Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

1979 - 20..

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
stanekl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.06.2011 12:12

Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od stanekl »

Ahoj,

Koupil jsem Caddy Maxi 2.0 CNG, motor BSX a svítí mi kontrolka motoru. Diagnostika píše chybu P2279 - Netesnost saciho potrubí.

Sundal jsem kompletně celé sání až po hlavu, vyčistil a vyměnil O- kroužky a bohužel po 50km je chyba zase zpět. Není tu někdo, kdo by mi pomohl trošku nasměrovat? Za jakoukoliv radu předem díky.

Lukáš
Samolepky, reklamní a jiné polepy vozidel, potisk triček

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od Master »

To je z nejake obecne OBD diagnostiky? Bylo by lepsi pouzit nejakou primo koncernovou (VCDS, ODIS a pod...)

stanekl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.06.2011 12:12

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od stanekl »

Tohle mi vyčetla diagnostika AutoCom, originál.
Samolepky, reklamní a jiné polepy vozidel, potisk triček

stanekl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.06.2011 12:12

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od stanekl »

Tak stále hledám příčinu. Zkusil jsem i VCDS a ukazuje to tu samou nekonkrétní chybu. Vyměnil jsem i MAP senzor a beze změny. Nemá někdo nápad na co mrknout nebo jak postupovat? Díky za postřehy
Samolepky, reklamní a jiné polepy vozidel, potisk triček

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od Master »

Jaky presny kod a popis chyby pise VCDS?

stanekl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.06.2011 12:12

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od stanekl »

Ahoj,

VCDS píše přesně toto:

008825 - netesnost v sacim systemu
P2279 - 008 - - Kontrolka zavad ZAP
Samolepky, reklamní a jiné polepy vozidel, potisk triček

fb_martin78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.01.2021 10:23

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od fb_martin78 »

vyřešeno?

stanekl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.06.2011 12:12

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od stanekl »

Bohužel ne, motor na volnoběh někdy trošku škobrtne, ale na příčinu jsem nepřišel. Výměneny svíčky, kabely, zapalovací modul, map senzor, všechny o-kroužky a těsnění na straně sání a výsledek bohužel žádný 🤯
Samolepky, reklamní a jiné polepy vozidel, potisk triček

haldrum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.09.2018 19:13

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od haldrum »

Ahoj, snad pomůžu více lidem, mě se konečně podařilo závadu vyřešit.

Trápila mě tahle "závada" už asi přes 2 roky, automechanici si s tím moc nevědeli rady. Za tu dobu jsme zkusili vyměnit čidlo, vyměnit všechny těsnění co se týkají sání a nakonec jsme kompletní sání se vším okolo vyměnili za repas, ale závada přetrvávala. 😕 Zajímavé bylo, že chyba naskočila po startování a většinou když byl motor studený, nebo vychladlí. Po smazaní chyby jsem najel celkem třeba 50km a po nějakém dalším startu naskočila znovu, někdy jsem také chybu ignoroval a po nějakých kilometrech zhasla kontrolka sama 🤷‍♂️

Nakonec ted v lednu auto skončilo v autorizovném servise, kde si s tím upřímně (jak jinak) nevědli moc rady. Auto jsem předal s popisem jako je výše, provedli meření kompresních tlaků - ok, kontrolu těsnosti potrubí - ok a vyměnili kabeláž k snímači teploty nasáveného vzduchu (z důvodu, že kdysi měli 2 stejné závady na stejném motoru a vždy to byla kabeláž). Po předání auta, jsem ujel asi 4 jízdy a závada svítila znovu. Auto jsem tedy dostavil zpět k reklamaci opravy, v tomto momentě nevěděli co dál, proto napsali na podporu do VW, tam jim bylo ná základě poslaných úkonu servisu sděleno: "Proveďte kontrolu katalyzátoru, zda-li není přicpaný". Provedli tedy demontáž a diagnostiku katalyzátoru a zjistili, že je opravdu na výměnu (viz. příloha), výměna originálního by stála 60tis. V tomto případě jsem jim tedy poděkoval za diagnostiku, nechal jim tam celkem 11tis a auto převezl ke známemu, který navařil univerzalní katalyzátor (cca za 5tis) a pro jistotu nechal přehrát řídící jednotku. Zatím jsem ujel cca 500km a je klid.

Snad už nadobro.
Přílohy
IMG_9433.JPG

fb_michal99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.11.2021 08:48

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od fb_michal99 »

Kolik jsi mel najeto? Me sviti ted taky...

haldrum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.09.2018 19:13

Re: Caddy 2.0 CNG - BSX chyba P2279

Příspěvek od haldrum »

Me se to rozsvitílo cca při 120tis km, od té doby jsem to neustale řešil, teď mam 170tis.. Aktuální informace: chyba P2279 sice zmizela, ale po ujetí cca 1000km od výměny katalyzátoru svítí chyba P0420 (nízká účinnost katalyzátoru). Originální katalyzátor byl EURO5 a my tam dali univerzál EURO4, takže problém účinnosti je pravděpodobně v tom. Protože už nechci experimentovat z univerzálními katalyzátory říští týden tam budu dávat originální katalyzátor ze stejné bourané Caddyny, tak doufám že se to tím vyřeší.

Odpovědět

Zpět na „Caddy“