Automatická dálková světla

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od dakob »

Trochu to rozvedu. Aby fungovalo DLA (dynamické svícení dálkama - odstiňování), musí být přepínač světel v poloze AUTO a pokud je vůz vybavený i volbou profilu jízdy, neměl by být zrovna v režimu sport (výrobce má zřejmě pocit, že ve sportovním módu na tohle není čas). Pak se skutečně odtlačením levé páčky režim automatických dálkových světel aktivuje, ale dálky by přitom probliknout určitě neměly! Normálně se rozvítí, pokud proti nic nejede a pokud ano, jednoduše se rozsvítí jen odpovídající segment. To mám vyzkoušené.

Co mě trochu štve je, že se z toho režimu nejde dostat bez probliknutí pokud jste třeba na dálnici, kde na vás furt někdo svítí nebo jede před vámi. Jediná možnost je ťuknout znovu od sebe nebo k sobě, ale pokud jsou dálky zrovna ztlumené, tak probliknou, což není žádoucí. Takže jediný způsob jak z toho ven bez probliknutí v takové situaci je otočit rychle přepínačem světel tam a zpět (rychle proto, aby vám světla ve tmě nezhasla).

Nakonec přidávám ještě jeden poznatek, kterého jsem si všiml až po dvou letech užívání vozu - když hodně prší nebo je takové to intenzivní mrholení, kamera má zřejmě problém poznávat, které segmenty vypnout a celý systém se přepne do režimu, kdy se jednoduše zapínají/vypínají plné dálky, bez odstiňování.

Edit: Jo a ještě poslední věc - cca do 50km/h se dálky v automatickém režimu vůbec zapínají, to až při rychlejší jízdě.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od ablorhm »

Co mě trochu štve je, že se z toho režimu nejde dostat bez probliknutí pokud jste třeba na dálnici, kde na vás furt někdo svítí nebo jede před vámi. Jediná možnost je ťuknout znovu od sebe nebo k sobě, ale pokud jsou dálky zrovna ztlumené, tak probliknou, což není žádoucí. Takže jediný způsob jak z toho ven bez probliknutí v takové situaci je otočit rychle přepínačem světel tam a zpět (rychle proto, aby vám světla ve tmě nezhasla).

Je to tak, mám stejnou zkušenost. Na druhou stranu, buď tedy automatické dálky chci a nic nevypínám, nebo si to přes rádio vypnu a svítím dálkami dle potřeby



Nakonec přidávám ještě jeden poznatek, kterého jsem si všiml až po dvou letech užívání vozu - když hodně prší nebo je takové to intenzivní mrholení, kamera má zřejmě problém poznávat, které segmenty vypnout a celý systém se přepne do režimu, kdy se jednoduše zapínají/vypínají plné dálky, bez odstiňování.

Na toto by možná stačilo seřízení kamery, provedení aktualizace jednotky apod., teda jestli něco takového je. Stejně jako se třeba má seřizovat kamera pro jízdu v pruzích (stejná kamera na skle i pro DLA) takovou plachtou s body.
Já si tohoto chování nevšiml, nebo se s ním nesetkal. Zato jsem se zase setkal s hláškou o očištění skla, aby mohla kamera fungovat :mrgreen:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Prelude
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.04.2010 21:16

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od Prelude »

Pantani píše:
04.11.2020 17:57
ablorhm píše:
04.11.2020 16:42
Je to správně, páčka nezůstane v poloze ale vrátí se a aktivní dálky indikuje ona ikonka s Ackem.
Aha, takže dálkáče se u G7 zapínají tím, že se odtlačí páčka od sebe a sama se zase vrátí. Když je chci zase vypnout, tak úplně stejně - odlačit a nechat vrátit. OK. Smysluplnější by mi přišlo tu páčku spíš přitahovat k sobě, ale to je už jedno.
U G6 je to jinak - tam páčka zůstává zaaretovaná po odlačení. Když ji pak přitáhnu, tak se vrátí z aretace do základní polohy, čímž vypne dálkáče. Nevím, co je pohodlnější, obojí je ale asi dobře funkční :-)

Divný bylo, že auto stálo na parkovišti, já odtlačil páčku, problikly dálkáče, ale s návratem páčky do základní polohy se zase vyply. Nechápal jsem, proč nezůstaly zaplý. Tajně jsem doufal, že za to může nějaká automatika, který u G7 nerozumím. Měl jsem ale podezření, že něco nefunguje jak by mělo.
Aj na G7 (bez DLA) sa spat na tlmene svetla prepina potiahnutim packy k sebe. Akurat sa vzdy vrati do vychodzej polohy...
Golf V 1,4 59kW Edition
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická dálková světla

Příspěvek od kubisz »

...Když je chci zase vypnout, tak úplně stejně - odlačit a nechat vrátit...
tady je to slozitejsi: kdyz je zaply (D)LA, ale nejsou zapnuty dalky, tak pro vypnuti (D)LA by melo stacit pouze odtlacit packu OD sebe a nechat ji vratit zpet - JENZE - tim se aktivuji dalkovy bez (D)LA a je nutny potahnutim packy K sobe je zase vypnout (to je jakoby to probliknuti); kdyz je (D)LA zaply a zaroven sviti dalkovy (ikona na budicich), tak se system vypne zaroven s dalkovymi svetly potazenim K sobe; nevim, estli je nejaky komfortnejsi zpusob, ale pokud chcu (D)LA vypnout, tak bud s tim zapnutim dalkovych, nebo pootocenim spinace na polohu ON (potkavacky), kde system nemuze byt aktivni (takhle to teda mame u PQ35 tourana, jak je to u MQB, nevim)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“