4motion nefunguje

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
repro182
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.05.2019 12:19

4motion nefunguje

Příspěvek od repro182 »

Mal niekto skusenosti s problemom pohonu 4x4? Mam b8 140kw 4motion. Predne kolesa mi presmykuju, esp zasahuje ale zadne kolesa sa netocia. Nic nebucha , neklepe. Par krat sa mi uz davno stalo , ze to trhalo pri prudkom zrychleni...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od srotty »

Kolik to má najeto a dělal se na tom poctivý servis ? Nejspíš ne a tak bude špatný olej a zacpané sítko v haldex spojce. Na diagnostice to bylo ?

repro182
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.05.2019 12:19

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od repro182 »

Ma to 100k najeto. Zrejme pravidelny servis tam nebol, kupoval som to pri 80k.
Zajtra to supnem do servisu nech sa na to pozru, snad to nebude nic drahe

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od srotty »

A serviska k tomu nebyla nebo ty sis při koupi nezjišťoval historii údržby? Možná bude stačit udělat proplach a vyměnit olej, možná bude v háji čerpadlo. Těžko říct. Každopádně nějaký ten tisíc kč to bude stát.

Uživatelský avatar
fb_irina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.02.2021 13:11

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od fb_irina »

Hledám muže, který by s ním strávil nezapomenutelnou noc. Být registrován a napište mi http://iren.chicboom.club

cerpa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.02.2020 22:37
Bydliště: Liberec

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od cerpa »

Zrovna jsem měl stejný problém, najednou točil jen předek, zadek se ani nehnul (100k, poctivý servis).
Diagnostika hlásila (nepamatuji přesnou formulaci) – mechanická vada.
Doufal jsem jen v zanesené sítko….ale děsil jsem se kolik to bude stát….
Nakonec jsem dojel do VW – tam mně po chvíli řekli chyba SW (nechápal jsem, když byla hlášena mechanická vada…). Nicméně za cca 1500 za pár minut SW přehráli a aktualizovali (cca 10 dní zpět) a od té doby zase perfektně funguje (jsem z Jizerek a teď to testuji opravdu pořádně…).
Passat B8 Variant, 2.0 BiTDI 176 kW, 4x4, Highline

repro182
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.05.2019 12:19

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od repro182 »

Tak cez diagnostiku to ziadnu vadu nehlasi, tbari sa to, se to funguje. Ale neroztaca kolesa. V servise povedali ze je to mechanicka vada v diferenciali haldexu - novy kus 4000evri

repro182
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.05.2019 12:19

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od repro182 »

Je mozme, ze nefunguje haldex a ani diagnostika nehlasi ziadnu chybu? Nestretol sa s tym niekto?

1amos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.10.2016 10:25

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od 1amos »

Mohu poprosit o radu ? 140 kw 4x4 alltrack . Včera jsem jel do mírného kopce s níh cca 20 cm abych vyzkoušel jestli mi funguje čtyřkolka . zapnul jsem mod ofroad a ukázalo že esp je vypnuté . Auto se chovalo divně , jakoby to nechtělo vyjet a přitom přítelkyně říkala z venku že se mi kola střídají a točí . nedělám chybu náhodou v tom , že mám mít mod normál nebo jiný ? děkuji za rady
Passat alltrack B8 2.0 TDI 140 kw

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od CentriFUGA »

nedávej mód offroad ale snow, tam zůstane ESP zapnuté a u tiguana to funguje parádně, dokonce když vezmeš prudce a rychle zatáčku tak tě z ní auto pomocí pohonu 4kol a ESP má snahu vytáhnout, za mě to funguje parádně a hlavně rozjezd na sněhu, co jsem zatím zkoušel, je bez prokluzu, auto se rozjede pomalu naprosto plynule. U módu offroad kde ti vypne ESP se ti samozřejmě má tendenci mnohem dříve proklouznout kolo a tím ztratí trakci. U režimu Snow ti ESP má tendenci imitovat uzávěrku diferenciálu tím, že sníží otáčky na kole, které má snahu prokluzovat a vlastně by ti kola měla proklouznout až v případě, že začnou hrabat všechny 4.

1amos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.10.2016 10:25

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od 1amos »

Asi to dává smysl , protože jsem pod sebou vyjel díry , ale měl jsem to nechat spíše na elektronice . Máš ale novější typ vw který má asi hodně dobrý režim . Vlastním výrobu 2016 a ten má eco , normál ,sport , individual , offroad . Ale jak je vidět podle tvých slov , tak by to mělo fungovat na normal s esp a bude připojovat zadní automaticky. Ten offroad jsem tam dal proto , protože mi funguje perfektně na jízdu ze svahu ... nač tento režim je vlastně ještě dobrý ? Moc tady na haldex 5 příspěvků není , tak se omlouvám , že jsem nic nenašel . A jinak moc děkuji .
Passat alltrack B8 2.0 TDI 140 kw

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od CentriFUGA »

já mám u tiguana normálně přepínač režimů - buď je tam nějaký klasik, a v něm vyberu jízdní módy eco, sport, normal, individual, pak můžu otočit přepínačem na snow, off road a offroad individual, kde se dá ještě cosi nastavit.
Jinak i na normální režim by to mělo být celkem "blbuvzdorné" a i na něj by ti to mělo jet normálně. U režimu offroad je právě možnost sjíždění ze svahu. haldex je perfektní v tom, že se připojuje sám a ani nevíš vlastně kdy. U režimu offroad, pokud máš tedy DSG, je ještě to, že motor ještě drží vyšší otáčky, řadí mnohem později, stejně tak podřazuje, něco mezi režimem normal a sport. Stejně tak u režimu snow mě zase přijde, že to drží otáčky co nejníže právě kvůli prokluzu.

Uživatelský avatar
Tunator
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 17.11.2020 07:00

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od Tunator »

Na Alltracku režim SNOW není.

paloo1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.12.2015 22:03

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od paloo1 »

haldex 5 Nefunkčný Passat b8 BiTDI
Popíšem môj problém a riešenie možno to niekomu pomôže.

Haldex nefunkčný (samozrejme som to zistil až nasnežilo a zamrzli cesty)
Diagnostika nehlási žiadnu chybu. Po vypnutí TC v hlbokom snehu, plný plyn mierny hukot, piskot od haldexu.
Následne diagnostika hlasy 16670- náhon na všetky kolesa C1113 07 (008) Mechanická chyba
Auto na zdvihák, vypustenie olej z haldex spojky + demontáž čerpadla.
Pravidelný servis- olej po 50t dosť špinavý.
Sitko na čerpadle úplne zanesene = 75% nadej že je to hlavný problém.
DSC_0470.JPG
DSC_0469.JPG
Sitko vyčistene + kanáliky vyfúkane + puzdro vyutierane.
DSC_0473.JPG
DSC_0472.JPG
Montáž čerpadla, naplnenie origo olej.
Diagnostika a kalibrácia čerpadla haldex
haldex nehlási žiadnu chybu.
Testovacia jazda bez ESP v hore s 30cm snehu (zábava a radosť)

Diagnostika nič nehlási a haldex je späť.
Naposledy upravil(a) paloo1 dne 03.03.2024 22:58, celkem upraveno 4 x.

majitelpašíka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.02.2022 21:28

Re: 4motion nefunguje

Příspěvek od majitelpašíka »

Zdar,popisoval jsem podobnou chybu(cukání při akceleraci)diagnostika žádnou chybu nenašla a po výměně filtru a vyčištění sítka je vše v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“