Po výměně motoru stále ztrácí vodu, někdo mi prosím poraďte než kompletně zešílím

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Vitekn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.11.2020 00:24

Po výměně motoru stále ztrácí vodu, někdo mi prosím poraďte než kompletně zešílím

Příspěvek od Vitekn »

Ahoj, mám problém se ztrátou chladící kapaliny, dříve jsem měl opravdu velké ztráty(nakonec se motor rozdělal a byl prasklý jak blok tak hlava) po výměně motoru je to o hodně lepší ale pořád mám celkem zřetelné ztráty (pár deci týdně), nový motor narozdíl od starého netlakuje(hadice jsou měkké), pod autem žádná loužička nezůstává, koberce v autě jsou suché a nemám pocit že by to vevnitř bylo cítit fridexem, ale hodně se mi mlží okna (přední dokud nepustím ofuk pak hlavně boční) a v autě mi poslední dobou přijde že jde trochu cítit zatuchlo(vlhko)každopádně je možné že jsem už jenom paranoidní, klapka pod kabinovým filtrem je otevřená tu spodní u spolujezdce jsem nekontroloval, dostanu se k ní jinak než sundáním té přihrádky spolujezdce/palubovky? Kabinový filtr jsem měnil před měsícem(dával jsem ten s aktivním uhlím-mohlo by to dělat neplechu?). Každopádně je možné že by mi prasklo topení a nebyl cítit fridex a nebyly mokré koberečky? Kde jinde bych se měl podívat na úniky vody? Za každou radu budu vděčný, úniky vody řeším už pomale půl roku, už mě to stálo spoustu peněz a brzo z toho zešílím
Motor 1.9tdi AHF 81kw

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Po výměně motoru stále ztrácí vodu, někdo mi prosím poraďte než kompletně zešílím

Příspěvek od 11mAjA11 »

Unik na radiatoru nemusi nutne znamenat potopu v kabine..a skla zevnitr (hlavne celni) se hrozne matlaji mastnym filmem.
Pak taky muze poustet chladic, ci nektera z prirub na motoru..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Vitekn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.11.2020 00:24

Re: Po výměně motoru stále ztrácí vodu, někdo mi prosím poraďte než kompletně zešílím

Příspěvek od Vitekn »

Mastného filmu jsem si nevšiml ale když je venku zima tak se mi zevnitř zamlží čelní okno ale to je normální ne? Co se radiátoru týče, je možné že by po něm nezůstávala kapalina pod autem?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Po výměně motoru stále ztrácí vodu, někdo mi prosím poraďte než kompletně zešílím

Příspěvek od srotty »

Radiátor je v kabině, takže pod autem nic nenajdeš. Asi myslíš chladič. Ano, může jen lehce rosit a pod autem to nenajdeš. Pokud chceš vyloučit radiátor, odpoj v motor. prostoru hadice co k němu vedou a propoj je mezi sebou. Sice nebudeš v kabině topit, ale poznáš, jestli se tudy ztrácí kapalina.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1554
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Po výměně motoru stále ztrácí vodu, někdo mi prosím poraďte než kompletně zešílím

Příspěvek od varok »

Někdy není únik v klidu vidět. Zkuste někde na rampu nebo montážní jámu, sundejte ty spodní kryty pod motorem a nastartujte motor. Někdy třeba nějaká hadice prosakuje až pod tlakem při běžícím motoru únik může být jen kapáním. Toho si i tak nemusíte běžným pohledem všimnout.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“