Zapalovací cívky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Adam Koudelka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 12.09.2017 15:04
Bydliště: Prostějov

Zapalovací cívky

Příspěvek od Adam Koudelka »

Ahoj, po příjezdu domů, jsem zaparkoval, chvíli ještě měl nastartováno a z ničeho nic se mi začal strašně třást motor, divný zvuk, jakoby nejel na všechny 4 válce. Došel jsem tedy domů pro diagnostiku. Motor se klepal, při přidání se dusil, praskání z výfuku. Diagnostika mi napsala Vynechání zapálení válec 1 a 3, vynechávání zapálení. Svíčky jsem měnil před 20000Km, takže si myslím, že svíčky to nebudou. Tak bych řekl, že to bude jednotka zapalování (cívky). Ovšem dnes jsem zkusil nastartovat a vše se zdálo být v pořádku. Po ohřátí motoru chod stále cajk, po ujetí 10km stále nic. Tak nevím, zda mám koupit novou jednotku a vyměnit ji, nebo třeba jen svíčky. Co myslíte?
VW GOLF IV 2.0 4MOTION

rockycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 30.06.2009 14:25
Bydliště: Stramberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od rockycz »

Já už měnil cívku už 2x (320k najeto). Jednou starší, pak nová originál. Stejně jako tobě to najednou začlo jet na 2-3 válce, ale nevzpamatovalo se to. Pokud to jede, tak bych jezdil dál, koupil svíčky do zásoby, ty se sejdou (20k není moc, ale ani málo) a ověřil ukostření motoru a svíček. A pak by přišla na řadu cívka, moje nestála moc, asi 1800 original, neorigo 1000.
Golf IV, 1.4 16V, 2001, 55kW, AXP

Adam Koudelka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 12.09.2017 15:04
Bydliště: Prostějov

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od Adam Koudelka »

No svíčky tam mám Brisk A-line, měli by mít životnost 70.000km. Jednotku už jsem objednal, za 2000 od NGK, ale teď nevím jestli to mám vyzvedávat, když to zatím fičí, ale zase bych nerad někde zůstal stát :D Kabely jsem zastrkal, ukostření motoru je cajk.
VW GOLF IV 2.0 4MOTION

rockycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 30.06.2009 14:25
Bydliště: Stramberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od rockycz »

Když objednám, tak vyzvednu, za nevyzvedávače a vraceče platí ostatní vyšší ceny...
Golf IV, 1.4 16V, 2001, 55kW, AXP

Adam Koudelka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 12.09.2017 15:04
Bydliště: Prostějov

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od Adam Koudelka »

Tak já to mám jen rezervované, jelikož měli skladem na prodejně. Tak vyzvednu si to, ale jelikož jsem student tak 2000 je docela dost :D Zase nechci kupovat díl, který mi bude třeba navíc.
VW GOLF IV 2.0 4MOTION

rockycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 30.06.2009 14:25
Bydliště: Stramberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od rockycz »

Jo to je jina, to se proste musis rozhodnotu jestli v pripade probemu chces mit zalohu, nebo cekat na dil ;)
Golf IV, 1.4 16V, 2001, 55kW, AXP

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od 11mAjA11 »

Hlavne zahod ty Brisky a dej tam Bosche original co tam maji byt, budou levnejsi a hlavne budou fungovat..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Adam Koudelka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 12.09.2017 15:04
Bydliště: Prostějov

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od Adam Koudelka »

Koupil jsem tedy Bosch přímo pro můj motor. Double platinum, 1 elektroda. Zatím mi to neudělalo, každopádně to přehodím.
VW GOLF IV 2.0 4MOTION

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od 11mAjA11 »

To je spravne, to je to co tam ma byt.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Lukáš Vodička
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.12.2021 12:03
Bydliště: Liberec

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od Lukáš Vodička »

Zdravím
mám taky jeden dotaz po vyčištění škrtící klapky a výměně palivového čerpadla a svíček to sebou cuká jakoby se to dusilo původně tam byly dvoupólové teď jsem tam dal jednopólové obě od Bosh ale na těch jednopólových to děla to cukání i třeba když dojíždím na 2 nebo 3 bez plynu. Na těch starých svíčkách to nedělalo. První problém byl že nechtěla zavírat klapka tak jsem to nechal vyčistit. Druhý problém byl že to nechtělo nastartovat a po sundání kabelu ke svíčkám byly do poloviny v oleji tak jsem to vyčistil, týden pojezdil a pak to nechtělo podávat benzin tak to šlo potřetí do servisu na kontrolu čerpadla a relé. Teď to jede ale cuká to jak jsem popsal výše. A moje otázka je mám tam dát nové dvoupólové svíčky a tyhle si nechat jako rezervní?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zapalovací cívky

Příspěvek od srotty »

Hlavně by to chtělo napsat, co máš za motor. To, že tam předtím byly dvoupolové ještě neznamená, že to byly správné svíčky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“