Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
Mokrouš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.10.2016 20:11
Bydliště: Pardubický kraj

Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od Mokrouš »

Zdravím, ví někdo z vás zda má smysl si připlácet za variabilní podlahu a nedostat plnohodnotnou rezervu (v případě soundsystému žádnou), nebo je lepší to nechat v základu a rezervu a nářadí vyndat i s polypropylenovým "držákem" a to si schovat doma pro případ zničení disku. Otázkou je, zda lze rezervu a nářadí vybrat tak, aby to nemělo negativní dopad na funkčnost podlahy a vše bylo jak má být a podlaha byla správně podepřena v obou polohách, kvůli nosnosti těžších předmětů. Nikdo mi neumí poradit a pohledem do kufru auta v základu, nepoznám, jak to dopadne, když se vše vykuchá. Uvítám názor zkušeného uživatele, případně opraváře/lakýry, který už kufr párkrát kuchal a ví to.
Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 110kW, Ergoactive, DCC, Dynaudio, Bixenon + LED a tak dále...
Passat Variant B8 Facelift 2.0 TDI EVO 147kW DSG, DCC, Matrix LED, Harman Kardon, Discovery PRO atd.

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od capo »

Nenajdeš odpověď tady? post3359110.html
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Mokrouš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.10.2016 20:11
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od Mokrouš »

Asi ano i když jen částečně. Díky. Každopádně nechci to řešit nějakým vyřezáváním, nebo bastlením. To radši zůstanu u mlíka, knotů a kompresoru.
Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 110kW, Ergoactive, DCC, Dynaudio, Bixenon + LED a tak dále...
Passat Variant B8 Facelift 2.0 TDI EVO 147kW DSG, DCC, Matrix LED, Harman Kardon, Discovery PRO atd.

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od capo »

No já jen že pokud tou variabilní podlahou myslíš tu co má dvě výškové úrovně, a ne takovou tu s vyklápěcím předním dílem, tak ta může být ve spodní poloze i když tam je plnohodnotní rezerva včetně dynaudia (jen musíš mít nářadí nastrkané kolem toho kola mimo plast (vejde se tam všechno). Pokud nemáš Dynaudio, dáš nářadí do rezervy, a pořád můžeš mít podlahu dole i nahoře.
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Mokrouš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.10.2016 20:11
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od Mokrouš »

Nevím co myslíš tím vyklápěcím předním dílem. Nic takového jsem nikdy neviděl ani neslyšel, že by Passat B8 Facelift měl. Pochybuju, že můžeš dát podlahu do spodní polohy s plnohodnotnou rezervou. Právě to kolo je tak vysoké (široké), že podlaha nemůže do nejnižší polohy, navíc jí brání nářadí. Za další už bohužel/bohudík? nejde Dynaudio, ale nově už jen Harman-Kardon. A ten už nejde kombinovat s dojezdovkou. Je podle všeho mohutnější na výšku. Já Hi-Fi chci, respektive jsem už objednal. Vím, že tak jako tak bych jezdil s lepící sadou. Jen jsem řešil zda vzít dvojitou podlahu za 2400,- s chromovanou lištou a přijít o plnohodnotnou rezervu, ale mít jistotu, že podlaha bude pasovat na 100% na dno a nebo nepřiplácet za chrom a vzít základ a vykuchat ho až doma. Jenže podle fotek z vedlejšího vlákna tam zůstane trčet jakýsi upínací trn z kastle a já nejsem ten typ, co něco s klidem uřízne a kašle na to. Prostě bych to rád měl v cajku a vše vratné do původního stavu, kdyby něco...
Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 110kW, Ergoactive, DCC, Dynaudio, Bixenon + LED a tak dále...
Passat Variant B8 Facelift 2.0 TDI EVO 147kW DSG, DCC, Matrix LED, Harman Kardon, Discovery PRO atd.

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od capo »

Hele s 235mm pneu jsem pořád dal podlahu do spodní polohy. Nemám facelift.
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od patrikrs »

Tím vyklápěcím předním dílem, myslí asi tohle. Ale tohle nemá na podlahu žádný vliv je to totožné jako bez toho. Je to pouze schránka na papíry do max velikosti A4.
Přílohy
D96D7E94-3508-4223-96AA-CCEE520C139E.jpeg

Mokrouš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.10.2016 20:11
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od Mokrouš »

capo píše:
18.01.2021 19:19
Hele s 235mm pneu jsem pořád dal podlahu do spodní polohy. Nemám facelift.
Tak to zírám. A nářadí nepřekáží? Já, že co jsem měl možnost vidět, tak to dolů nešlo právě kvůli kolu a nářadí... Je v tom asi docela zmatek. Kámoš má B8 předface R-Line a podlahu v kufru má jen takovej papundekl. A dolů mu to nejde. Vůbec tomu nerozumím. Ale tenkrát koncem roku 2018 byly ty auta za neskutečně směšnou cenu... Možná i z toho důvodu tam byla laciná podlaha.
Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 110kW, Ergoactive, DCC, Dynaudio, Bixenon + LED a tak dále...
Passat Variant B8 Facelift 2.0 TDI EVO 147kW DSG, DCC, Matrix LED, Harman Kardon, Discovery PRO atd.

