Spojka nebo převodovka?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Spojka nebo převodovka?

Příspěvek od wenousch »

Zdravím, poslední dobou se mi stává, že nejde občas zařadit žádná rychlost. Jako kdyby se převodovka zasekla. Dělá to jenom někdy. Dlouhá nepřetržitá jízda (500km) v pohodě, pak někde zastavím a rychlost nejde dát žádná. Nejhorší je to u 1 a zpátečky. Spojka bere hodně u podlahy a když už tam rychlost dám, tak při sešlápnutým pedálu spojky auto pomalu jede nebo po zařazení kvaltu zase všechno v pohodě. Rychlosti jde řadit s vypnutým motorem bez spojky úplně hladce. Je to B5 81Kw rok 98 a najeto 270 tisíc. Bohužel netuším, jestli předchozí majitel měnil olej v převodovce a nebo spojku. Jak může být náročná oprava? Myslím cenově a časově :) Setkal se někdo s něčím podobným? Hledal jsem podobná témata, ale nikde žádná jasná odpověď. Chtěl bych mít trochu jasno, než dám pašíka do servisu.

Díky a rady

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Spojka nebo převodovka?

Příspěvek od Teea »

Mi se takhle projevoval praskly pritlacak na spojce. Ale je divne ze to pak treba zase funguje OK.

M.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Spojka nebo převodovka?

Příspěvek od živočich »

jestli ti pomalu popojíždí při sešláplé spojce,tak bych šel po spojce.Většině pašíkům se stačí dotknout spojk.pedálu a už rozepíná.Podle tvého psaní rozepne na tvém až na podlaze.Pokud je to tak,tak ještě překontroluj odvzdušnění spojky,popř.jak ten spojkový válec chodí.Nemusí taky nasát kapalinu a tím vlastně i spojka nefunguje.A jsme u dalšího problému a to je spojkový válec.Nejprve zační válcem ,pak spojkou a nakonec převodovkou.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Spojka nebo převodovka?

Příspěvek od wenousch »

Díky za rady. V pátek jde do servisu, tak jsem zvědavej na co se přijde...

lolotica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.10.2009 09:07

Re: Spojka nebo převodovka?

Příspěvek od lolotica »

ja mam ten samej problem, a uz si objednavam spojkovou sadu LUK..zhruhba 4 taců.. pak napiste v cem byl problem..

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka nebo převodovka?

Příspěvek od Meggy »

pošli mě VIN, podívám se ti na cenu, bude to spíš spojkou...manuály moc neodcházejí

podle modelu tam máš 623 1157 00 - 5750,-

možná ale budeš muset vyměnit komplet se setrvákem - 13250,-
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Mišo Štalmach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.09.2018 10:51
Bydliště: Karviná

Re: Spojka nebo převodovka?

Příspěvek od Mišo Štalmach »

Ahoj, mám podobný problém, mohl by mi někdo prosím poradit?
Passat b5. 5 2003 1.9tdi 96kw AVF 6kvalt
Když je motor studený, tak jde řadit normálně, ale pokud se motor a vše ostatní zahřeje, tak nejdou řadit rychlosti při nastartovaném motoru. Pokud mám sešlápnutý pedál spojky na déle než cca 5-6sekund, tak se spojka sama spojí a auto se začne samovolně rozjíždět, když je studené, tak to nedělá. Pokud stojím na spojce při volnoběhu, tak jde slyšet po zahřátí jemný šoupavý zvuk.(ložisko?? )
A po zahřátí tam jde zařadit rychlost jen s vytočením motoru do určitých otáček.
Nejhůře tam jde zpátečka a jednička.
Spojka Sachs byla dělaná komplet i s Dvouhmotou Sachs a ložiskem před cca 39000km. Spojka zabírá normálně.
Brzdovka se neztrácí a pedál nezůstává dole.
Nevím čím by to jinak mohlo být? Spojkový válec hlavní, pomocný nebo že by ložisko spojkové odešlo? Snad to nebude převodovka...

Moc děkuji za odpověď, teďka to stálo 7 dnů na servise a na nic nepřišli. ( Můj mechanik má dlouhodobě nemocenskou, takže jsem musel jinam. )

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“