Cvakání motoru na volnoběh

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Kačena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.12.2020 06:37

Cvakání motoru na volnoběh

Příspěvek od Kačena »

Zdravím,
poslední dobou mi motor zvláštně cvaká a hučí na volnoběh. Nevím, jak to popsat..
Když sešlápnu spojku, zvuk motoru se nemění, pořád tak divně cvaká. Myslela jsem si, že to bude dvouhmotový setrvačník, ale podle spojky zřejmě ne.. Dělá to jak za studena, tak za tepla.
Mám Golfa 2.0 GTD, 125kw a najeto jen 97 000 km.
Dnes se mi během jízdy po 4km zahřála voda na 90 stupňů, olej byl jenom na 50, při vypnutí motoru se mi spustila Sahara a to byly venku 3 stupně. U nafty většinou trvá, než se zahřeje voda a olej, protože to za studena nehoním do vysokých otáček. Vůbec nevím, co by to mohlo být. Rozvody se dělaly před rokem, olej a filtry před 3 týdny.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Cvakání motoru na volnoběh

Příspěvek od srotty »

Zapomněla jsi napsat jeden důležitý údaj -co je to za rok. Nemáš tam náhodou filtr pevných částic a nespustila se regenerace ?
Naposledy upravil(a) srotty dne 22.12.2020 16:43, celkem upraveno 1 x.

Kačena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.12.2020 06:37

Re: Cvakání motoru na volnoběh

Příspěvek od Kačena »

srotty píše:
22.12.2020 14:59
Zapomněla jsi napsat jeden důležitý -co je to za rok. Nemáš tam náhodou filtr pevných částic a nespustila se regenerace ?
Rok výroby je 2010, a filtr pevných částic tam je. Auto mi ale neukazuje žádnou chybu, ani kontrolky se nerozsvítily.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Cvakání motoru na volnoběh

Příspěvek od srotty »

Regenerace není chyba , ale vlastnost motoru. Pokud probíhá v pořádku, žádná kontrolka se nerozsvítí.

Kačena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.12.2020 06:37

Re: Cvakání motoru na volnoběh

Příspěvek od Kačena »

srotty píše:
22.12.2020 16:46
Regenerace není chyba , ale vlastnost motoru. Pokud probíhá v pořádku, žádná kontrolka se nerozsvítí.

Rozumím, a děkuji za ochotu. Chyba se už našla, byl špatný spínač u spojky 😊

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“