Mokrouš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.10.2016 20:11
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od Mokrouš »

patrikrs píše:
18.01.2021 21:48
Tím vyklápěcím předním dílem, myslí asi tohle. Ale tohle nemá na podlahu žádný vliv je to totožné jako bez toho. Je to pouze schránka na papíry do max velikosti A4.
Tak to už jsem jelen. Kolik těch typů podlah dělali/dělají? Já vím o pevné/základní, variabilní/dělitelné, s kolejnicemi a posuvnou deskou, tenké papundeklové, ale tohle vidím prvně. Co je teda tohle za typ podlahy? Není to teda ta "dělitelná" s nerezovou hranou? A je pevná ze sklolaminátu? A jde zasunout dolů do spodní polohy? Já abych si nepřiplatil za něco co vůbec nechci. Prodejce ví kulový jako obvykle. Já prostě potřebuju tvrdou podlahu z cca 30mm sklolaminátu, která jde snížit o těch cca 90mm níž. Nerez hranu nepotřebuju, schránku na papíry taky ne. Jen možnost jít níž a mít víc místa na krabice v kufru... Jsem z toho docela nešťastnej. Auto už je objednaný a nemám moc času na opravu specifikace...
Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 110kW, Ergoactive, DCC, Dynaudio, Bixenon + LED a tak dále...
Passat Variant B8 Facelift 2.0 TDI EVO 147kW DSG, DCC, Matrix LED, Harman Kardon, Discovery PRO atd.

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od capo »

Ta co dával patrikrs ta dolů dát nejde - ta má vyklápění, díky kterému můžeš oddělit přední a zadní půlku aby ti nelítal náklad. Ale je o pár cm tlustší a do spodní polohy ji nedáš. Tu obyč desku, která se dá dát do horní a spodní polohy, tu dáš dolů i s tou 235 pneu, ale popravdě, už to pak leží na té pneu a po stranách to má pár mm vakl. Když bys tam měl 225, nebo 215, bude to v pohodě. To nářadí pak ale není v žádné polystyrenu, ale nastrkané kolem rezervy - třeba klíč na kola mám v utěrce, aby tam nikde necinkal. Jakmile bys dal origo polystyren, tak to dolů nedáš, protože právě ten jedinej tomu zabrání.
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od patrikrs »

Nemáš pravdu, tloušťka je shodná s klasickou podlahou, i její skládání je stejné. Tu co mám já normálně dolů dáš. Pokud teda nemáš na levé straně to nářadí, to pak opravdu vadí ten polystyrén. Je to jen taková schránka na pár papírů. V podstatě to je nepoužitelné na cokoli jiného.

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od capo »

No s 235 pneu řešíš už každý milimetr. Standardní víko má 21mm. Kolik má to tvoje v místě té prohlubně, prosím? Já mám pocit že jsem to viděl u kamaráda, a přestože se dá koupit za relativně málo a přijde mi to kvůli tomu dělení kufru (nikoliv samotné schránce) jako praktické, zavrhl jsem to právě z důvodu že s plnohodnoutnou rezervou to dolů nejde....
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Mokrouš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.10.2016 20:11
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od Mokrouš »

patrikrs píše:
19.01.2021 09:30
Nemáš pravdu, tloušťka je shodná s klasickou podlahou, i její skládání je stejné. Tu co mám já normálně dolů dáš. Pokud teda nemáš na levé straně to nářadí, to pak opravdu vadí ten polystyrén. Je to jen taková schránka na pár papírů. V podstatě to je nepoužitelné na cokoli jiného.
https://www.mihocar.cz/podlaha-do-kufru ... 9/d-112459

Zde bych řekl, že to vliv na spodní polohu mít bude, je to tlustší a navíc jaksi divně sešikmené. Jdu to zrušit, pokud to stihnu...
Golf VII Variant Highline, 1.4 TSI 110kW, Ergoactive, DCC, Dynaudio, Bixenon + LED a tak dále...
Passat Variant B8 Facelift 2.0 TDI EVO 147kW DSG, DCC, Matrix LED, Harman Kardon, Discovery PRO atd.

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od patrikrs »

Nevím kolik mm to přesně má, ale rezervu mám veronu 235/40/19 do spodní polohy to dám bez sebemenšího problému. Pouze nesmí být originál polystyrén na nářadí. Ale je to opravdu k ničemu. Za mě je na tom nejlepší to chromované madlo.

fateman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 22.05.2020 22:10

Re: Dvojitá/variabilní podlaha kufru B8 Facelift

Příspěvek od fateman »

Keď som sa dočítal o schránke na dokumenty skoro som smiechom pukol 😁.

Ja by som po tejto verzii inú nechcel. Podlahu som v spodnej polohe nemal ani nepamätám. Dovolenku aj sťahovanie to zvládlo s podlahou hore. Navyše s plnohodnotnou rezervou to ani úplne dole dať nejde. Ale chápem že niekomu sa ten väčší objem v polohe dole môže hodiť.

Každopádne tá schránka na dokumenty sa otvorí do pravého uhla, pevne drží a dá sa ňou rozdeliť batožinový priestor. Plus sú na nej gumené popruhy, ktorými sa dajú príchuť menšie veci. Ako napr. Fľaša rumu 😁 lekárnička je tam len na ilustráciu.

Super je to aj keď idete na nákup a nechcete aby po celom kufre tašky lietali. Pekne sa o to oprú, pripadne ešte zavesiť na háky na bokoch a paráda.
8D086934-3FA6-4452-92C8-08568B2755E7.jpeg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“