7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 821
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od admin »

7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Návrat k vozu je zejména u velkých nákupních středisek spojen s očekáváním. Kolik oděrek a důlků vytvořili lhostejní řidiči na vašem vozidle? Nejjednodušší obranou proti takovým událostem je volba toho nejvzdálenějšího parkovacího místa. Jistě si již všímáte, že i tato místa se plní auty řidičů s negativními zkušenostmi.

Kde se v nás tato lhostejnost bere?

Mnoho z nás absolvovalo výměnu názorů s natěsno parkujícím řidičem a nebo s lhostejným vystupující, který o Vaše vozidlo opřel dveře. Naprosto nepochopitelnou událostí je však ujetí od odřeného automobilu na parkovišti. Až 78% řidičů ujíždí od takovýchto nehod. Přitom stačí jen přijmout odpovědnost a podepsat jeden papír. Viník neuhradí žádnou škodu, nedostane žádnou pokutu a ještě se zachová úctyhodně, když dá možnost poškozenému, aby svoje vozidlo nechal opravit. Veškerá škoda je uhrazená z povinného ručení viníka. U takové události nemusí být přítomná policie. Řešení zabere minuty.

Proč ale 78% řidičů zbaběle ujede a vytvoří tak naprosto nepochopitelnou situaci?

Jestli nepatříte mezi ty řidiče, kteří parkují na tom nejvzdálenějším místě od nákupního střediska, tak zpozorněte. Podle průzkumu jsou nejčastějšími motivátory ujetí od nehody:
- Stud
- Bagatelizování škody
- Časová zátěž řešení
- Neschopnost sehnat poškozeného.

Až 78% řidičů na základě jednoho z výše uvedených důvodů prostě ujede. A to je velký průšvih! Zejména pro viníka. Fakticky se dopouští přestupku. Povinnosti účastníka nehody upravuje znění § 47 zákona č. 361/2000 Sb V odstavci 5. písm. a.) je uvedena oznamovací povinnost účastníka dopravní nehody, který způsobí škodu na majetku třetí osoby. Došlo-li však k hmotné škodě na zúčastněném vozidle a není na místě přítomen jeho řidič, musí si tak účastník dopravní nehody splnit své povinnosti vyplývající z tohoto zákona a to dopravní nehodu oznámit policistovi. Jinak řečeno, pokud někomu poškodíte vozidlo tak s ním musíte škodu sepsat a nebo zavolat policii. Jiné řešení tato situace nemá.

Co hrozí lumpovi, který ujede?

Vysvětlili jsme si, že v případě vzniku jakékoliv škody na vozidle třetí osoby musí být sepsán protokol o škodě a nebo zavolán policista. V případě útěku od nehody hrozí na místě pokuta do 5000 Kč, ve správním řízení od 2500 do 5000 Kč a sedm trestných bodů do karty řidiče. Ano skutečně 7 trestných bodů a to je skvělá zpráva pro všechny poškozené. Hledání viníka má skutečný smysl. Stačí dva takové karamboly a viník se může rozloučit se svým řidičským průkazem. I řešení drobné odřeniny dává v tomto případě smysl. Úhrada škody je příjemným bonusem, ale základem je tyto neslušné řidiče dohnat ke tvrdé spravedlnosti.

Pojďme se podívat na typické situace a jejich řešení:
Rozrazil jsem dveře, které se zastavily o automobil vedle. Poškodil jsem dveře vedle stojícího vozidla a řidič vedlejšího vozidla ani po 5 minutách usilovného čekání nedorazil.
V takové situaci jsem podle zákona povinen volat polici. Lísteček za okno nebo jiné řešení znamená nevyhnutelně porušení zákona. Znění § 47 zákona č. 361/2000 Sb hovoří jasně. Mezilidsky je „lístečkové“ řešení možná košér, ale zákon hovoří jasně. Je nutné přijmout plnou odpovědnost a zavolat policistu nebo čekat na příchod řidiče.

Přicházím k automobilu, který je ozdoben oděrkou.

