Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

Zdravím,
nemá někdo náhodou schéma zapojení zadních zámků? Na Passat variant 3b5.5 2001 (B6) motor ALZ 1.6
Jde mi hlavně o logiku těch mikrospínačů.
Koupil jsem nové levné thaiwany :roll: a ty mi nefungujou :/ myslím si ,že je to tím safemode a těma mikrospínačema...
Vím je to cesta do pekla ,ale fakt se mi už do toho nechtělo vrážet více peněz :)
Na safe mode prdím, jenže do motorku nejde žádný impulz. Ale otevření dveří hlásí dobře ...
Za případnou pomoc děkuji

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od SupermanXXX »

Nemas zlamany kabely ve dverich?

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

Ty jsem kontroloval ,ale nic nenašel... Pomohlo by mi zapojeni schema zapojeni konektoru ve dveřích a v zámku ;) ...
jak bude čas tak to propískám měřákem ,ale dělá to na obou zadních dveřích tak si myslím že to může být v kabeláži ale taky v těch spínačích ,že dávají impulz že je zámek zavřený a jednotka se pak nesnaží ani o zamknutí ? nebo se pletu :blush:

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

Tak dneska jsem propískal kabely ve dveřích , těma to není. Mám podezření na komfortku ... nejde mi DO.. A na vagu při kontrole zámku a otvírání dveří vše pěkně znázorňuje ,ale do zadních motorků zámků to nic nepošle ... Už jsem docela zoufalý... Nevím jak dál ... čím to může být ... safra :D
Kontroloval jsem i ty mikrospínače a vše by mělo být jak u těch starých...
koupil jsem tyhle http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/71 ... -dveri.htm (můžou se dávat odkazy na obchody? :oops: )

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od majrek001 »

máš vzadu el.okna nebo švihadla (manuální)?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

Vzadu mám švihadla...
Byl jsem tak zoufalý ,že jsem ty zámky reklamoval a poslali mi ty dražší za 850,- jeden a výsledek je stejný. Alarm se aktivuje když zamáčknu čudlík tak to pípne že je zamknuto. Otevření zavření také krásně detekuje ,ale komfortka nepíše žádnou chybu krom nenapárovaného klíče. Venku je kosa tak to nechám na léto ,ale kdybych věděl jak jdou svazky tak by mi to pomohlo ;) musím najít přímý propoj a ten proměřit přímo od komfortky a vyloučit tak aspoň dráty...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od majrek001 »

když to má švihadla vzadu tak je má komfortka 3 konektory jeden je pro ty zadní zámky, předky chodí klasicky po CANu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

Jo jo to je pravda 3konektory 👍 ale nenašel jsem žádný studeňák a relatka v komfortce jsem kontroloval a vypadali že jsou v cajku ... odpor na civkach byl ... budu to muset prověřit jak nebude kosa venku ... zkusim to ve dveřích rozpojit a přes zdroj nacvakat ale stejně si myslím jako by nešlo napajeni z pojistek ... jenže bez planku je to na pikaču 🤦‍♂️

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od majrek001 »

ono stačí některé pospojení zoxidované ve svazku a může to zlobit - je jich hodně na straně řidiče pod kobercem podél prahu.. schéma ti klidně vyjedu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

Tak jsem se na to po dlouhé době opět vrhnul... Ještě jednou bych chtěl poděkovat za to schéma od majrek001 ;)
Zkontroloval jsem všechny dráty a cesty od komfortky ke dveřím jsou v cajku. Jen mi příjde, že ty mikrospínače v zámku fungujou nějak obráceně než je zakresleno. Spínací nebo rozpínací není to moc jasné. Výsledek byl tedy takový, že z komfortky šlo jen krátce na motorky 0,5V takže zámky se ani nehly...
Tak super... Koupil jsem tedy už (zámky do zadních dveří 2x + komfortku ) paráda...
Teď jsem ve stavu totální paseky :D ... komfortka ikdyž je správně nakonfigurovaná tak píše že nemá signál od houkačky a nejde ji čidlo od hlídání vnitřního prostoru ... ok ... smazáno .. vypnuto v nastavení z toho se neposeru ... ale když dám zamknout u řidiče ve dveřích tak to zamkne řidiče i spolujezdce ale zadní se zamknou a hned odemknou ... když jsem se díval přes vag tak u předních dveří to napíše zamknuto a u zadních skočí safe a pak hned odemknuto...
Mě už z toho trefí ... když z venku zamknu klíčem (protože jsem se ke kodovani kličku ještě nedostal) tak to zamče všechno ,alarm kontrolka bliká a když odemknu tak alarm kontrolka bliká furt a někdy se k tomu rozblikají směrovky a dokud nedám klíček do zapalování do polohy tak směrovky pořad blikají...
Z těch zámků by se jeden posral...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od majkl1 »

