Golf VI Spojka ložisko

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
jalcin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.08.2018 14:41

Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od jalcin »

Zdravim prosim vas o radu mam Golfa 6 a při neutralu mi huči nebo spiše šusti neco u spojky ale když vymačknu tak je klid tak potrebuju poradit či je to ložisko spojkove nebo v prevodovce, řikaji mi že v prevodovce ale druzi mechoši zase ze spojkove ložisko kdyz vymačknu tak přitlačak prej přitlači a je klid prosim poradte diky moc.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od Ipanema »

Nerozumím slovu vymáčkneš, ale pokud by to bylo spojkové ložisko, tak při NEsešlápnuté spojce klepe. Ložiska nešustí. Jak se spojka sešlápne, tak je ticho. Takhle se projevuje špatné spojkové ložisko.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

jalcin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.08.2018 14:41

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od jalcin »

No myslim tim na volnobeh kdyz stojim tak to huči spise šusti neklepe a kdyz šlapnu na spojku tak je klid a motor pekne šepota.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od Ipanema »

Jo, tak to bude ložisko, pokud to dělá takto bez zařazené rychlosti.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

jalcin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.08.2018 14:41

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od jalcin »

A proc mi par mechošu tvrdi ze to bude v prevodovce a ne spojkove ložisko a kdyz je to to ložisko spojkove da se jeste stim neco najed?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od Ipanema »

S tím ložiskem můžeš jezdit klidně dál, ale určitě bych je vyměnil. Mně to dělalo stejně, ale dal jsem celou novou spojku a i gufera. Buď se vymění jen ložisko, pokud lamela a přítlačák budou OK. Nebo podle nájezdu km bych asi šel do nové celé spojky. Levné to ale není a jednoduché taky ne. To musí jít ven z auta převodovka a i poloosy.
Převodovka to být může, ale dělalo by to neplechu při řazení nebo i při volnoběhu, ale se zařazeným rychl. stupněm.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

jalcin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.08.2018 14:41

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od jalcin »

Me to prave dela pri neutralu jako by to šustilo takovej nakej zvuk ale jak zmacknu spojku je klid a rychlosti jsou ok a spojka zabira pekne dole tak fakt nevim jak to dlouho muze vydrzet me rikal mechanik ze to muze kludne udelat i 40000 km ale i ne zalezi jak prej budu jezdit ja jen potrebuju vyloucit od vas zkusenych dle popisu ci je to spise spojkove lozisko.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od Ipanema »

Nejsem automechanik. Tohle ti vyloučí nějaký automechanik. Každopádně převodovka nejede, pokud není zařazená rychlost a ani když sešlápneš spojku bez změny pohybu na řadičce přece.
Vyměnil bych to ložisko. Jeví se mi to jako nejjasnější. To je za pár korun. Rozdělat to je bohužel jiná pohádka...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

jalcin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22.08.2018 14:41

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od jalcin »

Diky ti za radu takze nez našetřim vydrzi to jeste že? ono to tak hrozne neni jen takovej jinej zvuk ale pri sešlapnuti spojky to prestane ..a da se nak poznat ze to je v prevodovce lozisko?za jizdy jsem zkousel z otevrenym oknem a zadny rachot jsem neslysel takze jak rikas asi opravdu spojkove lozisko snad.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od Ipanema »

Při jedoucím nebo nastartovaném autě nemůžes slyšet nikdy nic. Natož u dieselu. Se spojkou se nestane nic. Časem a výhledově do roka začne prokluzovat a smrdět. Jinak nic. Pokud chceš platit jen ložisko, udělal bych to do zimy určitě.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

hrubesdusan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.01.2016 12:50

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od hrubesdusan »

Ahoj, mě se stává, že když zařadím dvojku a mám kolem 1 000 - 1 200 otáček, tak něco zachrastí, ale jak se otáčky zvýší, tak nic. Stává se to i v nízkých otáčkách při přeřazení na trojku. Takto nízké otáčky vím, že auto trápí, ale při popojíždění v kolonách se tomu nevyhnu. Mám Golf VI 1,4 TSI.

Uživatelský avatar
fb_irina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.02.2021 13:11

Re: Golf VI Spojka ložisko

Příspěvek od fb_irina »

Doufám, že neprojdeš kolem mě a tahle noc bude se mnou! Zaregistrovat se
a přístup ke mně! http://iren.chicboom.club

Odpovědět

Zpět na „Závady a servisní služby“