VCDS - různé dotazy na kódování

Návody, rady, zkušenosti...

Moderátor: standokan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Croog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 10.10.2008 18:52

VCDS - různé dotazy na kódování

Příspěvek od Croog »

Ahoj, chybí mu tu vlákno na obecné dotazy ohledně kódování ve VCDS, tak ho z dovolením zakládám a rovnou házím první dotaz. :)

1) Znáte někdo prosím účel bitu Directional Stabilization Assist with Power Steering Assistance active ?
Jedná se o jednotku Park asistentu (10) - Byte 3 - bit 5
Kódoval jsem Lane Assist do Tourana 5T (úspěšně), který má automatického parkovacího asistenta a v hodně "návodech" po internetu je také zapnutí tohoto bitu (mám defaultně vypnuto). Nicméně nepozoruji ve změně tohoto bitu jakoukoliv změnu v chování auta a návody ho často uvádějí s popisem "Lane Assist enabled", tak přemýšlím zda mám jen jinak poskládanou jednotku nebo je to jedno a to samé.

park-assist.png
park-assist.png (480.71 KiB) Zobrazeno 1971 x


2) Dále by mě zajímala adaptace jednotky A5 - IDE10871-System mode: lane depart. warn.
Všiml jsem si, že i auta s origo Lane a Side asistencí to mají na Steering wheel vibration not active.
Jak je to tedy s vibrací volantu při opouštění pruhu (pokud systém nezvládne sám korigovat zpět)? V návodu auta se o tom píše, ale ještě jsem takové chování nezaznamenal a jinde jsem se dočetl, že volant u vw při takové situaci nevibruje. Jaké máte zkušenosti vy?
VW Touran 5T 140kW TDI DSG 11/2016 (DLA, LA + TA 60s, TSA, ParkP, KeyLess, MIB2 8", AA, Kamera, výhřev č.skla, panorama..), tahá 1600kg karavan

Uživatelský avatar
scortis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.12.2019 17:51

Re: VCDS - různé dotazy na kódování

Příspěvek od scortis »

Zkusím se poptat ještě tu. Dá se nějak na Passatu B7 změnit chování asistentu řazení, buďto aby ukazoval aktuální zařazenou rychlost nebo pouze šipku nahoru? Současný stav, že mi to ještě ukazuje co bych měl zařadit (díky nechci) místo aktuální zařazené rychlosti mi silně nevyhovuje.
Passat B7 Variant Comfortline, 2013, 2.0 TDI 103kW CFFB

Uživatelský avatar
scortis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 11.12.2019 17:51

Re: VCDS - různé dotazy na kódování

Příspěvek od scortis »

Neví někdo? ^^
Passat B7 Variant Comfortline, 2013, 2.0 TDI 103kW CFFB

Odpovědět

Zpět na „VAG & ETKA & ChipTuning“