Poloosa G2/převodovkaG3

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
majn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 20:41

Poloosa G2/převodovkaG3

Příspěvek od majn »

Ahoj kolegové. Chtěl bych se zeptat zkušenějších. Mám Golf II 1.6td ,ale z důvodu KO motoru, jsem před pár lety do něj dal celý motor s převodovkou z GIII 1,9td. Vyměnil jsem pouze unašeče na převodovce a nechal původní poloosy na GII. Není ta převodovka na GIII o malinko širší? Ale nějak jsem to nezpozoroval. Totiž už potřetí dělám pohyblivý kloub na krátké poloose. Je to opravdu náhoda nebo moje technická chyba. Je fakt, že to podruhé jsem dal celou poloosu z vrakoviště. Mám ho na ježdění do práce a nějak se mi sním nechce loučit. Když se občas hrabu v modernějších autech, tak si řikám zlatej Golfiček. Děkuji za radu. Martin

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Poloosa G2/převodovkaG3

Příspěvek od lister »

převodovky by měly být stejný, ale jestli znáš typ a datum výroby obou dvou , dej to sem, můžem to porovnat.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

majn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 20:41

Re: Poloosa G2/převodovkaG3

Příspěvek od majn »

Ahoj. Typy nevím, to bych musel na nich nahledat. Jelikož jsem se pokusil najít i nějaké podobné téma zde na fóru, tak jsem malinko zmoudřel. Byť je to ta krátká poloosa, kterou jsem měnil za celou z vrakoviště, tak po změření délky je o 2cm delší oproti té co se nabízí podle vozu v ND. Mě bylo divné, že jsou vylámané kraje vodících drážek na kuličky v kloubu. Teď mi to dává smysl. Ale chvíli mi to trvalo. Člověk se furt učí, i když si myslí, že už není co.
Jen pro příště. Jak se prosím rozebere, sundá kloub z poloosy co je u kola? Nějak mi to hlava nebere jak je to zajištěno. Děkuji , Martin.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Poloosa G2/převodovkaG3

Příspěvek od lister »

vnější kloub je naraženej, takže se z poloosy sklepne kladivem za pomoci dřevěnýho špalíku.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Poloosa G2/převodovkaG3

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tyc je potreba opravdu jina, viz. Tema zastavba TDi je to v podstate totez a tentyz problem.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

majn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 20:41

Re: Poloosa G2/převodovkaG3

Příspěvek od majn »

Děkuji kolegové za pomoc a rady. V zápalu jiných prací jsem nějak zapomněl reagovat a poděkovat. Již mi to funguje. ..bylo mi cca 2roky divný, že mi cuká volant i v malé rychlosti, jako když je na kole malá boule. Několikrát jsem vyvažoval, boule žádná. A ona se z toho vyklubala nevhodná poloosa. Teď je klid. Tak čekám co se stane zase jinýho teď. Děkuji. Hezké svátky. Martin

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“