Otevření kapoty.

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
korus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Otevření kapoty.

Příspěvek od korus »

Stala se mi banální věc. Začala svítit (a při startu pípá) kontrolka od prázdné nádržky ostřikovačů. Jal jsem se tedy vodu dolít, zatáhnu za páčku otevírání kapoty a nic. Asi se mi strhalo lanko nebo něco podobnýho. Jenže se teď nedostanu k motoru. Neví někdo jak se dá otevřít přední kapota nějak zvenku? (B5 97rok). Do servisu se mi s tím moc nechce, znáte to auto tam bude půl dne. A navíc když se to stane jindy tak už budu vědět co a jak a navíc se rád s Pašíkem s takovými drobnostmi pomazlím. Ale možná mi nic jinýho nezbyde (servis) jestli je to složitější abych nezničil kapotu nebo mechanismus zavírání. Zkouším prvně tu jednoduší variantu. VW zdar a Pašíkům zvlášť.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Mára_VR6 »

hmmm, docela pakec :? , nejdřív se ohni pod volant a zkus se dostat na bovden, co jde k páčce otevírání kapoty, tam zkus zatáhnout kleštěma přímo za lanko, pokud ho vytáhneš celý, to bude horší..... :? to už pak poradit neumím :(
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Příspěvek od Danny »

U B4 jsem otevíral kapotu přez znak v masce..Ale u tohodle typu jsem to ještě nepotřeboval... :?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Mára_VR6 »

Danny píše:U B4 jsem otevíral kapotu přez znak v masce..Ale u tohodle typu jsem to ještě nepotřeboval... :?
to tady neuděláš
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od teekey »

se mi stalo neco podobnyho minuly rok na favecu, tatka neco hledal u motoru a jak zavrel kapotu, tak sni triskl tak moc, ze uz nesla otevrit. No na favecu jsem to resil dost prekerne, pres masku a chladic, ale to by byl hodne drahy spas u B5 :(
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
korus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korus »

K lanku jsem se dostal ale je úplně volný. Napadá mě snad jen jestli není u toho "T" co vyjede po uvolnění pojistky (po zatáhnutí páčky pod volantem) nějaký jiný možný uvolnění, třeba jako strčit drát nebo tenkej šroubovák do nějakýho otvoru a zatlačit tu pojistku nebo něco povytáhnout aby to "T" povyskočilo ven. Kdyby někdo otevřel svou kapotu a podíval se na mechanismus uvolnění toho "T". Jinak zkusím někoho s Pašíkem odchytnout na ulici a podívat se na to v reálu. Snad na něco přijdu. Zatím dík.

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Příspěvek od PoMa »

No a až to vyřešíte, tak si to napište přes SZ, ať se nám tolik netratí vozítka :evil:

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Otevření kapoty.

Příspěvek od jirkaR »

tak to je mazec ted se mi to taky stalo ,potřebuju to otevřít ale nevím jak poradte prosím.....
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: Otevření kapoty.

Příspěvek od jirkaR »

4 hodiny práce a k ničemu je to snad nedobytný už jsem sundal masku vyndal to Tčko.oddělal pružinu ,nadvedávalů kapotu ale prostě nic...
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

fb_voloda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.10.2020 08:01

Re: Otevření kapoty.

Příspěvek od fb_voloda »

Zdravím taky to řeším. Páku pod volantem zatahnu a v masce to T vyjde jen kousek. Silou ho vytáhnu a kapota poskoci ale neotevřu ji víc jako by tam byla v něčem kousla. Nevíte jak jí zvednout???? Díky za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“