2.0 tdi 103kw spolehlivost

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
dostal94
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 14.09.2012 18:26
Kontaktovat uživatele:

2.0 tdi 103kw spolehlivost

Příspěvek od dostal94 »

Zdravím, obracím se na Vás s dotazem, jak je na tom spolehlivost motorů 2.0 tdi u golfa 6? Zvažuji koupi, proto bych se rád zeptal, jestli se u tohoto modelu vyskytuje vyloženě poruchový motor, popřípadě který typ motoru je nejlepší. 1.6 tdi mi kolega nedoporučoval, z důvodu malého výkonu.
Vyplatí se? nebo je lepší připlatit a jít raději to golfa 7? Rozdíl v ceně je tam právě dost velký.

Děkuji
VW Golf II 1.6 GTD

Uživatelský avatar
Matrix_One
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.02.2019 11:10

Re: 2.0 tdi 103kw spolehlivost

Příspěvek od Matrix_One »

Mám motor CFHC a jsem naprosto spokojený. Ale osobně si myslím, že je to kus od kusu, záleží jak se k tomu předchozí majitel choval. Zda je to mama-taxi po městě, anebo se s tím jezdí dálky po dálnici. Já to kupoval proto, že to nemá řízené dobíjení, stop-start a všechno hezky ještě na tlačítka ne nějaké dementní displeje přes půl auta kde se v 10 podmenu nastavuje vše. Určitě bych si pohlídal korekční množství vstřiků a pokud je mimo mez, počítat s výměnou celého vstřikovače. Nenechat si naslibovat repasovaný vstřik na stolici, výměnu pouze trysky. Nic takového neexistuje. Buď je jen zcela nový, anebo továrně repasovaný BOSCHem přímo v Německu na lince. Pokud někdo tvrdí, že umí repasovat (a může to být klidně i autorizovaný BOSCH servis), tak lže a používá díly od LUCASu a to není 100%. Říkám toproto, že s tím mám osobní zkušenost a potvrzené od českého zastoupení BOSCH.
Golf Plus 2.0 TDI 103 kW CFHC 2011

Uživatelský avatar
dostal94
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 14.09.2012 18:26
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 tdi 103kw spolehlivost

Příspěvek od dostal94 »

Díky za odpověď, a jak jsou na tom 2.0 tdi 81KW? Mi osobně by ten výkon stačil, zásadní je pro mě spolehlivost. Mám prostě strach něco koupit a po pár km řešit rozsypaný motor.
VW Golf II 1.6 GTD

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.0 tdi 103kw spolehlivost

Příspěvek od Master »

Spolehlivost stejna, samotne motory 81KW (CFHF,CLCA) a 103kW(CFHC,CLCB) jsou mimo SW stejne.

Uživatelský avatar
Happy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 tdi 103kw spolehlivost

Příspěvek od Happy »

Mám njaeto zatím přes 300.000 km a vymeněny jen vsřiky kolem 200.000km. plus silentbloky, Přední tlumiče termostat. Spojka dpf původní. Za mě spokojenost.

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“