1.9 AVF neprošel emisema

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
slavajbc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 30.09.2009 20:11
Bydliště: Jablonec n.N.

1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od slavajbc »

Zdravím pánové,
Dnes jsem neprošel emisema-kouřivost 1měření-0.93 2měření-0.72 3měření 1.11 4měření 1.18 průměr 1.03 a limit je 0.9 !!!
Jedná o 1.9.AVF 96kw.Auto mám 10.5 roku.Při koupi mělo 166000km,dnes má 270000km.Na 180000 profi chip a zaslepen EGR, na 200000km čištění turba,nová váha,pod.hadičky,ventil N75,nějaký čidlo. Motor je ve výborné kondici,nekouří,spotřeba oleje max půl litr na 5000km.
Co s tím-kde začít.Díky za vaše rady a názory.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od majkl1 »

Nejprve bych zkusil pořádnou naftu (bez bio) a dát mu za uši (vyhnat pavouky). Pokud nejsou v háji vstřiky, mělo by to pomoct. Nový vzduchový filtr není na škodu.
Na emisích se u tohoto motoru měří jen saze (kouřivost).
Jestli máš diagnostiku, koukni na skupinu 13. Je možný, že jeden vstřik musí dávat více, což pak tu kouřivost celkem zvedá. Taky přitom zkontroluj synchronizaci. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

slavajbc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 30.09.2009 20:11
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od slavajbc »

Už 2 roky tankuji na Eurooilu, tam mají naftu bez bio složky. Ale před tím s tím 4 roky jezdila žena a ta tankovala všude možně ale hlavně co nejlevněji.I přes můj zákaz tankovala často u makra.Včera jsem do nádrže nalil diesel system super clean. Je to výkonný čistič pro dieselové motory.Vzduchový filtr byl měněn 500km zpět. Známej co má diagnostiku je do neděle pryč, pak se tam stavím. Ještě jsem zapoměl napsat že včera před měřením mi technik řekl že tam byla chyba čidlo chla.kapaliny-smazal ji a už se znovu neobjevila.Dneska jsem dostal nabídku jet na emise jinam že to projde když byla tak malá odchylka.Tak teď nevím jestli to mám dotáhnout do konce a dát to do kupy a jet na opakovačku za 100kč nebo jet na jistotu jinam a zaplatit znova emise.

slavajbc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 30.09.2009 20:11
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od slavajbc »

Tak se to posunulo úplně jiným směrem. Ráno jsem vyměnil jednu hadici od turba (takový divný esko) byla načatá.Pořádně jsem to protáhnul několikrát až k červenému poli a vyrazil na emise. Tam kde jsem neprošel měl technik dneska a zítra dovolenou (jinej tam nebyl a TK mám do pátka) Takže jsem stejně musel jinam a zaplatit znova. Emise úplně v pohodě (na polovičních hodnotách oproti prvnímu měření) ale nebyl jsem u toho.Pak technická taky ok.Odpoledne jsem si vyzvedl auto a jedu si domů a auto nejelo do 2200 otáček úplně mrtvý. Zajel jsem na diagnostiku a čidlo chl.kapaliny ko.Vyměnil jsem čidlo a auto stále nejede. Až od 2300 otáček vystřelí jak raketa. Že by odešla váha vzduchu ?? A má to se vším souvislost nebo to je blbá náhoda ??

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od majkl1 »

To chce nalogovat za jízdy, aby se nemuselo hádat. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Rodrigeuz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.03.2020 14:54

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od Rodrigeuz »

Zdarec, hele mám obdobný problém neprošel jsem EMISEMA. A můj mechanik si už neví rady. Říkal že z diagnostické stránky je vše ok. Náky typy?

Rodrigeuz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 19.03.2020 14:54

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od Rodrigeuz »

Ted jsem ještě našel dekarbonizaci motoru. Volal jsem a prý dokží emise snížit. Nemáte někdo zkušenost. S Dekarbonizací vstřiků. Není to uplně levný vychází to na 6000,- https://www.autoservis-garant.cz/cisteni-vstriku/

lubosalbi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.04.2012 14:52

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od lubosalbi »

Jsem s 1,9tdi nováček, ale nedávno jsem koupil passata s AVF a dělal jsem na tom nějaký servis včetně dekarbonizace výstřiků a platil jsem za to 5000,- včetně práce za výměnu vačky, hydroštelú, přetěsnění a seřízení výstřiků.

bíza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.03.2011 17:51

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od bíza »

taky jsem neprošel,technik na emisích otevřel dveře u řidiče ani dotoho nesed a nohou skočil na pedál,pak ještě třikrát a vyfakoval mě,tímhle stylem se těch starejch dieselů docela dobře zbavěj.O nějakej čas později,ten samej technik ,měřil mi starou fábii 1,4 mpi a jenom ten plyn lochtal ,tak o co jim asi jde!!!

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od llukass »

A to je takový problém před emisema vyměnit aspoň vzduchovej filtr, vyčistit EGR, zahřát na provozní teplotu a pořádně prošlápnout a projet, pak to musí projít, pokud je vše ok .

bíza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.03.2011 17:51

Re: 1.9 AVF neprošel emisema

Příspěvek od bíza »

o svoje auto se starám dobře,jde o přístup pracovníka na emisích.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“