Výměna předních sedadel...

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Výměna předních sedadel...

Příspěvek od hosic »

Ahoj,

mám Touran 2003, 1.9 TDI motor AVQ.
Měním sedadla za sedadla z novějšího modelu, mechanicky žádný problém, ale elektricky mám problém. Nerad bych podělal zapojení airbagů a vyhřívání.

Dotazy:

Na původním sedadle jsou 3 konektory a přidělaná nějaká jednotka. Viz foto. Na nových sedadlech tato jednotka není (nejsou tam závity pro její upevnění). Závity není problém vyříznout a jednotku přidělat. Co je to za jednotku? Viz foto.
20201018_181457.jpg
EDIT: Už vím, že je to 7L0959772 Řídící jednotka pro vyhřívání sedadla, tzn. na nových sedadlech možná není přišroubována, ale uchycena jinak (je tam takovej plastovej bazmek, možná se cvaká do něj?).



Na nových sedadlech jsou 4 konektory - 3 jsou identické s mými starými, ale jeden (2 dráty) je tam navíc. Viz foto. Co to může být za konektor?
EDIT: Už vím, že velký žlutý je Airbag.
EDIT: Je možné, že ten modrý je od senzoru obsazení/zatížení sedadla, což já ve výbavě nemám?
Zbyvají ty 2 ostatní, jeden 4 drátový černý, jeden 2 drátový černý které jsou asi identické s těmi mými původními.

20201018_181525.jpg
20201018_181633.jpg
20201018_181638.jpg
Díky
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

snakeTK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.10.2019 09:45

Re: Výměna předních sedadel...

Příspěvek od snakeTK »

Pod sedadlem řidiče je řídící jednotka výhřevu, tu máš na fotce. Ten čtyřpinový konektor by měl být na výhřev, žlutý je airbag, a potom dva černé dvoupinové. Jeden je na spínač v západce zámku bezp. pásu a ten druhý mám nezapojený a ani nemám kam. Sedadlo řidiče nemá čidlo obsazenosti.
Sedadlo spolujezdce má modrý konektor pro čidlo obsazenosti sedadla, čtyřpinový pro výhřev, dvoupinový pro špínač v západce zámku bezp. pásu, druhý dvoupinový je napojen na kabel vedoucí do opěradla sedadla, ale nevím k čemu je a žlutý na airbag.

Odesláno z mého RNE-L21 pomocí Tapatalk


hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: Výměna předních sedadel...

Příspěvek od hosic »

Já to všechno dělám zatím jen na sedadle spolujezdce. Na řidičovo sedadlo jsem ještě nekoukal.
Takže asi u mě je ta jednotka vyhřívání pod spolujezdcem a nebo pod oběma?
Kontrolu zapnutí pásů v autě nemám, do zámku pásu mi nevedou kabely a nová sedadla mám bez zámků, montuji tam své zámky pásů.

Je možné, že nemám, když nemám kontrolu pásů ani možnost čidla obsazenosti sedadla?
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

snakeTK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.10.2019 09:45

Re: Výměna předních sedadel...

Příspěvek od snakeTK »

Řídící jednotka výhřevu je pod sedadlem řidiče, pod sedadlem spolujezdce bývá jednotka pro Bluetooth připojení k rádiu. Pokud nemáš na hlavním svazku pod sedadlem spolujezdce modrý konektor tak auto bude asi bez kontroly zapnutých pásů. Já mám touran 2006 a mám to jak jsem psal.

Odesláno z mého RNE-L21 pomocí Tapatalk


hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: Výměna předních sedadel...

Příspěvek od hosic »

Mám rok 2003, to jeste zádné bluetooth nema, muzu byt rad, ze nema jeste kazety :-) a ta fotka je opravdu jednotka vyhrevu (podle cisla) a byla pod spolujezdcovou sedackou. :-)

Ridicovu budu teprve menit.
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

snakeTK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.10.2019 09:45

Re: Výměna předních sedadel...

Příspěvek od snakeTK »

Tak to je mně záhadou, já jí mám pod řidičem. A pokud nemáš čidlo obsazenosti v sedadle spolujezdce tak nevím jak auto pozná, že má vystřelit na této straně airbagy, nebo je mu to jedno a vystřelí je vždy.

Odesláno z mého RNE-L21 pomocí Tapatalk


hosic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 30.09.2009 19:58

Re: Výměna předních sedadel...

Příspěvek od hosic »

Tak jsem měl stejnou jednotku vyhřívání i pod řidičovým sedadlem.
A řidičovo sedalo mělo u zámku pásu spínač, u kterého byl ale stejně ukroucený drát - ten jsem opravil. Což nechápu, že to na mě auto nikdy neřvalo.
U řidiče sedělo nové sedadlo přesně připojením jako staré, žádný drát nezůstal nezapojen (jeden šestidrátový do jednotky, druhý čtyřdrátový vyhřívání, další dvoudrát do zámku pásu, jeden třídrát airbag a poslední dvoudrát někam do sedadla). :-)
Touran 1.9 TDI, 74kw (AVQ), 7 mist, 2003

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Výměna předních sedadel...

Příspěvek od Peťas »

Starší Tourany měly jednotku vyhřívání pod každým sedadlem, novější mají jen pod ridičovým sedadlem pro obě (měnilo se v modelovém roku 2007/2008 - už přesně nevím).

Když jsem to před pár roky taky měnil, přehazoval jsem i kompletní kabeláž pod sedadly. Jediné co jsem musel předělat byly konektory od bočních airbagů. Starší provedení je má připojené do kabeláže pod sedadlem (a odtud ve společném svazku do konektoru na podlaze), novější jsou přímo vedené do konektoru na podlaze.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Touran“