1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Raerasta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.05.2020 15:45

1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Příspěvek od Raerasta »

Zdravím předem děkuju za odpovedi. Můj dotaz se týká spotreby oleje mam motor 1.2 TSI rv:2013 63kw a motor žere nejaký litr oleje na 1000km najeto mám cca 130 tisic koupil sem ho před cca mesícem mechanik kamarád říkal že tyto motory proste olej žerou a že je to v normě nic méně mě se to nejak nezdá tak se chci zeptat jestli se to dá nějak opravit a popřípadě cena vysolil sem za něj 195 tisíc a nechce se mi rvát hned peníze na nakladnější opravu, popřípadě jestli to ma smysl vůbec řešit diky.

Uživatelský avatar
milouf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Příspěvek od milouf »

no 1l na 1000km normální rozhodně není, normálně tyto motory olej nežerou, první serie mely problémy s vodítky ventilů, ale při takové spotřebě si spíš myslím, že to půjde přes pístní kroužky, takovou spotřebu oleje už bych považoval za skrytou vadu o které musel předchozí majitel určitě vědět, jinak řešil bych to určitě, nejen, že ta spotřeba oleje zasírá spalovací prostor, ventily, svíčky, ale dává to docela na pr**l katalyzátoru
Huml

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Příspěvek od mxm1919 »

Co tam dáváš za olej? Zkus trochu vyšší viskozitu, např místo 0W30 dej 5W40. Každopádně litr na 1000 km je hodně a nedokážu si představit, že bych tak často dolíval. Překračuje to i hranici, kterou považuje VW za "přípustnou" a i ta je dost šílená. :) Pokud ti mechanik řekne, že je v normě, abys během pravidelného intervalu nalil 20 litrů oleje do motoru, kam se vejdou 4 litry oleje, pak bych zkusil jiného mechanika. ;)
Rozhodně bych zkusil buď vrátit (pokud auto nechceš za každou cenu) nebo aspoň vyjednat nějakou slevu (pokud si auto chceš nechat).
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Příspěvek od Master »

Spotrebu oleje 1l / 1000km nevyresi zmena viskozity, v tom motoru musit byt neco spatne. TSI EA211 sice trochu oleje zerou, ale toto normalni neni. Jak dal - jestli resit s prodejcem (prip. pravnik atd.), nebo rovnou na vlastni pest opravovat se bude nicmene muset rozhodnout tazatel sam...

balak6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.04.2014 01:21

1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Příspěvek od balak6 »

Zdravím, mám stejný problém u Golfu 1.4 tsi 90 kw r.v. 2014. O problémech se spotřebou oleje s vozy Golf VII tsi z let 2013 do poloviny r. 2014 se všeobecně ví a autoservrech / např. garaz.cz / o nich běžně píší. Servisy VW mají údajně běžně tuto vadu u vozů z těchto měsíců výroby odstraňovat. U mého vozu šla spotřeba oleje nahoru od cca 85000 km a při současném nájezdu 126 000 km činí spotřeba oleje jeden litr na dva tisíce km. Mám vozidlo od novoty a pravidelně servisované ve zn. servisu. Vozidlo si vyžádali na DVA dny a při převzetí mi bylo řečeno , že pouze ofotili číslo hlavy motoru. Žádnou váhovou zkoušku ani měřění tlaků ve válcích nedělali !! Myslím si, že jiný zn. servis VW by se k tomuto problému postavil čelem a závadu / třeba i s kulancí/ by opravil.
Budu rád za vaše zkušenosti a doporučení, na který zn. servis se obrátit. Ten můj Auto 'L.U.A.'jen mlží a garanční technik je věčně "na školení".

Dask
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.07.2020 18:43

1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Příspěvek od Dask »

Ahoj, taky mám zmíněny golf 1.4tsi 90kw nájezd 122tis.km a auto žere 1l-1.5l na 4000km. Jsou to jasné pístní kroužky. Známy mi řekl že na zvýšenou spotřebu byla svolávací akce ale nikde jsem ji na internetu nenašel. Můžete mi prosím zaslat nějaký odkaz kde se o tom tedy píše? Nikde jsem nic nenašel. Golfa mám z roku 2013. Co jsem četl tak tenhle problém postihuje opravdu hodně golfu stejného typu a autorizované servisy se cukaji a nechtějí na opravy přistoupit. A pokud ano tak stejně vlastník platí spoluúčast a cena se muže vyšplhat i na 50k.

balak6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.04.2014 01:21

1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Příspěvek od balak6 »

O svoláváci akci se zmiňovali na webu garáž.cz
Ale nic konkrétního neuvedli.., jen psali, že tyto ročníky (13/14) mají projít servisem z důvodu odstranění nadměrné spotřeby oleje. Psal jsem si s dvěma takto postiženými..., auta raději prodali. Jeden prosadil opravu,ale stalo ho to hádky, nervy a cca 80 tis. Kč. Pak to raději hned prodal.
Takže tak.

Uživatelský avatar
mononov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 07.12.2020 21:59

Re: 1.2 TSi 63 kW - spotřeba oleje

Příspěvek od mononov »

Mam taky problem s olejem cca po 2000km nalito asi litr oleje a dnes znova dolito kousek ale budu menit cely novy olej 5w30 pac nevim zda ho predchozi majitel menil sice na pubovce hlasi az za 130tis a ja mam 125tia ale radsi a oak uvidim cim to bylo...Doufam ze to nebude nejaka dalsi investice za statisice to by me trefilo...jinak mam 1.2 63kw a rv 6/2013
Smad to uz nekdo vyresil a poradi co s tim

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“