Passat GTE

A jiné šílenosti.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
YanekCZ
Člen klubu

Passat GTE

Příspěvek od YanekCZ »

Toto téma jsem otevřel pro všechny, které zajímá jak BEV, tak i PHEV. Rady a zkušenosti z běžného provozu mohou dát jen skuteční majitelé těchto aut. Prosím hejtry, kteří takové auto nikdy nevlastnili (a nepočítá se svezení v TESLE s tím, že je to stejně nanic), aby se zdrželi komentů. Já také nemusím LPG, ale nebudu tento pohon hejtovat, jelikož mě nezajímá. Předem děkuji.

Jako osmý v mé řadě Passatů právě dorazil nový GTE.
Je až s podivem, že původní termín dodání 04/2021 se zkrátil, a auto dorazilo včera do salonu. Nyní jej čeká předprodejní servis, a 4.1. bude připraven k převzetí.
gte.jpg
GTE2.jpg
Doma jsem zatím udělal přípravy:
WallBox Accelev V2 6kW
Jde asi o nejlepší WallBox na trhu. Slučování dvou fází, monitorování sítě, funkce BatteryCare, No Full, ReVive Balancing.
FVE na střeše provozuji již 2 roky, takže mám dost dat, které mi říkají, že všechny ty přetoky, které prodávám za 1,- Kč/kW, potečou do auta.
Jakmile auto přivezu, přidám další fota a vypíšu specifikaci. Prakticky krom kožených sedaček a panorama střechy je tam úplně vše.
out: Golf III, 2x Golf IV, Turan, 2x Pass B7, Pass Alltrack B7, 3x Pass B8
last: Passat Variant B8 2.0TSI BSR Performance, 264 kW, 462 NM
currently: Passat Variant B8 GTE

teekey
VWexpert
VWexpert
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat GTE

Příspěvek od teekey »

Pak napis jak dlouho budes nabijet. Dle informaci z druhe ruky se Superb (s baterkou) nabiji z wallchargeru cca 5h coz mi prijde hrozne dlouho na to jak mala ta baterka je.
Nejcastejsi problemy: VW Passat 2.0TDi (3C) & Jak si vybrat ojetý vůz VW Passat 3C (B6)? / Jak odblokovat iPhone?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8

YanekCZ
Člen klubu

Re: Passat GTE

Příspěvek od YanekCZ »

Nabíjení, to je téma na dlouhé večery. Ale obecně, s dodanou nabíječkou k autu (stejný Passat GTE i Superb iV) lze nabíjet cca 2,3 - 2,4 kW. Je to dáno fyzikou, 230V x 10A, více tam nejde. To znamená nabíjení cca 5 hodin.
Pokud auto zapojíš na veřejnou nabíječku nebo WallBox, pak tam může téct max 3,7 kW, což znamená cca 3 hodiny.
out: Golf III, 2x Golf IV, Turan, 2x Pass B7, Pass Alltrack B7, 3x Pass B8
last: Passat Variant B8 2.0TSI BSR Performance, 264 kW, 462 NM
currently: Passat Variant B8 GTE

Odpovědět

Zpět na „Elektromobilita“