PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od petr l. »

Takže 60Nm. Díky za odpověď. Mohl by mi to někdo potvrdit? Našel jsem totiž asi 5 různých hodnot ale těch 60 tam taky bylo.
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od petr l. »

Tááákže, převodovka vyměněna za jinou. Auto jede, řadí, vypadá že funguje jak má. Mám ale 2 problémky a to:
1. začala svítít kontrolka protiprokluzu a VAG ukazuje tuto chybu: 1435 Snímač 1 tlaku brzdové kapaliny-G201 a nejde smazat
2. 4-ku řadí jakoby na dvakrát, tzn. zařadí, pak jakoby vyřadila a zase zařadila a pak už jede normálně. Ostatní rychlosti řadí hezy.
Na nové převodovce jsem nechal ten snímač co je nahoře a ten má označení 3E14 a starý měl 3E09. Múže to nějak souviset?
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od the.max »

Ten snímač nahoře je jen pro to, aby jednotka věděla co jsi voličem zařadil za rychlost, je to jen Halův snímač, takže by to vadit nemělo.

To, že ti to řadí na dvakrát může bejt nějakej ventil na pochodu. Pokud ti to ta původní nedělala, zkus servis a tu půvopdní vem jako náhradní díly.

Ta chyba snímače tlaku brzd, když vyndáš baterku a expanzku, tak uvidíš brzdovej válec. Na něm jsou 2 konektory, tak je sundej a prostříkej kontaktolem, pak tam je ještě jeden další konektor o kousek níž, ten taky prostříkej a pak už akortát dlouhej konektor od ABS na jednotce.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od petr l. »

Díky, s tím brzd. válcem to půjdu zkusit. Nějaký servis budu muset navštívít, teď ale nemám moc čas. S manželkou o tom víme, takže počkáme až tam 4-ka pořádně zařadí a pak na to šlapem.
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od petr l. »

Tak bylo to tím konektorem,díky. Byl tak blbě vyskočený,že to nebylo videt.a tu 4-ku po řeším, mám úplnou skříň dílu ;)
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

petr l.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.02.2013 20:28
Bydliště: Český Těšín

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od petr l. »

Prosím o pomoc. Nemá někdo z okolí České Těšína, Třince, Karviné a přilehlých měst na půjčení řídící jednotku pro automatickou převodovku? Vypadá to, že ta moje nefunguje jak má, ale potřebuju to prověřit. Díky moc za případné nabídky.
VW Sharan II 1,9 TDI, 85kW, r.v. 2000, tiptronic, stříbrný, rodinný autobus

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od the.max »

jsem sice trochu dál, ale jednotku mám i s kabelem.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od pulec_h »

Ahoj, mám podobný problém jako Petr I. Na 4 a 5tku mi začíná převodovka kolem 2000ot. jakoby prokluzovat. Dal jsem tedy na diagnostiku a vyhodila chybu :00652 - sledovani prevod.stup. 27-10 - nesmyslny signal - Intermittent. Mám ale podezření na elektriku, nedávno se mi přes noc vybíjela baterka (teď už to zase nedělá...), nemohu se přes diag. připojit na přídavné topení (přitom to před časem šlo), Klimatizace mi hlásí že je bez chyb (přitom vím že je prázdná a dřív to ukázala) atd. Podle zdejších rad jsem zkusil na převodovce sledovat za jízdy blok hodnot skupinu 007 a ono mi to zase hodilo chybu.... ukáže mi to pouze skupinu 001. Myslíte si že by to mohla dělat elektrika? Myslím tím kabely, konektory, ŘJ, atd... Nevím, jestli mám nejdřív navštívit autoelektrikáře a nebo rovnou převodovkáře..... :cry:
Díky za každou radu
Jirka

P.S. zapomněl jsem, že se to děje až když se převodovka trošku zahřeje, za studena je to OK.
Přílohy
Výstřižek11.JPG
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

fb_martin89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.02.2021 19:14

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od fb_martin89 »

Zdravím všechny.. :-)
mám vůz škoda octavia 1 r.v. 2001, 1,9 tdi 66kw, automatická převodovka. A bohužel mně začala zlobit. Napřed mi odešel jeden ventil v šoupátkové skříni. (auto neřadilo nejvyšší stupeň). Ten jsme vyměnili, a auto jezdilo asi den.
Pak náhle pokud se jelo více než 80-90km/hod - vystřelí otáčky do nebe a nezařadí se rychlost... :-(
diagnostika píše jen chybu 00652
olej je v pořádku, snímač rychlosti vyměněn...
nemá někdo podobnou zkušenost, že by poradil?

díky moc

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: tiptronic prokluzuje

Příspěvek od michall »

Podobnou zkušenost budou mít spíše majiteleé uvedených O1, než SAGů. Lépe se tedy zeptat na nějakém Škoda fóru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“