Lambda sonda a spatne starty

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Logitex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.08.2018 13:27

Re: Lambda sonda a spatne starty

Příspěvek od Logitex »

Je fakt ze filtr jsem si menil v lete tenhle rok, tak je mozny ze jsem neco podelal(daval jsem febi) a v podstate ty spatne starty od te doby cca nejak zacly. Jinak auto mel mechanik a rikal ze vstriky jsou OK a nabidl vymenu starteru nebo spis dat ho na repas, jenze se mi to proste zda spis na naftu.. a pokud bych mel menit vstriky plus cerpadlo to by me vyslo tak 30-40k ne ? To uz bych to radsi prodal. Jinak jen upresnim ze kdyz se to stane tak napodruhy auto naskoci na drc v podstate a vetsinou se mi to stane kdyz behem jednoho dne startuju vickrat
Passat b6 Combi, 2.0 TDI 16V 103KW CR, R.V.2010

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda a spatne starty

Příspěvek od Currahee »

filtrCBAB.jpg
filtrCBAB.jpg (23.27 KiB) Zobrazeno 550 x
Ruplý těsnění nebo uskřípnutý, nedotáhnutý, zkřížený víčko atd. Hadice jsi nesundaval, pokud jo nepřehodil jsi je? Je tam správný rozměr filtr.vložky pro tento motor? Nepřisává to vzduch? Upozorni mechanika ať provede kompletní kontrolu tvé montáže filtru.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Logitex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.08.2018 13:27

Re: Lambda sonda a spatne starty

Příspěvek od Logitex »

Ja tam dal 78mm,11mm a vyska 136,5 mm, tak na to kouknu, hadice jsem nesundaval, jedine ze jsem dal spatne to tesneni. Kdyz nic neuvidim tak to dam mechanikovi at to zkoukne.
Passat b6 Combi, 2.0 TDI 16V 103KW CR, R.V.2010

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Lambda sonda a spatne starty

Příspěvek od KJirka »

ono ničemu nevadí, ale na ten filtr bych se podíval.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Logitex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 14.08.2018 13:27

Re: Lambda sonda a spatne starty

Příspěvek od Logitex »

Filtr byl ok, tesneni ok. Po dlouhe dobe jsem s k tomu dostal, ale prijde mi ze ted uz to neni tak hrozne, ze by tou zimou? Ted jsem jezdil po praze startu bylo hodne i behem dne jednoho a auto v podstate vzdy start na poprve, v lete to bylo o dost horsi. Tak nevim, premyslim o vymenu filtru za origo tenhle me stal 140 kc tusim. Tak bych nic neztratil skoro, ale nevim, mechanik nabizi repas starteru, obcas kdyz je spatny start tak probliknou budiky. Na vagu stale nic, pouze obcas lambda ale ta uz zase asi mesic nic 😤
Passat b6 Combi, 2.0 TDI 16V 103KW CR, R.V.2010

fb_dj-party
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 03.01.2021 20:01

Re: Lambda sonda a spatne starty

Příspěvek od fb_dj-party »

Já mám taky problém se startováním, akorát u mně se motor roztočí na cca 1500 ot. (když šlápnu na plyn) a chcipne. Dělalo mi to na teplich státech a teď nenastartuju ani za studená. Točí a nestartuje. Měnil jsem před rokem a půl baterku (dal mi ji známý.... Použitou) a všiml jsem si hned ze točí nějak pomalejc... V té době začaly problémy se startováním. Nedávno jsem měnil turbo, což mi stalo 27 tis. tak tím pádem momentálně nemám na to abych to dal do servisu než něco našetřim. Nemel někdo stejný problém?
Passat 2.0 TDI 125kw 2009

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“