Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kojot27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.01.2020 15:44
Bydliště: Záryby

Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od Kojot27 »

Ahoj,
potřeboval bych poradit s drobností, jestli někdo již neřešil. Prohledal jsem předem forum, ale moc toho k mé drobnosti nenašel. Respektive našel k navigaci, ale moudrý z toho nejsem.
Mám cca 185 cm a vadí mi nízko hrana otevřených pátých dveří když něco nesu. Přesně do čela jsem si dal už 2x naštěstí ne o zámek. Pod tu prohlubeň v dveřích už se vejdu, takže bych ocenil, kdyby vzpěry zdvihly dveře o cca 5 cm výš. Na pantech nebo na hraně u vršku kastle rezerva o nějaký 1,5cm ještě je. Dával někdo delší vzpěry, aby měly o chlup delší výsuv? Pokud ano, jaké? O kolik se to zdvihlo? Nebo jestli to někdo vůbec řešil, případně jak(podložky pod aktuální vzpěry?). Aby to zas šlo zavřít atd.

Druhá věc, koupil jsem starší auto (2014) s navigací která má pouze západní a střední Evropu. Končím na Maďarských hranicích, rád bych přidal Bosnu, Černou Horu, Albánii atd. Jezdíme s karavanem. Jde to nějak rozumně rozšířit, případně aktualizovat ještě na novější data? Předpokládám, že origo mapy a práce bude ranec, ale po pravdě nevím ani jak "doma" na to jestli přes zmiňované CD nebo další co jsem našel jakousi origo SD kartu. Nic z toho nemám. A ještě mám s navigací trochu problém, že se mi zdá extrémně pomalá a když už naklikám cíl ,navigace ho najde zůstane v rozlišení +/- 500km (celá Evropa) a nenajede na cestu kterou vypočítá. Naviguje, hlásí pokyny, ale vidět to není do doby, než v menu najdu lupu s pluskem a kliknu na to, pak se dostane do vzhledu klasické navigace, jak ji chci vidět. Zatim to řeším mobilem, ale radši bych používal tu v autě, když tam je.

Děkuji za případné rady a porady.. :)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od tornado1 »

mapy můžu aktualizovat na nejnovější verzi včetně východní evropy
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Kojot27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.01.2020 15:44
Bydliště: Záryby

Re: Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od Kojot27 »

OK jak budu doma ozvu se díky.
tornado1 píše:mapy můžu aktualizovat na nejnovější verzi včetně východní evropy

Uživatelský avatar
Kojot27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.01.2020 15:44
Bydliště: Záryby

Re: Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od Kojot27 »

Eventuálně neví někdo v jakém formátu by měla být ta SD karta? Respektive v jakém formátu je ta originální SD karta, o které všichni ví ale já ji nemám? FAT32, exFAT, NTFS ? A taky jestli je rozdíl v tom jaké zvolím velikost alokační jednotky 512bajtů - 8192 najtů. Když totiž nahraju mapy na tu SD kartu musí to být ve formátu NTFS jde o zip soubor který má 14,2GB a to na FAT32 nejde dát. NTFS zase nečte ta navigace.. :( hlásí chybná SD karta. Mapy jsem stáhnul přímo ze stránky výrobce zadarmo. :) jen to prostě zkoušim, než se Tornádovi ozvu, že jsem v prdeli a za dva dny odjíždím :))))

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od tornado1 »

mapy nelze stáhnout ze stránek výrobce, to jsi zřejmě stáhl něco jiného
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Kojot27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.01.2020 15:44
Bydliště: Záryby

Re: Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od Kojot27 »

tornado1 píše:mapy nelze stáhnout ze stránek výrobce, to jsi zřejmě stáhl něco jiného
Tak jako blbej jsem :D ale ne zas tolik. od roku 2015 :lol:
https://webspecial.volkswagen.de/vwinfo ... 666477ae18" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od tornado1 »

z této strának můžeš stáhnou mapy pro Tiguan 5n2 pouze pro navigaci Discovery Media PQ a to pouze na originální kartu od VW.. ted záleží jestli máš RNS510 nebo Discovery Media PQ
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Kojot27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.01.2020 15:44
Bydliště: Záryby

Re: Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od Kojot27 »

tornado1 píše:z této strának můžeš stáhnou mapy pro Tiguan 5n2 pouze pro navigaci Discovery Media PQ a to pouze na originální kartu od VW.. ted záleží jestli máš RNS510 nebo Discovery Media PQ
Mám RNS510, taže to nefunguje :) Ale mapy tam jsou.. Aktualizoval si je kamarád v passatu.

Pimparoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.10.2020 16:11

Re: Vzpěry pátých dveří + "rozšíření" navigace

Příspěvek od Pimparoo »

RNS 510 ti v zakladu mapy z karty neprecte, jen POI body jako radary a tak. S dnesni velikosti uz jedine vypalit na dvouvrstvy DVD. Ja s tim v my 2012 problem nemam ale hodne na netu ctu ze lidi problem maj.

Presto se do RNS 510 mapy z karty narvat daj, ale chce to aspon trosku funkcni mechaniku, nemusi cist perfetne dvouvrstvy DVD, staci kdyz precte CD, pak se da udelat CD s "firmwarem" ktery donuti RNS zkopirovat mapovy data z karty.


co se tyce rychlosti RNS, dost to zlepsi upgrade firmwaru, ale musis vedet presne co mas, pises rok 2014 a v 2014 se v RNSkach menil HDD za SDD takze muzes mit to i to. Urcite ma smysl jit na verzi alespon 5238 nebo vyssi v pripade modelu s SSD na 6276.


Jestli je to HDD verze tak se da ten disk vymenit za SDD ale necekej zrychleni jak u beznyho pocitace. Start je o trosku rychlejsi a taky posun mapy a to je bych rek tak vsechno, tam jsou ty omezeni trochu jinde nez zrovna rychlost disku, a disk je pripojeny pres stary dobry IDE. Jestli nejsi dost nerd na to abys to vymenil sam tak si nemyslim ze ten vysledek stoji za to davat za to nekomu penize. (nejlevnejsi pouzitelnej IDE SDD disk koupis kolem 1200 a nemyslim si ze se s tim nekdo bude chtit patlat za kilo nebo dve, ta RNS se musi rozebrat v podstate kompletne do posledniho sroubu, neni to komplikovany ale taky to neni na pet minut.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“