Xenony místo halogenů 1T1

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.05.2014 23:53

Xenony místo halogenů 1T1

Příspěvek od crews1 »

Ahoj všem, hledal jsem a hledal,ale nenašel to co hledám já.
Mam prosbu a dotaz zároveň. Mám 2x VW Touran, jednoho rv 2018 a paráda, pak mám ještě jednoho z těch prvních, rv 2005 a mám tam jen klasické halogen přední světla, verze s parkovačkou zvlášt, chtěl bych si tam dát origo lampy s xenonem co se dávali. Mohu je sehnat za hodně dobré peníze,ale samozřejmě mají jiné konektory pro zapojení. Proto prosím o radu jak přepinovat aby vše fungovalo? je mi jasné, že nebudou automaticky naklápěné. Vím, že jsou tady experti a už mnohokrát jsem díky radám našel co jsem potřeboval, proto se obracím s tímto na Vás.

Pokud je zde už toto někde tak se VELMI omlouvám,ale já to po hodinách hledání bohužel nenašel :-(

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony místo halogenů 1T1

Příspěvek od kubisz »

na "prasaka" trebas tu: https://www.kufatec.com/de/volkswagen/v ... -1t1-40287 (da se to najit i na Ali, nebo eBay); ale bacha, je to nelegalni, auto neprojde STK, policajti Vas na STK muzou poslat rovnou "z ulice"; mam pocit, ze tam bylo nutny i nejaky kodovani (kontrola zarovek)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: Xenony místo halogenů 1T1

Příspěvek od crews1 »

Super, pokud budou na autě origo xenony,ne žádný bastl, tak na těch světlech je přímo právě schválení jelikož je to také z tourana origo, takže když budou tak jak jsou na HighLine výbavách nemá žádnou šanci nikdo poznat, že to tam není od výroby - samozřejmě až na STK při nastavování to zjistí, že to nefunguje, jinak při běžným provozu je to ok.
S tím, že si jednotka bude myslet, že nesvítím tak nějak počítám, to bych snad vyřešil přes diagnostiku a dokódováním? Neob vypnutím hlášení o chybách?
jinak moc a moc děkuji :-)

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony místo halogenů 1T1

Příspěvek od kubisz »

chytrejsi policajt koukne na kolecko nivelace u volantu ;-) u xenonu jsou pak vzdy ostriky, takze podle techto dvou veci to jde bezpecne poznat vzdy i bez jakehokoliv rozebirani... ale u policajtu bych nepredpokladal, ze by to nekdo resil; vetsi problem muze byt pri pripadne nehode, kdy nekdo rekne, ze jste ho oslnil :-( potkavacky by snad jednotka nemusela vypnout, takze bud jezdit s chybou, nebo u 1T1 by jeste melo jit v CE (09) nastavit, ze se predni svetla kontrolovat nebudou...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

crews1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.05.2014 23:53

Re: Xenony místo halogenů 1T1

Příspěvek od crews1 »

Ostřikovače bych případně mohl mít také, uvidím jak moc složitě by se připojovali.
Proto se snažím dát aspoň originální světla co mají xenony a ne to udělat jako x tisíc llidí co dají výbojky do klasický paraboly a nazdar, pak je člověk slepej i několik vteřin, když je potká. Vidím to každý den, co jezdím po celé ČR.
MOc děkuji za rady, určitě moc a moc pomůžou při montáži :-) DĚKUJI

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony místo halogenů 1T1

Příspěvek od kubisz »

neni vubec za co; s tim oslnovanim trochu pozor, pac oslnit muzete i s normalnim svetlem a s xenem bez nivelace to taky nebude zadna slava... podivejte se trebas na prispevky golfaru s OSRAMem... ale urcite bude ve vysledku oslnovat min cocka, nez LEDka v parabole; drzim pesti, at se povede a trebas bude nekdy cas dodelat do kompletne
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Exterier“