Výměna RNS315 za android z Číny

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od Nwkt »

G6 je stejný jak Passat, žádný spínaný plus, žádný podsvit, vše po CANu. Hoď sem fotky co máš na mysli

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od noxik600 »

Asi je to vyřešeno. Předtím když jsem odpojil ten červený- bílá šipka- tak se autorádio vypínalo sklíčkem a nešli informace o autě. Tak jsem to nechal připojené a všechno fungovalo, jenže dneska ráno vymlácený akumulátor. Tak jsem ten červený zase odpojil a světe div se, funguje to i bez toho,tak teď nevím. Asi spatny kontakt na krabičce Canbus. Obrázek každopádně díky za radyObrázek
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od Stefan777 »

Kluci chtěl bych se zeptat, zobrazuje se vám navigace mezi budíky a nebo to jde jen na rádiu? Jediné co mě odrazuje od android rádia je že nechci přijít o navi mezi budíky. Dík za odpověď.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od noxik600 »

Na rádiu. Ale nemám maxidot.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od kubisz »

minimalne u tech "nemeckych" radii (china radio, co si nemci nechavaji vyrabet) zobrazeni na MFD je; je mozny, ze se bude dat dohledat i nejaky vylozene "china" radio, ktery to taky umi, alspon pomoci nejakyho prevodniku
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

kuky.kak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.10.2017 15:11

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od kuky.kak »

Koukám, že to vše není tak jednoduché, takže si asi radši koupím rádio zde: https://www.2din.cz/autoradia/a nechám si ho tam i namontovat :D Fakt na to nemám....

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od Nwkt »

Android nezobrazuje navi v budikach

fb_pavol4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.11.2020 08:59

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od fb_pavol4 »

Zdravim tiež mam android má rds aj radiotext ale do pamäte ukladá len frekvencie nedá sa to zmeniť?

vodny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.12.2020 16:01

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od vodny »

tornado1 píše:
16.12.2019 17:36
Špatný radiový tuner, naukazuje navigační šipky na maxidotu, nefunguje s originál HF, nefunguje s MDI, nemá diverzitni tuner, nefunguje s origo CD měnicem, nemá hlasové ovládání, nemá radiotext, nefunguje s origo TV tunerem, nefunguje s origo parkovací kamerou, pokud je v aute rozpoznání dopravních značek nefunguje taky, nenapaji zesilovac v original antene, nekomunikuje s origo zesilovacem, nejdou nastavit hudebni rezimy - pop, rock atd....proste poradna sracka
Tady mě mrzí pouze ta neschopnost spojení s origo HF jinak ostatní pro mě bezpředmětné. :-)

vodny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.12.2020 16:01

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od vodny »

fb_pavol4 píše:
15.11.2020 08:59
Zdravim tiež mam android má rds aj radiotext ale do pamäte ukladá len frekvencie nedá sa to zmeniť?
Také by mě zajímalo zda to jde.

vodny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.12.2020 16:01

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od vodny »

Rád bych maličko oživil toto téma.

Mám Tiguana 2.0TDI r.v. 2011/12 a pořídil jsem do něj toto rádio. https://www.aliexpress.com/item/4000561 ... 4c4dWOlGfz zlákala mě vidina velké navigace a možnosti snadno přehrávat Spotify přímo v rádiu nikoli na mobilu přes BT..

Potřeboval bych poradit s následujícím.

