Únik chladící kapaliny - nikde nic vidět

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Shady
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 10.11.2009 18:43
Kontaktovat uživatele:

Únik chladící kapaliny - nikde nic vidět

Příspěvek od Shady »

Prosím o radu. Ztrácím chladící kapalinu a nemůžu přijít na to kde...?
Dolévám jednou za měsíc cca 200ml. Olej čistý, voda čistá... na motoru nikde žádné stopy a ani na plastech pod motorem...
Mám podezření jestli to nemůže unikat někde v palubovce / výtopce (u radiátoru)? - protože mi přijde, že to i zapáchá po chladící kapalině z výdechů ventilace - měl jsem sundaný ventilátor ventilace a kam jsem dohlédl, tak jsem nikde žádný únik neshledal. Měl by někdo radu? Jsou nějaké časté místa úniku? Neměl by někdo schéma zapojení hadic topení v palubovce - abych věděl kam se ještě podívat?
Děkuji za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
áronek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.09.2008 09:33
Bydliště: Brno

Re: Únik chladící kapaliny - nikde nic vidět

Příspěvek od áronek »

Uniká to někdy kolem čidla teploty vody

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Únik chladící kapaliny - nikde nic vidět

Příspěvek od Goauld »

Pokud cítíš nasládlou vůni při puštěnym topení, tak prosakuje radiátor a stačí se to odpařit, takže nikde téct vyloženě nemusí. Vetšinou se při tomhle problémů dost mlží okna.
Další možnost, je praskly těsnění pod hlavou a voda teče do válce, kde se spaluje, takže taky nikde nic viditelně nekape. Většinou to tlakuje okruh chlazení, ale nemusí a vodu to jenom cucá a spaluje. Poznat se to dá tak, že vytáhneš žhaviče a pokud bude některej mít viditelně jinou barvu než ostatní, tak ten válec to žere.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“