Jen tak narychlo - stačí, abys měl prošvihlou diodu u žárovky, co je zespodu dveří a už ti to bude dělat celé neplechu. Nestává se to často, ale už jsem to zažil a najít chybu byla v podstatě náhoda.
Každopádně podle vagu bys měl být schopný diagnostikovat, z jakého mikrospínače jsou chybná data do komfortky. Když např. víš, že je otevřeno, musí to komfortka i správně vidět. Pokud víš, že jsou dveře otevřené a komfortka hlásí jinou hodnotu, pak je pravděpodobně chyba v can vedení nebo jsou v hajzlu i ty nové zámky. Takhle od PC ti nikdo neřekne, co tam máš zrovna špatně.
Předpokládám, že máš správnou komfortku a správně nakódovanou.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

Jo kod je správně 00067 (vzadu švihadla) ale jediný rozdíl je v označení 70 Komfortgerát HLO 0003 a u starého bylo 0001 ... nevím jestli to má zrovna vliv na funkci rostlináře... zámky mi po odzkoušení prodejce dokonce vyměnil za ty dražší http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/87 ... --3B--.htm takže jsem doplatil ... na té staré komfortce to všechno psalo správně jen to nic neposlalo na zamknutí nebo odemknutí ... teď je to trochu lepší ,ale stejnak mimo :D ... jako jasný těžko radit od stolu... je to o hledání ,ale už mi tečou nervy :D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od majkl1 »

Jen tak naokraj. 12V do motorku neposílá komfortka, ale řj daných dveří. Tak nevím, jak jsi měřil, že "z komfortky šlo jen krátce na motorky 0,5V".
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

v zadních dveřích jedotka není pokud tam jsou švihadla... aspoň já jsem žádnou nenašel ... mám rok 2001 3B5.5(6) variant ... právě u mě to posílá komfortka. Ve staré komfortce necvakali vůbec už relátka a v té nové aspoň cvakají ale jak jsem psal výše po zamknutí zevnitř se zamknou a hned odemknou :/

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Zadní dveře P+L nezamknou - neodemknou

Příspěvek od Benyhof »

Tak během dneška mám nový poznatek z vagu. Když zamknu ručně zatlačením čudlíku tak u předních dveří to hlásí odemčeno - uzamčeno a u zadních dveří odemčeno - safe ... takže možná teorie špatného typu nových zámků (cesta thaiwan nebyla asi nejlepší řešení) ale při zprovoznění klíčků na dálku to všechno aspoň zamče a funguje jak má. Vag ukazuje jen 2 chyby 01134 - houkačka alarmu bez komunikace (dříve fungovala vpohodě) a 01135 - snímač vnitřního prostoru 36-00 přerušeni ... v přizpusobeni jsem zkoušel nastavit houkačku na německo ,zbytek evropy i velkou brit. - bez výsledku... ani při testu akčních členů nepípne... u staré komfortky tohle fungovalo zrovna normálně ... co auto to orginál ... se snad pomátli v těch automobilkách... zkoušel jsem i proměřovat rozdíly v těch komfortkách a nic jsem nenaměřil diody ,tranzistory ,kondíky ,odpory všechno hraje a stejně to nejde jak má ... ale aspoň se už ty zámky pohnou :D

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“