Iný odtieň farby

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jarolim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.10.2019 17:55

Iný odtieň farby

Příspěvek od jarolim »

Zdravím,
prednedávnom som dával lakovať nárazník, nakoľko bol oškretý.
Po zmontovaní som si ale všimol, že odtieň nie celkom sedí - nárazník je svetlejší ako zvyšok auta.
Farbu som si dával miešať podľa kódu zo štítka.
Stretol sa s tým niekto, že odtieň nesedí aj keď je presne podľa kódu? Existujú aj nejaké pododtiene?
Prípadne, akým spôsobom sa dopracovať k farbe, aby čo možno najviac odtieň sedel so zbytkom auta, keď podľa kódu sa netrafili?

Ďakujem

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Iný odtieň farby

Příspěvek od laco laslo »

Jenom podle kódu se barva trefit nedá.
Taky jsem si nechával lakovat nárazníky a odstín nesedí na sto procent. Tam, kde míchají barvy je nutné dojet i s autem. Podle kódu barvy se vybere vzorník a potom se jednotlivé vzorky porovnávají s lakem na autě. Je na to i speciální zařízení. Takže nevím jakou barvu máš, ale třeba moji limestone šedou měl asi na šesti vzorcích.
A aby barva nárazníku seděla se zbytkem auta je ideální udělat zástřik okolních dílů.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

jarolim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.10.2019 17:55

Iný odtieň farby

Příspěvek od jarolim »

Mám taký istý odtieň ako Vy, ale keď som dával miešať farbu, tak o žiadnych vzorkovníkoch nepadla ani zmienka.
To si teda budem musieť pohľadať iný obchod na vyššej úrovni kde mi tú farbu spravia presnejšie a dať to znova prestriekať.
Ďakujem za odpoveď :)

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Iný odtieň farby

Příspěvek od laco laslo »

V každé pořádné lakovně by měli být schopní si zjistit co nejideálnější odstín, takže pokud bych si to nestříkal sám, nebo nějaký kámoš v garáži, nechal bych míchání barvy na lakýrníkovi.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“