Zatékání do Golfa

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od srotty »

Cenu ti nikdo neřekne,protože záleží jaký servis vybereš a jak budeš mít šikovného mechanika. Můžeš to mít za 500 nebo i 1500 Kč. Pokud jseš trochu šikovný,tak se na to mrkni sám.Vyloupni tu zadní lištu co drží stropnici a hned uvidíš co je tam špatně.

Uživatelský avatar
peter236
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od peter236 »

srotty píše:
04.10.2020 09:04
Jsou to sice přední dveře,ale postup je stejný https://www.youtube.com/watch?v=1sl_6ZufXYM
Přetěsnění-záleží jak to budeš mít moc rozbité. Ale většinou ten silikon stačí viz .foto na předchozí stránce.
Dakujem, vsimol som si ze mi to madzi plastom a tym tesnenim uz zacina aj hrdzaviet
Přílohy
20201003_162133.jpg

fb_martin43
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.10.2020 12:06

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od fb_martin43 »

Rendy_HK píše:
12.08.2019 14:09
Řešil někdo zatékání do kapsy v kufru?

Mám s tím v poslední době problém. Strop je na omak suchý, ale na zadní roletcce jsou kapky vody a zadní levá kapsa úplně mokrá. Variant 2014, panorama..

Obrázek
Zdravim, jak jste vyresil to zatekani v kufrove casti. Stalo se mi to same :-(

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od armen »

peter236 píše:
srotty píše:
04.10.2020 09:04
Jsou to sice přední dveře,ale postup je stejný https://www.youtube.com/watch?v=1sl_6ZufXYM
Přetěsnění-záleží jak to budeš mít moc rozbité. Ale většinou ten silikon stačí viz .foto na předchozí stránce.
Dakujem, vsimol som si ze mi to madzi plastom a tym tesnenim uz zacina aj hrdzaviet
Čau, taky jsem tam měl tu rez ... když jsem s tím byl v servise... tak říkali, že to je od spony, co je kolem té gumy ... ale že karoserie je ok ... vyměnili mně gumu i tu sponu... to je moje zkušenost...

Uživatelský avatar
peter236
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od peter236 »

armen píše:
06.10.2020 20:55
peter236 píše: Dakujem, vsimol som si ze mi to madzi plastom a tym tesnenim uz zacina aj hrdzaviet
Čau, taky jsem tam měl tu rez ... když jsem s tím byl v servise... tak říkali, že to je od spony, co je kolem té gumy ... ale že karoserie je ok ... vyměnili mně gumu i tu sponu... to je moje zkušenost...
ja som s tym bol tiez vo VW servise v araveri a povedali mi ze to netreba riesit, ani netusia odkial sa tam ta voda berie, vraveli o vymene tesnenia, ale skor ma stve ta hrdza, dufam teda ze to fakt bude iba spona co drzi to tesnenie
ta spona je presne v tom mieste?

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od armen »

Ta spona prý drží tu gumu ... jak to přesně je, nevím... věřil jsem jim...

Uživatelský avatar
Rendy_HK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2018 21:29

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Rendy_HK »

fb_martin43 píše:
06.10.2020 12:08
Rendy_HK píše:
12.08.2019 14:09
Řešil někdo zatékání do kapsy v kufru?

Mám s tím v poslední době problém. Strop je na omak suchý, ale na zadní roletcce jsou kapky vody a zadní levá kapsa úplně mokrá. Variant 2014, panorama..

Obrázek
Zdravim, jak jste vyresil to zatekani v kufrove casti. Stalo se mi to same :-(
Bohužel nijak, nějakou záhadou se to mírně zlepšilo, ale při větších deštích se tam stejně někudy voda dostane.
Golf VII Variant Highline 2.0 TDi DSG 2014
DCC, Panorama, Dynaudio, DLA Xenon, Sport paket, Discover Pro + Telefon Bussines

Juradu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.04.2019 15:15
Bydliště: Opava

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Juradu »

Ahoj chlapi, bohužel mě také čeká přetěsnění zadních repro, rovnou uvažuji, že bych zadní repro vyměnil za nové, nemáte někdo zkušenost jaké repro koupit ,aby tam pasovaly a nemusel jsem nic upravovat? díky
Volkswagen Golf Variant VII, 2.0 tdi , 110 kw,comfortline

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od jiras_ »

Tak já mám, snad napořád, vyřešeno a otestováno po posledních deštivých dnech. Nakonec jsem použil klasicky šroub + matku s podložkou, dá se krásně dostat s ráčnou k matici přes ten vnitřní plastový kryt. Nýtovací matice sice pěkný, ale bývá zubatá po stranách, tak si ojebete lak, možná až na kov a bude to reznout. A šrouby se vejdou jen M5, šestka ta díra není. Použil jsem Soudal fix all, měl jsem ho doma načnutý a mám s ním dobrou zkušenost. Stačí nanést místo těsnění, přitlačit a dotažením šroubů se pěkně vyplní mezera. Teď to v podstatě bude spíš držet přes něj než na šroubech.