Vyfoťte vedle stojící vozidlo a volejte policii. Policie zajistí dokumentaci a všudypřítomné videozáznamy z kamer. Parkoviště u obchodních center jsou dobře sledované a viníka se podaří dohledat ve velkém procentu případů. Viník obdrží pokutu až 5000 Kč a je mu přidáno 7 bodů do karty řidiče. A to je skutečně silná káva.

Mějte na paměti!

Nehody se stávají a není žádnou ostudou přijmout plnou odpovědnost. Naopak je to cnost, protože 78% řidičů zbaběle ujíždí. Škodu, kterou na parkovišti způsobíte, zaplatí vaše pojišťovna z povinného ručení bez jakékoliv spoluúčasti Vaší osoby. Nebudete vůbec nic platit ze své kapsy. Korektním řešením se vyhnete opletačkám s policií. Na celé vyřešení stačí podepsat jeden jediný papír – dokument o nehodě.

- Naopak ujetí od takové nehody je odměněno až 5000 Kč pokuty a 7 body do karty řidiče. Je otázkou zda takové hrdinství stojí za to...

- Lísteček za oknem je skvělé poloviční řešení. Zákon, ale žádná poloviční řešení nezná. Pokud není majitel vozidla přítomen, tak musíte zavolat policii a to vždy.

- Berte na zřetel, že obchodní centra jsou prošpikována kamerami a ujetí od takové nehody není příliš reálné. Při ujetí od nehody spoléháte na to, že si poškozený majitel na místě nevšimne nebo nezavolá policii. Ale co když ano?

- „Četnost výskytu nehod při parkování nebo manévrování s vozem se během posledních 10 let zvýšila o více než 30 procent.“. Dokonce se tyto ťukance staly se svými 44% zastoupení staly nejčastějšími nehodami. Allianz SE.
dulek.jpg

jfuchs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.07.2011 00:16

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od jfuchs »

Myslím, že důvod je jiný. Jednak zmíněná banalita, podcenění dané maličkosti. To je výše uvedeno. Ale není uvedeno, že se nahlášením přichází o bonus pojistky, za druhé, pokud se přivolá dopravní policie, dá i za naprosto banální oděrku pokutu.... Oděrek je dnes na parkovištích víc, neb je těsno, ale víc to cítím na parkovišti u domu, ne tak u center, tam se mi zatím nic nestalo.

Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 821
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od admin »

Ztráta 7 bodů / pokuta a ztráta bonusu jsou dost nevyrovnané věci..

jfuchs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.07.2011 00:16

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od jfuchs »

Ale nikdo o 7 bodech neví. Ne vždy si drobnosti všimnete, pokud není hodně zřetelná. Když mi v garáži před časem rozbili sklo a ukradli autorádio, policisté krčili rameny, že je to jen škoda do 5.000, čili i pojistka mi nebude moc platná, neboť obvykle škody do 5.000 nehradí. Proto to hodně lidí neřeší. A mnohdy o tom sám viník rýhy nemusí ani vědět.

vaclavb83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.09.2012 21:24

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od vaclavb83 »

Podle mě to dopadne tak, že sice dohledají majitele vozidla, ale když bude vozidlo řídit osoba blízká majiteli, tak žádných 7 bodů nedostane. Dostane majitel pokutu max za to, že neuvedl, kdo řídil vozidlo.

japes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2009 17:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od japes »

Mě na parkovišti nabourali auto 2x během týdne a pokaždé viník ujel. Celková škoda byla 70tis. Policie po nahlášení nechtěla ani přijet, že prý tam nejsou kamery tak stejně nic nezjistí. Nakonec tedy přijeli a vše se zdokumentovalo a já začal z vyšetřováním. Podařilo se mi získat nějaké informace a svědky a oba pachatele s pomocí policie vypátrat a veškerá škoda mi byla uhrazena.
Seat Alhambra 103kw 2012

vaclavb83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.09.2012 21:24

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od vaclavb83 »

