Rychlostní limit ACC podle značek + rozjezdy

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mastegl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03.02.2021 07:26
Bydliště: Praha

Rychlostní limit ACC podle značek + rozjezdy

Příspěvek od Mastegl »

Ahoj, mám nově Passata MR2017, vysoká výbava včetně HUD, ACC, DiscoverPro, line assit a čtení značek. Všechno funguje, ale zajímalo by mě, zda ACC umí sám měnit rychlostní limit podle rychlostních značek, které čte. To by bylo při průjezdu Prahou fajn.

Druhá otázka je k tomu, zda se dá nějak nastavit, aby se po zastavení ACC za autem na semaforu po padnutí zelené auto zase samo rozjelo? Pokud stojím déle než pár vteřin, už se nerozjede a musím zmáčknout reset a nebo se rozjet plynem.

Prý existuje i něco jako asistent pro dopravní zácpy. Ten jsem v infotainmentu nenašel. Takže asi nemám, dá se dodělat?

Díky moc a snad budu s Passatem spokojený :)
Passat B8 Variant Highline 2.0 TDI 110kW DSG 2016/11 MR2017

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Rychlostní limit ACC podle značek + rozjezdy

Příspěvek od ferda25 »

Tj. výměna jednotky ACC + nastavení a kalibrace.

"měnit rychlostní limit podle rychlostních značek" = prediktivní ACC.

Asistent jízdy v koloně by měl být v tvém voze aktivní, poznáš to tak, že lane asistent funguje do zastavení vozu a hned po rozjetí během popojíždění v koloně.

Novější typ vyžaduje kapacitní volant a další zásahy do vozu.

Uživatelský avatar
Mastegl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03.02.2021 07:26
Bydliště: Praha

Re: Rychlostní limit ACC podle značek + rozjezdy

Příspěvek od Mastegl »

Chápu, nějaké větší zásahy do vozu dělat nechci. Max něco, co umí někdo šikovný nakodovat. Holt za 5 let bude třeba vyměnit celého Passata za MR2021 :)

Budu prostě limit rychlosti ACC nastavovat sám. Blbé je, že když mu nastavím při vjezdu do obce limit z 90 na 50, tak začne brzdit celkem prudce. Škoda , že nikde není volba na jemnější snížení rychlosti.
Passat B8 Variant Highline 2.0 TDI 110kW DSG 2016/11 MR2017

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“