Nejvíc mě sere, jak to bylo popraskané. Jakou trubku napadne dát výztuhy na ten plast jenom na takový kousek? Musel jsem to celé zalepit epoxidem. Vůbec ten plast je ta nejlevnější shitka. Ideál by asi byl nechat si to vyměnit v záruce, doufat že to nerozjebou hned při nýtování a doma si to okamžitě přehodit za pořádné řešení s tmelem.

Tip na repro bych zkusil na https://www.ahifi.cz/montaze-autohifi-0/, je tam kupa octacií, tak kouknout, co se dává tam, golf bude to samé. Jaký maj ceny proti konkurenci netuším, já tam bral autokosmetiku, ale ta je všude +- stejně.
Naposledy upravil(a) jiras_ dne 16.10.2020 11:46, celkem upraveno 1 x.
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

Uživatelský avatar
dwajt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 08.09.2014 19:57

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od dwajt »

Dobrá práce!
VW Golf Variant MK7 1.4 TSI 92 kw Deep Black Pearlescent
VW Golf Variant MK4 1.6 16V 77kw Deep Black Pearlescent

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od dream7000 »

vyriesil si to po svojom :good: , ale na margo toho sa obavam ak si nepouzil antikor spojovaci material, tak to budes mat hrdzave tak ci tak, inak v podstate mne je jedno ci bude hrdza vo dverach pri spojoch repraku, alebo zvonku na dverach, podbehoch a blatnikoch..tomu sa skor ci neskor nevyhnes a v sucasnej dobe pri tych materialoch je to o to skorej

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od jiras_ »

Ale prd ;-) Mám normál pozink, na vlhkost v pohodě, tam žádná sůl ani ponoření nehrozí a není to pohledové. Zase nechodit s dělem na mouchu. Trocha oxidace není problém. On nerez s nerezem se rádi kousnou v závitu, nedával jsem to ani na plot kolem baráku, po 5 letech všechno v pohodě a to to dostává na pr**l mnohem víc. A dal jsem tam samojistné matice.
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od skoryl »

Tak mě to také dostihlo, a zjistil jsem, že mám pod kobercem spolujezdce hóóódně mokro. Postupně jsem vyloučil zatékání přes reproduktory, tesnění u dveří, klimatizaci i topení. Po vysušení jsem jel na ruční myšku, a pral jsem to co to dá okolo dveří, oken, prahů i podlahy a nikde nic. Před pár dny (jak jste si jistě všimli) bylo všechno pokryto vrstvou ledu. Jakmile to začalo z auta odtávat, tak začala ze zvednuté gumové/pěnové izolace (co je pod nohama spolujezdce když je natáhne) kapat voda (za 8 hodin asi 0,1l), takže jsem pátral po zdroji a došel jsem na plech který je zevnitř pod malým trojúhelníkovým okénkem. Obložení A-sloupku je suché, takže seshora to asi nebude.

Rozebral jsem torpédo a zkontroloval jestli to nemůže být odtud, nebo vstupu nad kabinovým filtrem - nikde žádné známky zatékání. Střešní okno nemám. Po emailové poradě s technikem je závěr, že to teče někde ve spoji plechů, nebo kolem okna. Rád bych ty spoje plechů přetěsnil karosářským tmelem, ale nevím které, protože jich tam moc přístupných není. Jediné místo kde by (dle mého názoru) mohlo něco zatékat je pod horní části blatníku, ale není tam vidět, takže ani nevím jestli tam nějaké přerušení plechu karoserie je.

Pokud by měl někdo nějaký nápad, nebo doporučení co bych mohl ještě zkusit než to zavezu do servisu, tak bych byl rád.

EDIT: Teklo to samozřejmě přes reproduktory, následně se to odpařovalo, sráželo na vnějším plechu střechy a sloupku a stékalo dolů :-)
Přílohy
IMG_20210208_162926.jpg
IMG_20210208_171148.jpg
IMG_20210210_143752.jpg
Naposledy upravil(a) skoryl dne 27.12.2021 22:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od dream7000 »

kua to poteší......das auto už nie je das auto.....som zvedavý ak to najdeš čo to bude....... :sorry:

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od jiras_ »

Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“