Koupě Passat B8

Co se nedá zařadit...
xmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.10.2007 20:13

Koupě Passat B8

Příspěvek od xmen »

Ahoj, chci si koupit Passat B8 mám už pár vybraných kousků ale chybí mi zkušený mechanik který by auto prověřil před koupí, samozřejmě to nechci zadarmo. Dáte mi tipy na někoho tady z fora koho můžu kontaktovat a koho Passaty fakt baví a rozumí jim tak moc jako já počítačům (kdyby někdo chtěl pomoct s PC, klidně se obraťte) ? Prodejcům prakticky nevěřím, nechci aby se mnou vyjebali tak jak je v česku běžné :baseball: :roll: . Předem díky všem

xmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.10.2007 20:13

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od xmen »

Nikdo nikoho nezná? To se fakt divím teda..Žádný zkušený nákupčí/mechanik tady není?

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od jmc »

No já tedy také žádného experta na kontrolu v podstatě k dispozici nemám. Ale když jsem před 2 lety kupoval 3 roky starého Passata, tak jsem se radil s majitelem servisu kam jsem mnoho let před tím jezdil se starým Passatem nebo i jiným autem. Asi bych ho tehdy ukecal (a zaplatil), aby jel semnou, ale ono na 3 roky starém voze bude opotřebení odpovídat 3 letům a najetým kilometrům. Když ten prodejce k tomu dává servisku, certifikát Cesia ***** a záznam z německé „stkDEKRA“ nebo co to je, kde je auto nafoceno a do detailu popsáno, tak už se dá říct, že to bude cajk. Ta podrobná prohlídka, je snad součástí vracení tamního operáku a podklad pro dražbu – ve které to pak nejen místníCZ prodejci kupujou aniž by to auto fyzicky viděli!!! A ty manažerské vozy mají vesměs podobnou výbavu, podobné km a podobný stav. Jestli s tím manager jezdil na důchodce nebo sportovně se asi moc nepozná, je ale pravděpodobné, že 40-50tis km/rok se nejspíš nenajede jen po městě. Asi nikdo, kdo má nové auto na 3 roky nebude dělat servis nad rámec povinného a zároveň, když se s tím něco stane ať porucha nebo nehoda – vždy se to řeší přes autorizák a event. pojišťovnu – tedy oprava do stavu nového auta. Já takové jedno koupil a teď po 2 letech co ho mám (5let stáří vozu) mi na emisích i STK řekli, že je jako nové, bez jediné závady, kouřivost 0,00. Z principu ale nevěřím těm velkým prodejcům a raději si za sympatickým autem (výbava, km i barva) zajedu přes ½ republiky. Možná má někdo jiné zkušenosti a je fakt, že můj model není z těch nejvýkonnějších (jen 110tka) a technologiemi nejvybavenějších (nemá full led, DCC apod.) takže když tam ty vyfikundace nejsou, nemohou se ani pokazit.

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od Stefan777 »

Ahoj kluci,potřeboval by jsem poradit, zítra se jdu podívat na jednu b8 comfortline a chtěl bych se zeptat či jde nějak jednoduše poznat že má vyhřívané před.sklo . Na B6 i B7 byl na to samostatný čudlík ale podle poznatků b8 to má řešeno přes "rádio" . Mohl bych poprosit jednoduchý návod jak po usednutí do auta hned zjistit co vyhřívání auto má nebo ne. Mám zkušenost jen s B6/7 a tak si docela nevím rady,co vím tak auto má nějaký fleetline paket comfortline a Discover média. Samozřejmě vin kód mám taky. Děkuji za radu, Štefan.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od Master »

Nevim jak je auto nove, ale u starsich je ovladani je pres menu climatronicu, tlacitko menu a pak je v dolni casti takove sklo s dratem. Zadne jine hw tlacitko neni. Jde to taky poznat i z venku, vyhrivane sklo ma takovy kovove hnedy odlesk, kdyz se clovek podiva pod uhlem

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od Stefan777 »

Děkuji

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


Jirka_R
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.05.2021 21:46
Bydliště: Praha - venkov

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od Jirka_R »

Ahoj,

trochu oživím téma... B5 pomalu dosluhuje a rád bych pořidil novejšího bráchu... B8, 2018 a motorem 1,4 110kW... jen se tedy lehce obávám nájezdu... mam nabidnutý kus který má 95 tis a to se mi zdá na 3 roky starý, benzinový auto dost.. je tu někdo z klubáků, kdo tenhle motor má s podobným nájezdem dejme tomu 80-120 tis a poreferoval by ohledně spotřeby benzinu, oleje, svíček a celkově o spolehlivosti agregátu při takovémhle nájezdu ? má to smysl nebo je lepší počkat si na kus, kerý bude mít těch 60-70 tis

to že chci benzin a manual mam jasno vzhledem k nájezdu a použítí auta

diky za postřehy

J.
2000 VW B5 Variant , 1,6
2017 VW B8 Variant Highline 1,4 TSI

Skycreative
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 22.03.2021 08:43

