Co mi nevyhovuje na B8

Co se nedá zařadit...
misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od misoR »

CentriFUGA píše:V tom třeba nevidím problém - buď vypnu rádio a nebo otočím kolečkem. Většinou člověk potřebuje mut při telefonu - a to se udělá samo když ti někdo zavolá ... neměl to už ani předcházející superb na columbusu
Superb to mal stlacenim tlacidla ovladania hlasitosti na volante. Na B7 sa to dalo nastavit na tlacidlo hlasoveho ovladania.

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od jmc »

Rozjezd/y na mokru. Prosím o vysvětlení nebo nápovědu: Stalo se mi, že nějak přehnaně fungoval ASR. Pršelo, a při rozjezdu z křižovatky, ale nejen tam jsem se rozjížděl a strašně to auto mlátilo od/do kola asi pravého (předokolka DSG) - jelo rovně, ale v podstatě, když jsem sešlápl plyn víc než jenom trochu, tak to auto nějak přehnaně řešilo prokluz i když by asi ale nebyl. Zkoušel jsem to na D, na S, na manuál, ASR vypnout/zapnout, dělalo to furt. Bylo hnusně mokro, ale dělalo to furt a všude. Následující den sice vlhko, ale bez deště, už né tak moc. Pneu Ok, tak 80%. Nechápu je někde závada nebo nastavení něčeho co nevím?

Uživatelský avatar
Vlado_GPlus
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 06.02.2012 15:11

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od Vlado_GPlus »

@jmc to isté spravilo mne, asi 2 dni dozadu a už aj v minulosti. Odpoveď som na to nikde dodnes nenašiel, možno je to naozaj len o prehnane citlivom ASR
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od jmc »

Zdá se, že přehnaná funkce ASR byla z nějakého důvodu ojedinělá: Nepředpokládám, že míra omezení přenesení výkonu za mokra je nějak podmíněna třeba spuštěnými stěrači, či co, ale jestli ano, tak mne opravte. Jinak občas zkouším při rozjezdu zahrabat a při vypnutém ASR se děje to samé jako se zapnutým, pouze se vypne front asist - tak bych řekl, že to naznačuje, že možná fakt bude někde, nějaká závada.

Ptám se tedy, zda s předokolkou DSG, je možné hrabat nebo je to nějak definitivně omezeno?

Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od TiberSeptim18 »

jmc píše:
23.10.2020 14:00
Zdá se, že přehnaná funkce ASR byla z nějakého důvodu ojedinělá: Nepředpokládám, že míra omezení přenesení výkonu za mokra je nějak podmíněna třeba spuštěnými stěrači, či co, ale jestli ano, tak mne opravte. Jinak občas zkouším při rozjezdu zahrabat a při vypnutém ASR se děje to samé jako se zapnutým, pouze se vypne front asist - tak bych řekl, že to naznačuje, že možná fakt bude někde, nějaká závada.

Ptám se tedy, zda s předokolkou DSG, je možné hrabat nebo je to nějak definitivně omezeno?
Já teda když s variantem DSG 140 kw na to za mokra dupnu, tak si hrábne hezky než to poberou asistenti :) Tak ti nevím hele.
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od jmc »

No právě, že to poberou asistenti. Ale já někdy nechci ty asistenty. Jako asi to mám podobné, ale:
Ad asi vždy - jakobych to nemohl vypnout.
Ad mokro - ne jen vlhko, ale průtrž, prostě to cvakalo a dávolo tak 20-30% výkonu na kola, aby nehrabaly - jak na ledu (dejmetomu) - druhý den na jen vlhko, běžný déšť už se to chovalo normálně. Možná, že prostě nějak zblblo čidlo a reagovalo to přehnaně - ale strašný - v Pze na křižovatkách mi poodjížděli všichni a já vzteky pak za Prahou na prázdných okreskách zastavoval a rozjížděl se na plnej, půlplyn, Dčk, Sko, manuál, s ASR, bez ASR - stejně blbý furt.
Teď už dobrý, snad- ale?

Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od TiberSeptim18 »

Já sem z Libuše, tak můžeš přijet a můžem ozkoušet obě auta :D
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od jmc »

TiberSeptim18 píše:
06.11.2020 15:07
Já sem z Libuše, tak můžeš přijet a můžem ozkoušet obě auta :D
Hm, to bys musel zařídit průtrž - alespoň lokální mrak.
Ale třeba někdy - díky. Teď jsem mimo Prahu.

Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Re: Co mi nevyhovuje na B8

Příspěvek od TiberSeptim18 »

jmc píše:
06.11.2020 15:16
TiberSeptim18 píše:
06.11.2020 15:07
Já sem z Libuše, tak můžeš přijet a můžem ozkoušet obě auta :D
Hm, to bys musel zařídit průtrž - alespoň lokální mrak.
Ale třeba někdy - díky. Teď jsem mimo Prahu.

Pohoda. No teď chčije furt, takže první podmínka není problém :D :D :D

Btw.: Máš nastavený "audi" pedál na plyn nebo origo kódování?
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“