Kolísání otáček pri studenem startu

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Vojtechovsky8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.09.2019 11:56

Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od Vojtechovsky8 »

Zdravím, mam golfa 5 1.4 tsi 103kw.
Vím ze auto má nastavený sytic,
Kdyz motor dlouho stoji tak pri startu ma motor vyšší otáčky, trosku cuka a střílí do vyfuku kvuli ohrati katalyzátoru, to je normální, po nějaké chvíli to přestane a chod motoru je normální, ale 2x se mi stalo že zakolísali otacky, jednou hodne, po druhé jen lehce, ještě dodám ze to bylo vecer kdy nebylo nejtepleji a to same dnes rano kdy bylo kolem 6 stupňů. Nesetkal se stim nekdo? Diky za rady.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od srotty »

A co chceš poradit ? To ,že zakolísají otáčky je normální. Pokud se ti to nezdá,napoj na diagnostiku a loguj.

Vojtechovsky8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.09.2019 11:56

Re: Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od Vojtechovsky8 »

Diagnostika bez chyby, nejdřív to je cca 1100 otacek a pak se to jakoby zacne dusit chvíli a pak to zase vyleze, to je normalni? Me to nikdy nedelalo vzdy to jen drzelo vysoky otacky trosku to prdelo atak ale otacky klesli bez nejakyho kolisani ted se mi to stalo 2x

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od srotty »

Chybu to žádnou (zatím) psát nemusí. Nenatankoval jsi třeba špatný benzin ? Co filtry,svíčky,kdy byly měněné ?

Vojtechovsky8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.09.2019 11:56

Re: Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od Vojtechovsky8 »

No do tedka jsem tankoval 98 od eurooio, tedka jsem tankoval 100 benzinu ale to udelalo už předtím, před 3000km bylo meneno vse, rozvody, svíčky, filtry včetně palivového

Vojtechovsky8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.09.2019 11:56

Re: Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od Vojtechovsky8 »

Jeste se zeptám, cetl jsem ze ten Sytic(ohřívání katalyzátoru) se zapina podle venkovní teploty, me se zapne jak v zime tak i v horku, potom ikdyz auto nechám chvíli stat a lehce vychladne tak se taky trochu zvisi, pritom jsem slysel ze se to zapne az po 6 hodinach, tak nevím

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od srotty »

Řídí se to podle teploty chlad.kapaliny a nasávaného vzduchu.Žádná doba tam nastavená není. Taky logicky jinak bude chládnout auto v Tunisku a jinak v Norsku.

Vojtechovsky8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.09.2019 11:56

Re: Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od Vojtechovsky8 »

Diky za odpoved, co tedy stim jak se mi to pri studenem startu trosku pridusilo (zacali padat trošku otáčky, pak se zase zvedli) nejdřív to ma klasicky 1100 otacek a po chvíli se to pridusilo pak zase vylezli a po minutě klesli na normál

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Kolísání otáček pri studenem startu

Příspěvek od srotty »

Jak už jsem psal,napojit na diagnostiku a logovat-porovnávat údaje,které dostává ŘJ od čidel a snímačů. Může být taky špinavá škrt.klapka takže vyčistit a udělat zákl.nastavení.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“