Jasně, ale šlo jen o škodu. Já myslel těch 7 bodů. Když neprokážou, kdo to auto řídil, tak nemůže nikdo dostat 7 bodů, ale max ten majitel pokutu za neuvedení komu auto svěřil, ale spíš ani to ne. Takže se pořád některým lidem vyplatí ujet, než přijít o bonusy na pojistce. Kdyby udělali to, že by v případě neuvedení řidiče dostal body majitel, tak by to fungovalo hned jinak, protože by majitel toho řidiče uvedl velice rád, než aby dostal 7 bodů za něco, co nezpůsobil.

japes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.07.2009 17:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od japes »

U mě skoro zázrak, ale podařilo se prokázat kdo automobil v době nehody řídil a to u obou nehod. Jinak s vámi souhlasím. V tomto případě funguje i třetí osoba.
Seat Alhambra 103kw 2012

Meglle
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 05.07.2016 09:46

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od Meglle »

Já parkuju přesně kvůli tomuto, takzvaně "na čůráka" uplně v tom posledním koutě a zásadně přes dvě parkovací místa.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od noxik600 »

Meglle píše:
28.12.2020 11:28
Já parkuju přesně kvůli tomuto, takzvaně "na čůráka" uplně v tom posledním koutě a zásadně přes dvě parkovací místa.
Meglle - tak abys věděl, tak já parkoviště objíždím a vybírám místo s největší šířkou, pak to zaparkuju tak, abych byl stejným směrem, jako auta a tak, aby mohli co nejlíp nastoupit a neosekali mi to dveřma. A stejně mi nějaký ču*** odřel pravý blatník a přes tu hranu ho promáčkl a deformoval dovnitř. A proto parkuju jak ty, metr od čáry a na jednou a půl místě. Jinou prevenci neznám, bohužel.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od Ladislav 66 »

Pardon, ale to, že otevřeš dveře a praštíš do vedle stojícího auta není dopravní nehoda..Ale přestupek proti majetku.. Za toto ukopávám zpětné zrcátko a odjíždím pryč.. Protože mi bylo od frajerů řečeno: aby ses neposral, jsou to jen plechy, máš mrdku auto..

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od noxik600 »

Ladislav 66 - trochu nechápu.. někdo tu psal, že praštění do druhého auta je nehoda?

Jinak plechy jsou plechy, ale jsou i lidi jako já, kteří si auto vysnili, vyhledali, mají k němu nějaký vztah a taky ho třeba budou ještě nějaký čas splácet a je smutný, že si to ti "poškozovatelé" a frajírci ani neuvědomují.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od Ladislav 66 »

noxik600 píše:
30.12.2020 23:18
Ladislav 66 - trochu nechápu.. někdo tu psal, že praštění do druhého auta je nehoda?

Jinak plechy jsou plechy, ale jsou i lidi jako já, kteří si auto vysnili, vyhledali, mají k němu nějaký vztah a taky ho třeba budou ještě nějaký čas splácet a je smutný, že si to ti "poškozovatelé" a frajírci ani neuvědomují.
Já k autu vztah mám, vlastním jedno auto od 17 let, teď mi je 35, auto je bez nehody..Trumfni mě.. :pleasantry: On už samotný nadpis: pokuty za důlek ve dveřích.. pak o něco níže autor píše, o bezohledných nastupujících..což nehoda určitě není..
Jinak souhlas bezohlednost na našich parkovištích a silnicích je neuvěřitelná. Stačí začít u maličkostí-Prakticky pokaždé pustím vyjíždějící vozidlo z parkovacího místa. Toto mi za mou praxi nebylo oplaceno nikdy, když ovšem nepočítám případy, kdy se řidič snažil dostat na mé místo, které jsem opouštěl.. Sáhněte si do svědomí, kdy jste z blbého parkovacího stáni pustili vozidlo, které má zařazenou zpátečku..

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od noxik600 »

Trumfnu, mě 37 a auto bez nehody
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: 7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od Ladislav 66 »

noxik600 píše:
05.01.2021 05:33
Trumfnu, mě 37 a auto bez nehody Obrázek
Hmm a s jakým kouskem jezdíš od 17.. do 37 let? Jedno auto dýl než já nemáš, leda po dědovi.. V profilu máš jen 1.6 golfa :rofl:

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“