Problém se stěračemi

rv. 2001-2008

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
_davees
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.02.2021 19:17

Problém se stěračemi

Příspěvek od _davees »

Zdravím. Před půl rokem jsem měnil motorek stěračů a dnes ráno se stěrače zase ani nepohnuli. Jde o vůz Volkswagen polo IV 9n 2002. Vlezl jsem k motorku a nevěřil jsem svým očím když jsem viděl že vyskočili ramena z hnacího šroubu (foto v příloze) Asi jsem posledně špatně dotáhl matku. Každopádně jsem ramena opět nasadil zpět na hnací šroub, seřídil jsem stěrače, zkusil pustit a nic.. levý stěrač měl tendenci se hnout ale pravý nic.. v tu chvíli se opět (asi silou motorku) povolila matice která drží ramena po hromadě s hnacím šroubem... když jsem sundal pravý stěrač, levý jel bez problémů.. Napadlo mě jestli by to nemohlo být tím že pravý stěrač má moc velký přítlak na sklo a motorek nemá sílu s ním hnout? Jak to řešit? Každou radu ocením. Předem děkuji, šrajer
Přílohy
IMG20210207135854.jpg
Naposledy upravil(a) BigBang dne 08.02.2021 17:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do Polo sekce

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Problém se stěračemi

Příspěvek od dream7000 »

skorej si myslim ze budes mat problem v ulozeni praveho stieraca, oska kde sa montuje nebude lahko chodit, bude to tam zahrdzavene, resp. zaoxidovane....preto to ide tazko, pritlakom na sklo to urcite nebude, vyber cely mechanizmus, rozober, precisti, namaz silikonovou vazelinou a poskladaj, alebo vymen za nove....ten motor ma silu neuveritelnu, pozor na prsty.... :pleasantry:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Problém se stěračemi

Příspěvek od srotty »

Zarezlou osičku pravého stěrače jednoduše poznáš tak, že nadzvedneš ramínko stěrače od skla,odpojíš táhlo od motorku a zkusíš tím stěračem zahýbat. Pokud to nepůjde nebo půjde těžce, tak je to zarezlé jak píše dream7000.

_davees
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.02.2021 19:17

Re: Problém se stěračemi

Příspěvek od _davees »

Díky moc.. zkusím tedy celý mechanizmus vyndat, ošetřit a namazat a kdyby nepomohlo, koupím nové ramena. Snad si poradím sám, do servisu kvůli takové prkotině se mi nechce.. ještě jednou díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Polo 9N/9N3“