Bílý kouř při studeném startu 1.9 81kw

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Kubayz3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.02.2021 15:00

Bílý kouř při studeném startu 1.9 81kw

Příspěvek od Kubayz3 »

Zdravím,
U svého G4 1.9 tdi 81kw asv delší dobu řeším problém bílého kouře který vychází z výfuku po studenem startu, většinou když nechám auto stát přes noc. Motor se lehce klepe ale 100% jede na všechny 4 válce. Kouř smrdí po naftě, jinak voda nemizí a olej taky ne.Turbo je dělané nové, měnil jsem podtlakové hadičky, žhavící svíčky jsou nové. Do čerpadla vzduch nejde a padat by nafta taky neměla (na privodnim vedení mam jednosměrný ventil). Váha vzduchu je v pořádku, zkoušel jsem novou a beze změny. Vstřiky jsem zkoušel měnit za jiné, bazarové ale funkční, také beze změny. Jinak co se týče motoru startuje na drc i v -10... tlaky jsem měřil na studeném motoru a vyšli mi hodnoty: 1.:33.5Bar, 2.:26bar ,3.:34bar, 4.:34bar. To si myslim že je solidní, až na ten menší pokles u 26 ale i to by mělo snad být v normě. Mám lehkou teorii zda by to nezpůsoboval ventil n108 na vstřikovacím čerpadle, ale samotný čerpadlo sundali rád bych se tu poradil s někým kdo tomu rozumí více než já. Zde je ještě odkaz na video kde je vidět celý problém https://youtu.be/AQptpvtG0DY Takže Díky za jakýkoliv tip!

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bílý kouř při studeném startu 1.9 81kw

Příspěvek od Goauld »

To je úplně normální, když je motor studenej, venku je zima a vlhko, tak to takhle hulí prostě. Není to žádnej moderní motor a nemá to DPF, takže de všechno ven. Při studenym motoru je vyšší dávka nafty, takže to už z toho důvodu to čudí víc.
Jakmile se motor zahřeje, tak to už nečudí ne ? Pokud by to dělalo i když je motor zahřátej, tak to stříká vysokou dávku paliva, ale studeny to neřeš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Kubayz3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.02.2021 15:00

Re: Bílý kouř při studeném startu 1.9 81kw

Příspěvek od Kubayz3 »

Jasně ale takhle je to schopný kouřit klidně 15 minut a nepřestane to, dokud se nerozjedu. Jedna z věcí co jsem nenapsal je ta, že to dělá i v létě když je teplo. Po zahřátí už to nekouří. Ale prostě smrdí to silně po naftě jako stará avie...se startovací dávkou paliva už jsem si taky hrál a nic nezměnila. Řeším to, protože to není úplně v pořádku a nechci pak řešit další problémy co by to mohlo případně způsobit.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bílý kouř při studeném startu 1.9 81kw

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vsak 26-24 je hranice funkcnosti, tohlr neni normalni mit na trech valcich pres 30 a na jednom dost pod 30, to jr hodne velky rozdil. Budto je neco upalene a nebo nakopana ojnice.
Za tepla to urcite neni normalni ze to huli bile a smrdi stiplave po nafte..
Jednotka se snazi dorovnat davku na hladky chod motoru a proto to prekrmuje..
Neco tam neni v poradku a videl bych to na ten nízký kompres..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Kubayz3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.02.2021 15:00

Re: Bílý kouř při studeném startu 1.9 81kw

Příspěvek od Kubayz3 »

Dobře, díky za info. Takže tedy dalším krokem předpokládám už je jen sundat hlavu a zkouknout jestli nejsou podpálené ventily či kratší ojnice. Bohužel jsem auto s tímto problémem již koupil, takže samozřejmě nevím co bylo spouštěčem problému.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bílý kouř při studeném startu 1.9 81kw

Příspěvek od Goauld »

Možná někdy prdlo turbo a nasálo to olej, pak by mohla být ohnutá ojnice a tím ta nižší komprese.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“