Řadící páka-závada

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Sem.tex
Člen klubu
Příspěvky: 208
Registrován: 10.07.2012 19:08
Bydliště: Brněnsko

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Sem.tex »

shorty : :good:

kdyby si ještě cestou při rozdělávání na něco narazil , tak napiš :-)
VWGIV 74kw highline

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Shorty »

Můj jediný problém se řazením už je jen následující:

Ve vedru jedu dlouho po dálnici na 5Q aniž bych třeba hodinu řadil, takže předpokládám, že se olej v převodovce pěkně ohřeje. A když pak chci změnit kvalt, tak to jde docela ztuha. Po jednom či dvou přeřazeních už to zase jde jak má. Přemýšlím nad výměnou oleje, teď tam mám originální asi 4 roky/40tkm a asi zkusím ten castrol syntrans
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Sem.tex
Člen klubu
Příspěvky: 208
Registrován: 10.07.2012 19:08
Bydliště: Brněnsko

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Sem.tex »

ve vw mi řekli že je doporučeno ho měnit jednou za dva roky , že vodnatí :-)
VWGIV 74kw highline

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od majrek001 »

tak jsme dnes vyměnil silentblok na převodovce a vzpěru (dal jsem origo, ale asi by to sneslo oboje trochu tužší ještě).

Poznatky - silentblok na převodovce pořád chodí, ale podstatně méně a co jsem zkoušel tak už to necuká když nechám jet jedničku bez plynu (na volnoběh)

řazení jde fajne, takže už dále laborovat nebudu..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

xmagicx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 03.04.2012 09:12

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od xmagicx »

Zdar lidi, sice trochu starší téma, ale pro mě aktuální.
Mám 1,4 55kw rv98 (nevím jak moc se to liší ve funkci převodovky), dával jsem mechanikovi, říkal, že má olej v sobě bordel, a že je něco vymlácené v převodovce a že to jde spravit jen repasí (nevím detaily), co vím, jako uživatel, tak třeba cca každé 5té zařazení tam 1dnička nechce úplně dobře, někdy se zasekne na půlce trasy a je potřeba zabrat, či zkusit zařadit znovu, jinak jde hladce, ostatní kvalty též + se mi sem tam stane, že jde hůře vyhodit 5tka.

Díky za poznatky, popř. pokud někdo řešil a vyřešil, můžu se zastavit na diagnostiku. Jsem z Brna. Děkuji

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od Shorty »

Diag ti nepomůže, je to mechanická záležitost. Začni určitě vyčistěním a promazáním tyček řazení plus té koule pod manžetou řadící páky. Třeba vyměnit i nějaké těsnění a kroužky v tom mechanismu. Druhý krok je zajet do servisu, asi origo, a nechat si tam seřídit řazení (za pár stovek). třetí krok je pak výměna oleje v převodovce. Pokud ve starém oleji budou i větší kousky kovu nebo utrhané nýty, tak pak je to na tu repasi
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

romca33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.09.2020 08:48

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od romca33 »

Zdravím pánové, jsem tady nový, zakoupil jsem Golfa ( Pacific ) 1,4 16V, 55kw, / r. 2003 /a taky bojuji s řazením ,jde ztuha tam dát 1...Není tady zručný kutil z okolí OSTRAVY ( případně jestli mi někoho spolehlivého doporučíte ), který by mi to za úplatu dal dohromady a přitom vyměnil i olej v převodovce. Taky mi zabírá spojka nahoře , ale dočetl jsem se, že i po výměně nové to tak golfy prostě mají, děkuji

rockycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 30.06.2009 14:25
Bydliště: Stramberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Řadící páka-závada

Příspěvek od rockycz »

Mám stejný problém, jednička tam poslední měsíc jde dost blbje a násilím, dvojka trošičku drhne. Řadička se dost kvedlá. Ostatní rychlosti v cajku. Budu objednávat toto:
https://www.autodily-pema.cz/sada-na-op ... 1131700710
A zkusím poměnit co z toho bude pasovat. Jen ještě před tím omrknu ten silentblok převodovky co je tu zmíněný.
Olej už jsem měnil, to je práce na pět minut, jen se musí nechat pořádně vykapat, tak to musí chvíli stát a je třeba mít velký imbus. Mám najeto přes 300k bez výměny a byl bez úlomků, docela čistý.
Pokud to nepomůže, zkusím ještě seřízení přípravkem ve VW servisu.
Nejsem z Ovy ale jezdím tam skoro denně do práce (30km), tak pak dám vědět jestli to zabralo, pokud nezapomenu ;).
Golf IV, 1.4 16V, 2001, 55kW, AXP

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“