Chování motoru 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Sonny »

Zdar :wink:
to že je tento motor lenoch a musí se točit jsem si zvykl 8) ale poslední dobou se mi občas stává že je moto jakoby náladový,někdy jede skvěle a někdy se mu vůbec nechce.
JEDE SKVĚLE: Krásně se vytáčí až do plna(na dvojku 6tis.za chvilku) a docela slušně(na lenocha) zrychluje i na vyšší kvalt.
NĚKDY SE NECHCE: vůbec se mu nechce do otáček,podřazení skoro nepomáhá,jako bych táhnul naložený vlek.S každou rychlostí plyn na podlahu.Ale rychlost 100 nebo 120 dá,ale strašně to dlouho tvá.

Auto pořád jezdí na Vervu 100,olej,víčky OK.V minulosti měněná Lambda i Egr,čistěná klapka. Žádná kontrolka nesvítí.Sání origo.výfuk původní.

Čím to muže být?? nějaký čidlo? senzor? Co má vliv na výkon?

Díky:)

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Sonny »

Že by klapkou?? dal jsem ji vyčistit a poladit a motor jede zatím skvěle! :)

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od varok »

Sice by to asi dělalo pořád, ale někdy tohle dělá i vysypaný výfuk nebo kat.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od Sonny »

Noo je pravda že výfuk je stále původní a zadní díl už má dírku a taky je tam asi něco volnýho.Kat taky původní:)

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od varok »

Tak to zkuste posundávat. Do katu mrkněte a musí být uvnitř mřížka. Tlumičema zatřepte a určitě vysypete hromadu bordelu.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od xerxes »

tim fýfukem by to mohlo býyt ale to by poznal si myslím

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od varok »

No ono se rozsypou ty vnitřní přepážky a trubky, prostě se korozí rozdrolí na malé kousky a můžou ucpat průchod v trubkách. Už jsem to řešil na jedné felině. Když se výfuk sundal a zatřepalo se s ním, tak vysypaného kybel bordelu. Pak zase felina jezdila jak zamlada, ale měla trošku jiný zvuk. Ale to by asi špatně táhlo pořád.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od xerxes »

nevím ti no

jirinka.jira
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.05.2023 08:24

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od jirinka.jira »

Dobrý den rada bych se informovala. Mám problém s 1.6 .
Po zimě kvůli horším startum(někdy žádným) jsem se rozhodla navštívit servis. Takže-vynenili termostat, vyměnilo se teplotní čidlo, palivový filtr, svíčky, zapalovací civka a to týden po týdnu něco stalo. Od výměny posledních třech věci auto jede na tři, bliká kontrolka motoru. Pred tim celé roky krásný tichý chod. Všimla jsem si když otevřu kapotu dostanu se pouze na čtvrtou svicku a když ji jakoby zamacknu tak naskočí čtvrtý válec. Jakoby tam byl zlý kontakt. Bohužel v servisu už si myslí že jsem asi debil pardon, ale to auto bylo cajk a nemám už sílu řešit hokus pokus. Poradíte někdo na co se zaměřit? Mám pár rad, a když jsem chtěla autoelektrikare ať mi to změří tak prý na co. Auto potrebuji ke kazdodennimu cestování do prace. Prosím o urgentni rady tipy případně někoho kdo se vyzna a nebude ze mě tahat peníze jen tak jako z ženy 😕Případně pomoc okolí Neratovic na Prahu, Prahu východ děkuji moc

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Chování motoru 1.6 16V

Příspěvek od srotty »

Ale ty asi nemáš 1,6 16V že ? Protože jinak by jsi měla na každé svíčce zap. cívku. Pokud měnili jen cívku, ale kabely nechali původní, vyměnil bych ještě ty. Protože za ty roky a když s tím lomcovali, už budou asi špatné. Napovídá tomu i to, že po dotlačení kabelu na svíčku to chytne.
Jo a určitě změň servis. Takhle se nemůžou chovat. Předají auto ve špatném stavu a ještě mají problém když to reklamuješ ? Tak se to nedělá.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“