je uvedeno, že zkouška vstřikování provedena.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od vintera »

honza777 píše:
02.09.2020 08:25
Komprese jsou vpořádku.. měřeny a ok... banky jsem dělal ale vstriky jsem nechal v sani a dělal jsem to na trubkach ke vstrikum.

Zkusím to s tema vstrikama a prizvednutou klapkou a uvidím.
Dekuju moc za rady...
Tady je opět potvrzeno, že zkouška vstřikování proběhla.
Tak to nechápu.

honza777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.08.2020 13:39

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od honza777 »

Zkusím to udělat stim imbusem ..me šlo o to že ten vstrik nerozprasoval jen tekl.. díky

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od vintera »

Tak jedna z možných příčin dávno známa, jen bylo třeba toto napsat.

honza777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.08.2020 13:39

Re: KR běží na 2 válce

Příspěvek od honza777 »

Dnes půjčena jiná hlava a na ní to běží normálně. Tak že problém vyřešen..dekuji všem.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“