BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od standaPS »

V abs je 01130 a 00003. V motoru bylo 18057 a 18061, ale to šlo vymazat a znovu se to (asi) neobjevilo. Jaký můžu měřit hodnoty ? Mám jenom kkl kabel.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od kubenec »

Hod si ještě do podpisu místo bydliště. Podle té chyby 00003 je opravdu něco z jednotkou (chyba HW nebo SW), ale dále někdo kdo je učenější.

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od standaPS »

Vyplatí se diagnostika v orig servise VW ? Než půjdu někam koupit jinou kostku ?
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od kubenec »

Mohli by zkusit ten flash SW jednotky, tak se zkus zeptat.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

milino211
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.12.2014 20:45

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od milino211 »

Dobrý deň. Mám Sharan 2.8 V6 4-motion rv:2000. Odkedy som auto kúpil svietili kontrolky ABS a ESP. Pri napojení na diagnostiku auto pisalo 3 závady: Snímač stranového zrýchlenia-vadný obvod-prerušovaný, Snimač stranového zrýchlenia-nesprávny signál-prerušovaný, Snímač priečneho zrýchlenia. Po výmene snímaču priečneho zrýchlenia kontrolky zhasli no pri skúšobnej jazde sa v lavotočivej zákrute rozsvietila kontrolka ESP. Po vypnutí motora a naštartovaní kontrolka zhasla ale hnet po prejazde lavotočivej zákruty sa znova rozsvietila. Keďže som mal krivo volant dnes som absolvoval geometriu kedže som si myslel že to môže byť natočením volantu ale nepomohlo to. Po napojení na diagnostiku píše: Snímač stranového zrýchlenia-vadný obvod-prerušovaný, Snimač stranového zrýchlenia-nesprávny signál-prerušovaný. V diagnostike delphi je to chyba 01423. Čo môže túto chybu spôsobovať? Ako to môžem riešiť? Kde sa nachádza čidlo stranového zrýchlenia? Za gramatiku sa ospravdlňujem.

Uživatelský avatar
pavelt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od pavelt »

Ahoj,objevuje se mi náhodně na ABS chyba 65535,jde vymazat,ale zase se po ujetí zhruba 100km znova objeví.Provedena kontrola napájení a to je v pořádku.Prosím,nestalo se to už někomu? Vypadá to,že bude asi KO. Díky

PetrTT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 22.10.2010 07:15
Bydliště: Police nad Metují

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od PetrTT »

dneska ráno po zapnutí klíčku se rozsvítila kontrolka ABS,nezhasla jako jindy,k tomu bliká kontrolka ruční brzdy a VAG ukázal chybu 18057-chybí odezva řídící jednotky ABS.Ví někdo co s tím?Dík za každou radu
Ford Galaxy 1,9TDi/85kw - 2000

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od M@rty74 »

https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search" onclick="window.open(this.href);return false;

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... ef50ed50d8" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=24663" onclick="window.open(this.href);return false;

stačí jen trochu hledat...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Luboš123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.01.2016 19:00
Bydliště: okr. Příbram

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Luboš123 »

Všechny zdravím. Prosím o pomoc najít čidlo přírustku(zrychlení) otáček, hlásí mi to po připojení diagnostiky. Nefunguje ABS a ESP a svítí kontrolky. Čidlo jsem hledal pod sedačkami, ale tam není. Také jsem hledal pod palubkou , ale marně. Pomohla by asi dílenská příručka, ale tu nemohu sehnat. Neprodal by mi jí někdo? Moc dík za případnou radu...... :|

wooody
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29.11.2015 20:40

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od wooody »

Ahoj,tak mě taky potkal problém s ABS. Při startování ABS už nezhasne a pořád svítí,ESP zhasne,ale po chvilce jízdy se také rozsvítí. Vag hlásí vadu 00668 - nízké palubní napětí - svorka 30. Po vymazání vady kontrolky během startu zhasly a nerosvítily se ani během jízdy nebo brždění,dokud nemuselo na sněhu zafungovat ABS. Pak opět svítí. Nevíte,kde bych měl hledat problém. Dobijení podle vagu ukazuje 14,2V (zaplé radio a klima). Baterie toho teď přes ty mrazy měla plný kecky,už není nejmladší, a musel jsem 2x dobíjet. Rozsvícení ABS bylo cca týden po druhém dobití.Auto v tu dobu ale startovalo i v -15 uplně v pohodě. Mohla by být na vině baterie?

davidch1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.01.2016 19:25

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od davidch1 »

dobrý den,
potřeboval bych poradit-mám Galaxy 1.9. 96kW a nejdřív mi občas začali problikávat kontrolky ESP a ABS a teď pořád svítí.Diagnostika mi vypsala chybu
01130- Režim ABS
008-nesmyslný signál
po kontrole čidel za jízdy diagnostika ukazuje,že jsou OK,chyba jde v diagnostice vymazat,ale na budíkách pořád svítí kontrolky
děkuji David

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od BrendlJiri »

Ahoj kluci hilfe svití abs nejde se sním spojit nejde do nej asi proud co mám dělat prosím
Sharan tdi afn 81kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“