autobaterie pro Golf 5, 1.4 tsi 90 kw DSG

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
OldCar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

autobaterie pro Golf 5, 1.4 tsi 90 kw DSG

Příspěvek od OldCar »

Klekla mi baterka, tak sem kouknul co tam je, a je tam nejaka Maratec 70 Ah 540 A. Nikde sem takovou nenasel. A vyhledavace autobaterii mi nabizeji kapacitne celkem odlisne baterky, napr. 52 Ah 470 A, coz se mi nejak nezda.
Tak bych se chtel zeptat, jakou pouzit vhodnou baterku pro tenhle motor: 1.4 TSI 90 kw, automat.
Diky

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: autobaterie pro Golf 5, 1.4 tsi 90 kw DSG

Příspěvek od Master »

Zachovat rozmery a idealne co nejvyssi kapacitu v ramci rozmeru. A samozrejme v ramci nejake normalni ceny, podle me nema smysl kupovat nejakou uplne kosmickou baterku, G5 nepotrebuje ani EFB, ani AGM.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: autobaterie pro Golf 5, 1.4 tsi 90 kw DSG

Příspěvek od Peťas »

Celkem běžná je kapacita baterií je 55Ah, mají je všude a jsou kolikrát i levnější než 52Ah. Takže tuhle klidně.

A jak tu, v předchozím příspěvku, zmíněno o nevhodnosti AGM a EFB baterií, tak ano jsou celkem zbytečné. Pokud ale auto jezdi převážně krátké vzdálenosti, je hlavně AGM vhodnější, protože tento nevhodný jízdní režim snáší déle. Ale její vyšší cena asi nevyváží to, o kolik déle vydrží. Když se k ní ale podaří dostat za "normální" cenu, není žádný důvod ji tam nedat (GV už má dobíjecí napetí cca 14.3V).

Jinak nevím proč zakládaš stejné téma ve dvou sekcích....
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“