Zaklepání motoru při chcípnutí

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
fb_ondra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.04.2020 14:07

Zaklepání motoru při chcípnutí

Příspěvek od fb_ondra »

Zdravím pánové,
mám takový menši problém, který mě již delší dobu trápí, a to klepání motoru při chcípnutí. Asi před 4-6 měsíci mi občas zaklepal motor, když jsem ho chcípl nebo spíše jsem si toho občas všiml. Problém setrvává až do teď a nemohu přesně najít věc co by to mohla být. Někde jsem četl, že by to mohl být setrvák nebo škrtící klapa, ovšem nikde forum neskončilo tak, že by dotyčný s problémem odepsal "ano bylo to tohle ... ".
Díky za každou radu.

Golf 4
1.9 TDI 85 KW

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Zaklepání motoru při chcípnutí

Příspěvek od 11mAjA11 »

Zajed si s tim nekam za nekym kdo tomu rozumi, klidne si najdi tady nekoho z okoli.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

14kapr88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 17.02.2017 07:11
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklepání motoru při chcípnutí

Příspěvek od 14kapr88 »

Auto jede normálně ? Většinou to dela chcipaci klapka u egru. Bud je už tak zasrana ze nezavira nebo je netesnost v bance. Popřípadě ovladaci ventil a nebo práskle podtlakove hadice,

Uživatelský avatar
Dee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 16.08.2010 10:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklepání motoru při chcípnutí

Příspěvek od Dee »

setrvák vyzkoušíš tak, že při zhasnutí motoru sešlápneš spojku a dělat by to nemělo, pokud je to setrvák...dej vědět, vcelku mě to zajímá, jestli to byla ta chcípací klapka...

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Zaklepání motoru při chcípnutí

Příspěvek od matasimek »

čau klubáci dělá to ta chcípací klapka, stačí se podívat jesli při vypnutí klíčku zavře pokud ne zkontrolovat podtlakové hadičky a kabeláž k ventilku bývá často uklepaná.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“