1) Zapojení antény - Z auta mi kouká tento bílý konektor. Počítám, že je to právě ta anténa. K čínskému rádiu byl přiložen kabel, který má z jedné strany velký cinch který pasuje do rádia. Dál pokračuje přes něco jako "zesilovač/napájení zesilovače" a končím konektorem, který pasuje do jedné zdířky toho bílého konektoru. Po zapojení to tak nějak hrálo ale žádná paráda. Doplnil jsem napájení onoho " zesilovače/napaječe" a rozdíl byl hned hodně znát (je to už použitelné) nicméně to stále není tak skvělé jako to bylo se starým rádiem, kam ten bílý konektor pasoval celý. Otázka zní, je možné, že to auto má někde další anténu(než tu na střeše)? tedy dvě? Pomůže, když použiju tento https://www.aliexpress.com/item/4000005 ... B5ecy&mp=1 kabel?
FakraKon.jpg
2) HandsFree zabudované v autě - Je možné toto rádio kombinovat s HF, které je zabudované v autě? Je tam něco jako BT Premium (nevyznám se). Fungovalo to velmi dobře, tedy bych to i vcelku rád zachoval. Na obrázku mám vyfocený konektor z auta. Co červeně označené šlo do starého rádia na pozice PHONE. Počítám, že je to právě ten výstup z té sady zabudované v autě. Bohužel čínský protikus je v této pozici neosazen tedy ty kabely jdou do prázdna. Ty zelené v čínské protistraně mají kam pokračovat ale netuším, co to je :-) nějaký AUX? co je schovaný třeba v područce? nevím. Napadlo mě udělat tomu červeně označenému svazu protikus zakončený klasickým audio cinchem a připojit do rádia. Tam by to asi šlo a při hovoru prostě jen aktivovat AUX. Jinak to samozřejmě celé má řešení, že budu používat pouze to rádio co má zabudovaný MIC ale to originální fungovalo prý dobře (byl jsem dobře slyšet bez okolního hluku takže proto bych to rád zachoval. Nečekám, že ta čína bude mít lepší projev.
ISO z auta .jpg

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od noxik600 »

O
Naposledy upravil(a) noxik600 dne 19.08.2021 21:06, celkem upraveno 1 x.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od kubisz »

1. mam pocit, ze u china radii se zapojuje ta (z pohledu obrazku) leva antena; prava je na dopocitavani signalu; teroeticky by fantomove napajeni dodane k radiu melo byt to spravne... china radia nemaji tak dobre / kvalitni tunery, jako origo radia
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

vodny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.12.2020 16:01

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od vodny »

kubisz píše:
24.08.2021 19:33
1. mam pocit, ze u china radii se zapojuje ta (z pohledu obrazku) leva antena; prava je na dopocitavani signalu; teroeticky by fantomove napajeni dodane k radiu melo byt to spravne... china radia nemaji tak dobre / kvalitni tunery, jako origo radia
No tak z pohledu obrázku to dodávané připojení antény jde do pravé zdířky.

Co se kvality týče tak je to zajímavé. Tu hudbu co tam dodali číňani, tak s tou problém není hraje to kupodivu slušně, žádná paráda ale je to slušné. Nicméně to co tam pustím třeba ze spotify (apka přímo v rádiu) je spíše podprůměrná. Kvalita zvuku je nastavena na nejvyšší. Některé stanice hrajou relativně dobře třeba šumí ale hrajou dobře a jiné jsou takové bez duše. Je to jak z hrnce, tak nevím kde hledat chybu. Poslouchatelný zvuk je schopné to rádio dát ale záleží na zdroji. Divné však je, že u rádia skutečně záleží na stanici. Dříve (u starého rádia) jsem toto neregistroval.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna RNS315 za android z Číny

Příspěvek od kubisz »

uplne se v cinskych radiich nevyznam, ale nemuze to byt tim, ze ne vsechny vstupy dokaze zpracovat integrovane DSP? to tam (alepson podle reklamy) byva temer vzdy... neco by melo jit doladit i ekvalizerem... appka by mela pripadne jit nahradit / aktualizovat... pripadne zkusit, pokud to jde, pripojit jeste telefon pres Android Auto, nebo jinou variantu zrcadleni obrazu a zvuku a to spotify pustit pres to (pro zjisteni rozdilu)

antenu mate spravne, popletl sem to a pohledove je ta hlavni ta prava, sorry; ten rozdilny zvuk u radiostanic muze byt dany tim, ze u slabsich stanic se prehrava mono
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Navigace“