blatnik origo/replika

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

No já myslel repliku, né originál. Ten asi nikdo kupovat nebude, když jeden stojí asi 2500,- kč možná i více. A znáš nějakou dobrou značku? Já jsem byl nedávno mile překvapen zn. Klokkerholm nebo jak se to jmenuje. Sousedům jsem dával nové prahy na Felinu a moc pěkně vylisované. Seděli přesně. Naopak zn. Van Vezel jsem kdysi jednomu něco dával na starého Golfa I a hnus.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

Xerxes: Prozradíš prosím tě tu dobrou značku předních blatníků, které dobře pasují, nebo to je tajné? :)
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

Dobrý den, xerxes se zatím neozval, ale chtěl bych poprosit ostatní. Která značka plechařiny, tedy hlavně ty přední blatníky pěkně sedí? Našel jsem v obchodech značky Prasco, VanWezel a Klokkehorn nebo tak nějak. Se značkou VanWezel mám z minulosti dost nepěkné zkušenosti. Prasco neznám vůbec. Klokkehorn jsem minulý rok vyvařoval sousedům felicii prahy a seděly docela pěkně i zpracováním pěkné. Ale blatníky jsem od této firmy ještě neměl, tak nevím. Potřebuji vyměnit prahy a přední blatníky.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od xerxes »

varok ahoj od výrobce ELIT

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

ELIT: Aha, tak tam jsem nikdy nenakupoval nic většího. Ale asi nemám nikde v okolí nějakou jejich prodejnu. Kdysi u nás jedna prodejna byla, ale už je tam nějaký Sien. Jedna je myslím v ostravě.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

Xerxes: A ty už si od nich prosím tě zkoušel ty blatníky? Ber to jen jako slušnou otázku, né rýpání. Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od xerxes »

nazdár jojo něco jsem už od nich bral vždý to bylo pro známé

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

Pouvažuji nad tím. Zkusím mrknout i na cenu. Né že by to bylo až tak důležité, ale... Děkuji za info
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

Jsem koukal že přední blatníky mají i u Mrozek Auto, to jsi bral tam?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od Fuggycz »

Tak sem koupil repliku.... Tak uvidíme... U nás ve městě je borec co míchá barvy... Vzal si takový merky a šel k auto a měřil odstín v podstatě.. V barvě La7w což mám já je asi 6 odstínů... Noo vybral 1 a namíchal mě ho lakos mě to strikne... Asi to bude stejně vidět že?

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

Ano, tam kde míchají autolaky to většinou kontrolují měrkami, je to přesnější než podle čísla. Říká se tomu 6 pododstínů a jestli to bude sedět záleží na šikovnosti toho kdo to míchá a jestli to je metalíza nebo perleť, tak i na lakýrníkovi. Když jsou oba šikovní, tak to není skoro poznat. Třeba když něco lakuji já, tak to jde vždycky poznat. :cry:

Fuggy: A co jste koupil za výrobce? Já koupil to co mi radil xerxes, ale měli jen jednu stranu. Chtěl jsem ELIT, jedna strana. Tak jsem chtěl Klokkerholm nebo jak se to píše. To měli napsané obě strany skladem, ale pak mi volali, že mají jen jednu stranu. Takže jeden ELIT a jeden Klokkerholm. Co jsem čuměl, tak stejná krabice, úplně stejné blatníky. Takže?
Ještě je ale nemám namontované, trošku jsem řezal a vyvařuji. :P
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od Fuggycz »

Výrobce je simyi a borec říkal že ti sedí perfektně atd.. Je to známý tak snad to je pravda... :) teď jen trefit tu barvu... S toho mám největší strach... Budou mě to lakovat lskosi v práci... (pracuji v lakovne kde se lakuji různý díly industri.. Lodě, letadla vlaky... Barvu sem dodal... Snad to bude namichany dobře... Snad borec ví co dělá když to míchal

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

Ty moje byly taky oba v krabici s nápisem Simyi, na jedné byla nálepka Klokkerholm a na druhé ELIT. Tak to asi vyrábí všechno jedna firma a pak to přeprodávají pod různými názvy. Si to namontujte a ať vám to dají do zástřiku předních dveří a pak se ten rozdíl ztratí. :lol:
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: blatnik origo/replika

Příspěvek od varok »

Nevím jak ostatní, ale mě ty blatníky bez úprav nepasovaly úplně přesně. Musel jsem pár dírek nahoře přibrousit do zadu jakoby směrem ke sklu a jemně přibrousit tu vnitřní výztuhu-přepážku.

Ale chtěl bych se prosím zeptat. Jak docílit aby blatník více vyčníval u toho světla? Je moc dovnitř u spodní části světla a když nasadím nárazník, tak je nárazník naopak jakoby moc ven, tím pádem je tam moc velký schod, asi 1cm a není to pěkné.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“