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od Skycreative »

B8 s 1,4 TSI nikdy, ten motor to auto ani neutáhne. S tím nebyjedeš žádný kopec i když to auto bude prázdné. U B8 dává smysl jen 2,0 TDI nebo 2,0 TSI
Tiguan 2.0 TDI 4motion 2011
Touran 2.0 TDI 2014
Golf Variant 6 2.0 TDI 2013

Passat B8 2.0 TDI 2017

https://rollercoin.com/?r=lq0yreok

vwmaras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.01.2021 08:30

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od vwmaras »

Tento motor respektivě dnes 1,5 tsi (110kW) se dává i do Tourana, nebo Tiguana a tam se nad tím nikdo nepozastavuje, přitom Touran i Tiguan jsou při této motorizaci a stejnou převodovkou dokonce těžší než Passat, byť jen o pár kilo, ale je to tak. A to to nemluvím o odporu vzduchu, který se samozřejmě projeví při vyšší rychlosti.
Trhač asfaltu to není, ale jede to slušně a s malou spotřebou.

Uživatelský avatar
tomxass
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 01.07.2012 16:55

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od tomxass »

Kolega ma tu 1,5 v Tourane a plače, mal predtým 103kW starší Touran 2.0 TDI.
Passat B8 2.0 TDI DFGA 2018 7°DSG Highline

vwmaras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.01.2021 08:30

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od vwmaras »

Osobně si myslím, že nepláče z důvodu výkonu a spotřeby, ale z důvodu reakce na plyn, protože to je u 1.5 tsi opravdu katastrofální, dokonce bych to nazval nebezpečné! Skoro nechápu, že to má homologaci.
Chcete rychle předjet, sešlápnete plyn a ono nic, až za chvilku a to už si to zase raději rozmyslíte, protože prodleva reakce na plyn vám vyčerpala rezervu, kterou jste měl aby jste bezpečně předjel.
Já jsem měl taky pocit, že je to línější jak moje stará 1.6 benzín atmosféra, ale zkusil jsem si pružné zrychlení z 50 na 100 km/h u obou aut na stejném úseku a 1.5 tsi v Passatu dosáhla 100km/h cca na třetinové vzdálenosti.

BigFoot007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 14.10.2021 08:03

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od BigFoot007 »

@Skycreative - mozem sa spytat na zaklade coho chces tvrdit ze 1.4TSI v Passate nevyslapes ani na kopec?
Mrkni si toto PDFko a potom ta poprosim este raz o vyjadrenie...
https://uloz.to/tamhle/5SS2kP1X6M9d#!ZJ ... cmJGx4LD==

Uživatelský avatar
mariano7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.12.2022 12:38

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od mariano7 »

vwmaras píše:
04.04.2022 08:52
Osobně si myslím, že nepláče z důvodu výkonu a spotřeby, ale z důvodu reakce na plyn, protože to je u 1.5 tsi opravdu katastrofální, dokonce bych to nazval nebezpečné! Skoro nechápu, že to má homologaci.
Chcete rychle předjet, sešlápnete plyn a ono nic, až za chvilku a to už si to zase raději rozmyslíte, protože prodleva reakce na plyn vám vyčerpala rezervu, kterou jste měl aby jste bezpečně předjel.
Já jsem měl taky pocit, že je to línější jak moje stará 1.6 benzín atmosféra, ale zkusil jsem si pružné zrychlení z 50 na 100 km/h u obou aut na stejném úseku a 1.5 tsi v Passatu dosáhla 100km/h cca na třetinové vzdálenosti.
Takze 1.5 TSI ma slabu akceleraciu? Hladam benzinovu B8 pre 4-clennu mladu rodinu (variant s kufrom plnym kocarku a vybavy na sporty, batoziny, atd). Chapem spravne, ze to musi byt jednoznacne 2.0 TSI?

Uživatelský avatar
tomxass
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 01.07.2012 16:55

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od tomxass »

Áno aby to išlo naložené hľadaj určite 140kw tsi
Passat B8 2.0 TDI DFGA 2018 7°DSG Highline

Uživatelský avatar
mariano7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.12.2022 12:38

Re: Koupě Passat B8

Příspěvek od mariano7 »

V tejto recenzii TSI 2.0 hovori pan, ze aj toto auto je "nudne", kedze dal plyn na podlahu a... https://youtu.be/uDdsJsHPSSA?t=197
Ale potom zaradil "S" a slo to pekne. Mozno je cesta jazdit v "S" stupni neustale aj na 1.5? :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“