INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3132558#p3132558" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od koci2 »

No ono je to trochu složitější.Zase jsme na nic nepřisli.Logicky kdyz odpojim dveřní cidla tak elktronika ma za to že je zavreno a nesvití maxi dot ani svetla v interieru.Takže mam vytazení cidla a preletovali rele v centralni elektronice a budu cekat co a jak kabeli zkontrolovany a zjevne nikde nic.Nechapu že to neděla porad ale jenom když se ji chce. Aby nebyla CE nejaka špatná
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

slick11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09.11.2011 14:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od slick11 »

Ahoj neměnil někdo relé v komfortce ? Mě osvětlení někdy svítí a nesvítí.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Samotná výměna složitá není, důležité je ale vědět, že je to opravdu tím relé.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Mallstrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.02.2021 16:47

Nezhasíná světlo v kabině

Příspěvek od Mallstrom »

Zdravím. Mám problém se světlem v kabině a v kufru. Po zavření dveří, uzamčení nebo i po nastartování světla stále svítí a zhasnou až po deseti minutách. Při uzamčení po tu dobu svítí i displej na budíkách a na něm vyobrazení vozu na kterém je poznat, zda jsou všechny dveře zavřené. Nemáte někdo zkušenost s touto závadou? Všechny dveře se bez problému zamykají, auto všechny vidí jako zavřené. Dioda ve dveřích řidiče bliká krátce. Prý tak jak má.

Mám VW Sharan 2009 85kw

Děkuji za případné rady a poznatky.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezhasíná světlo v kabině

Příspěvek od tornado1 »

spínače ve dveřích mají 2 okruhy.. jeden pro budíky, druhý pro BSG.. stačí změřit jednoduše..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Mallstrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.02.2021 16:47

Re: Nezhasíná světlo v kabině

Příspěvek od Mallstrom »

tornado1 píše:
06.02.2021 18:01
spínače ve dveřích mají 2 okruhy.. jeden pro budíky, druhý pro BSG.. stačí změřit jednoduše..
Zdravím. Takže by to mohlo být někde ve vedení? Nebo to rozepíná nějaké relé? Jak bych to měl změřit? Díky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Centrálka, konektor P7, pin 7 (dveře řidiče), pin 6 (dveře spolujezdec a dveře vzadu) a pin 26 (kufr) - změř proti +12V, co se tam děje, když otevřeš a zavřeš dveře.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Mallstrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.02.2021 16:47

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od Mallstrom »

Díky, zkusím

Mallstrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.02.2021 16:47

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od Mallstrom »

Tommate píše:
01.11.2007 19:06
ještě si zapoměl na sloupcích v místech kde se nastupuje na zadní sedadla, a zákonitosti to je asi přehnané, cokoli otevřeš (např. jedny kterékoli dveře) rozsvítí se vše kromě červenobílých na protější straně, asi nic jiného se tam neděje a u pátých dveří svítí taky extra
Ahoj, mám podobný problém u Sharanu 2009. Po zavření všech dveří mi světla zhasínají až po 10 minutách a kontrolka dveří ukazuje vše zavřené. Prý jdou od čidla zámku vždy 2 dráty. Jeden do budíků, ten je všude ok a druhý do jednotky, tak to musím nechat proměřit, abych zjistil, který drát je ko nebo zda to je ta pojistková skříň

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od tornado1 »

nebo čidla
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Mallstrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.02.2021 16:47

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od Mallstrom »

tornado1 píše:
16.02.2021 17:35
nebo čidla
Ahoj, tak myslím, že čidla to nebudou. Zkusil jsem po zhasnutí světel v interiéru otvírat dveře, abych zjistil, zda se rozsvítí u všech. U řidiče a kufr ok. Ostatní dveře nic. Jdou do centrálky na jednom drátu. Dnes by se mi mělo podařit, nechat to proměřit, abych zjistil, jestli to je ve vedení.Pokud bude dobré, tak bude problém v centrálce.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

A co jsi zjistil na tom pinu6? to by měl být ten, který má na starosti osvětlení a spojuje spolujezdce a oboje zadní dveře
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Mallstrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 06.02.2021 16:47

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od Mallstrom »

michall píše:
07.02.2021 13:15
Centrálka, konektor P7, pin 7 (dveře řidiče), pin 6 (dveře spolujezdec a dveře vzadu) a pin 26 (kufr) - změř proti +12V, co se tam děje, když otevřeš a zavřeš dveře.
Zdravím,
problém vyřešen. Po změření jsme zjistili, že všechny dráty jsou ok, ale u okruhu dveří spolujezdce a zadních dveří se při mačkání spínačů nic nedělo a stále to bylo pod napětím. A taky jsem pře tím zjistil, že když jsem dojel a otevřel jedny z těch 3 dveří, vnitřní světla se nerozsvítila.
Takže pokus omyl jsme odpojovali spínače dveří a zjistili, že u zadních dveří vlevo se tvářil, že je stále sepnutý (otevřené dveře). Už jsem ho vyměnil a zhasíná to hned po zamknutí.
Michall díky za navedení k nalezení problému a třeba to pomůže i ostatním.

IGOR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.05.2009 11:24

osvetleni inter.

Příspěvek od IGOR »

dobrý den všem.mam takovej problem.koupil vw sharana 2007r.v nesviti v salonu. pojistka čislo 53,po montaži pojistky hned zhoři.nevite z čeho začit???dekuji za odpoved.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“