Blbnou blinkry

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Blbnou blinkry

Příspěvek od Peťas »

Nesetkal se někdo už následující závadou na blinkrech (potažmo světlech):
- poslední dva roky se mi přes zimu párkrát stalo, že po zapnutí pravých blikrů blikaly levé. Vždycky to za chviku samo přestalo, v diagnostice nebyla žádná chyba, tak vlastně nebylo možné něco řešit.
- letos se mi to stalo, zatím, jenom jednou, ale mělo to horší průběh. To, že se po zapnutí pravých bliknrů blikají jenom levé zůstalo, ale rozšířilo se to o to, že se provede jenom trojblik, i když je páčka zapnutá na trvalé blikání (chová se to stejně na obě strany).
- letos se párkrát projevilo i to, že po zapnutí / probliknutí dálkových světel bylo malé spoždění, než se opravdu rozsvítily. A jednou se to chovalo tak, že pouze blikla kontrolka dálkovek a nic se nestalo (to bylo v době, kdy se blikry chovaly jak je popsané v předcházejícím bodě).

Letošní závada se mi projevila těsně před tím, než jsem dojel domů, takže netuším, jestli by zase sama zmizela. Po vypnutí a zapnutí zapalování už ale všechno zase fungovalo normálně.

Jak už jsem psal, projevuje se to pouze přes zimu, ale ne hned po nastartování, je to vžycky po ujetí několika km, když auto začíná už pomalu topit.

Původně jsem myslel, že by to mohla být páčka, ale po posledním (letošním) projevu tomu moc nevěřím. Jako další mě napadla podvolantovka. Setkal se někdo s podobnou závadou? Napadá vás kde by mohla být chyba?
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Blbnou blinkry

Příspěvek od Peťas »

A nebude někdo náhodou vědět, zda lze za podvolantovou jednotku 1K0953549BK použít jednotku 1K0953549CH? V Etce to jako přímá náhrada uvedeno není (CH je uvedeno až od modelového roku 2009), ale na některých stránkách autodílů je uvedeno, že to CH je náhrada i toho BK...
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“