Letné pneu - odporúčané?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od ricardo »

Kto má ake skúsenosti s 19" letnými pneu? Ostali ste pri odporúčanych výrobcom, čo je v mojom prípade Pirelli Cinturato P7 235/40 R19 96W XL Seal Inside alebo ste išli do iných značiek?

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od hampejz »

Pokud jezdíš rád rychle, budeš těžko hledat lepší než Pilot sport 4S od tlustýho panáčka :D

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od Master »

Ty P7 nejsou nejak famozni, vybral bych jine...

Jestli je to na B8, tak za me neco z trojice
-Michelin Pilot sport 4 (4S jak pise kolega budou lepsi na suchu, 4(bez S) budou lepsi do vody, komfortnejsi a s lepsi zivotnosti, coz mi na passata sedi vic)
-Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
-Continental Premiumcontact 6

Osobne jezdim na Pilotsport 4 a muzu doporucit, oproti P7 lepsi asi ve vsem.

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od ricardo »

Dakujem. Objednane Michelin PS4.

Stěrače na ponorku
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 28.08.2019 12:53

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od Stěrače na ponorku »

Máte někdo přímý srovnání Premiumcontact 6 a těch michelinů?

Na Conti (sport 5/winter) jezdím už tři roky, a přijdou mi naprosto perfektní, i na mokru v dálniční rychlosti, i na suchu se to v podstatě nedá urvat, pokud člověk nejede jako absolutní hovado; tak by mě zajímalo jestli má smysl zkoušet jinou značku :)

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od capo »

Obecně bych si dovolil komentář že Conti jsou super ale hodně se sjíždí, u Michelinu bude větší výdrž. Ale neznám tyhle konkrétní modely. Pokud ti menší výdrž tolik nevadí, zůstaň u Conti.
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
rendys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od rendys »

Jo, ze se Conti sjizdi muzu potvrdit, mam B8 Bitdi a tam jsou naroky na pneu asi vetsi, prece jen auto jede a tak se dostavaji gumy ke "slovu" casteji... po sjeti v tovarne montovanych Hankooku jsem dal prave ContiSport5, musim rict ze 1/2 zivotnosti parada, oproti Hankook na vode fakt drzi, handling na suchu paradni, ale dost rychle se sjizdi, prave to je dan za mekci a prilnavejsi smes... od cca 4mm, kdy je na okrajich tak 2mm tak desne hlucne, uz jsem se tesil az pujdou do prd... Premium Contact jsem zvazoval ze budou dalsi, jenze nemuzu zapomenout na aute predtim-Superb, ze jak jsem dal PremContact tak velke zklamani, gumy jsou komfortni to jo, tiche, ale handling? des!, auto se v zatackach "houpalo" o poznani vic, proste komfortni ale praveze mekke boky, ale to nebyly jeste 6, ale jen PremiumContact, treba je vylepsili. No a co jsem nazul letos? Zvazoval jsem prave Michelin PS4, ale pak jsem dostal neodolatelnou cenu zase na ty ContiSporty, a protoze holt maji navic ContiSeal... podlehl jsem😁 Zajimavou zkusenost mam se zimnimi, sice v 17", prvni pneu byly Pirelli WINTER SOTTOZERO 3 (Seal Inside), prave opet diky ochrane proti defektu, vydrzely 2 zimy, cca 40tis. pak jsem zkusil Michelin Alpin 6, a?... bomba!!! Jak ty drzi na snehu a na vode jsem az nechapal, a odjete taky 2 zimy(40tis.) a vzorek je vpredu 5 a vzadu 6mm, co dodat? Tak dobry vyber ti preju.

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od jmc »

Teď na podzim dost mimo časovou relevanci, takže jen řečnická: Existujou vůbec ještě LETNÍ pneu, které jsou měkkoučké skoro jak zimní, nejsou slyšet, sjíždějí se (i o dost) víc než normální, ale auto na nich sedí a drží jak přilepený?

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od Master »

Vztach zivotnosti pneu a trakce rozhodne neni primy. Jinymi slovy, jsou pneu ktere drzi a moc se nesjizdi a taky jsou pneu, ktere moc nenajedou a ani nedrzi. Pneumatiky jsou mnohem vetsi alchymie, nez aby to slo takto jednoduse rict... Navic pak jeste do toho vstupuji podminky jako sucho, voda atd... :-)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Letné pneu - odporúčané?

Příspěvek od CentriFUGA »

Za mě velmi dobře drží a zároveň se sjíždí Continental, že všech pneu co jsem kdy měl se sjizdely bezpečně nejvic.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“