1.9 TDI - Topí pouze po sešlápnutí plynu

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kenny44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.02.2021 13:15

1.9 TDI - Topí pouze po sešlápnutí plynu

Příspěvek od kenny44 »

Dobrý den,

mám problém s topením na svém Golfu IV 1.9 TDI 81 kw. Auto topí pouze při jízdě pod plynem, jakmile plyn pustím, okamžitě přestává topit a fouká studený vzduch, když potom sešlápnu plyn, opět začne pomalu topit. Teplota se drží stále na 90 C. Vyzkoušeno i při stání s nastartovaným motorem. Zároveň mi přijde, že hrozně málo fouká i na plný výkon na climatronicu.

Obě hadice z topení i do topení jsou horké, termostat je otevřený. Radiátor byl vyměněn. Už mě napadá jen chyba v climatronicu nebo těsnění pod hlavou.
Těsnění bylo děláno před 3 roky společně s rozvody a vodní pumpou.

Děkuji za případné rady.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.9 TDI - Topí pouze po sešlápnutí plynu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak kdyz přivod i odvod z radiatoru je horky a netopi to tak asi klapka klimatroniku kdyz jde studeny vzduch.
Pokud jsi si tvrzenim obe hadice topeni horke na 100% jisty.
Ale podle popisu deje se mi nezda ze by to tak bylo, termostat byl meneny ? Kdy ? Za jaky ? Je overena jeho spravna funkce?
90° se drzi na ukazateli na budiku nebo realne ve VAGu ? A na "90°" se drzi jen za jizdy nebo i na miste na volnobehu ? Zakryti komplet chladice bylo testovano ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

kenny44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.02.2021 13:15

Re: 1.9 TDI - Topí pouze po sešlápnutí plynu

Příspěvek od kenny44 »

Zdravím,
obě hadice jsou na 100% horké. Termostat je asi 3 roky starý značky Wahler. Měnil se současně s rozvody, těsněním a vodní pumpou. Funguje správně.
90°se drží na ukazateli budíku jak za jízdy tak i na místě na volnoběh. Chladič se měnil před půl rokem. Přes zimu používám clonu na masku před chladičem, nic jiného jsem s chladičem nezkoušel.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.9 TDI - Topí pouze po sešlápnutí plynu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Twl. 3 roky stary termostat muze byt klidne mrtvy..
A reálná teplota na VAGu v měřených hodnotách je teda kolik?
Takže ještě jednou, pri ostřejší jízdě to topí normálně, když se jízda zvolní přestane to topit, doslova z topení jde chladný vzduch..kdyby to dělala klapka climatronicu, tak by to nezáviselo na tom, jestli se s tím jede nebo ne a určitě by ta klapka vydávala divné zvuky. Pokud by to bylo zavzdušněné (foukle těsnění pod hlavou) tak by to v topení bublalo.
Takže je to celkově dost divné..na dálku neřešitelný problém..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 1.9 TDI - Topí pouze po sešlápnutí plynu

Příspěvek od Goauld »

Podle popisu je buď malej průtok přes topení, nebo pumpa dostatečně nežene vodu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.9 TDI - Topí pouze po sešlápnutí plynu

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kdyz tvrdi ze obe hadice od topeni jsou horke (stejne) tak prutok bude , navic tvrdi ze jde z vydechu studený vzduch, nepise vlazny..cili bud je popis spatny nebo je to cele spatne diagnostikovane..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 1.9 TDI - Topí pouze po sešlápnutí plynu

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak. Ono totiž zas tak moc možností proč to netopí není, takže je třeba hledat chybu na těch místech od kterých se to očekává. Pokud by všechno fungovalo správně a stejně by to netopilo, tak pak už zbývá jedině černá magie :lol: ale na to doufám nikdo z nás nevěří :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“