Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
sikecek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.01.2021 17:45

Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od sikecek »

Ahoj,
chci koupit Tourana. Musí mít dvě podmínky - mít 7 míst a mít Webasto na dálkové ovládání nebo časovač. Je jich celkem ale málo. Někde jsem ale četl, že všechny diesely mají přihřívání z výroby, které lze pak předělat na plně nezávislé topení. Je tato informace správná? Má každý dieselový Touran přihřívání z výroby nainstalované? Popř. jde to nějak poznat? Z VIN?
A kdyby někdo měl náhodou Tourana na prodej (zřejmě roky 200x až 2012, na víc mít nebudu), klidně mi může nabídnout, jsem severně od Brna. Děkuji Petr

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od kubisz »

kazdej diesel ma webasto (prihrev); max nejaky extra divny konfigurace mimo EU ho nebudou mit; pozna se podle nalepky na plastu mezi svetly, nebo podle kodu vybav; mohlo by tam patrit:

7VX ZUH Water and electric auxiliary heater and electric heating system
7VY ZUH Water and electric auxiliary heater
7VZ ZUH Electric heating system
9AF HKA Heating system w/ increased performance
KH2 HKA Air conditioning system Climatic (semi- automatic) in cab and passenger compt. ventilation with second heating system

kdyz se ale podivam na nase kody, tak tam ani jeden nemame a to mame nezavisly webasto...

jinak i prihrev se da bez problemu poznat pohledem po oddelani plastu u leve mlhovky a hledat tohle: https://www.picclickimg.com/d/l400/pict ... 5065AF.jpg (pohled je seshora, Vy uvidite hlavne tu vroubkovanou "trubku"; prihrev vypada vicemene stejne, jako nezavisly); prihrev se opravdu da predelat na nezavisly, stojt to cca 10 tis. (dela napr. p. Ferda tu: https://carheating.eu/?fbclid=IwAR0RWSC ... sFNcYh4c9Y); davat bacha, hlavne starsi auta muzou mit prihrev zablokovanej, nebo nefunkcni; tedkonc by mel automatticky sepnout pri 5° a nizsi teplote a po vypnuti motoru se bude dochlazovat (bude slyset jakoby huceni pri nastartovanem motoru a jakoby vetrak po vypnuti); nezavisly se pak pozna podle cisla v diagnostice, dalkovyho ovladace u klicu, tlacitkem na climaticu / climatronicu (https://cdn.skoda-storyboard.com/2016/0 ... 30-016.jpg - to tlacitko vlevo vedle prostredniho kolecka; vodorovna carka se svislyma "plaminkama")
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od Peťas »

9M5 - Přídavné topení.
9M9 - Nezávislé topení s dálkovým ovládáním.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

sikecek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.01.2021 17:45

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od sikecek »

Diiky za info. Obema. To 9m5 nebo 9m9 najdu na aute kde?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od kubisz »

taky diky ;-) u tourana v kufru pod tapecem vpravo dole; nalepka s vybavou je na deklu rezervy, nebo u 7mi mistneho asi na deklu te schovavacky za sedackama tamtez; ale nej bude se podivat na ten podbeh a zjistit fyzicky, co tam je a pripadne pak tu diagnostiku, aby Vas prodejce nechtel osulit (prihrev vydavany v inzeratu za nezavisly - spousta preprodejcu uvidi nalepku webasto, tak to automaticky inzeruje jako nezavisly)

pri koupi urcite vyzkouset oboji (at je tedka auto uplne studeny (nejen z pohledu webasta poznate lepe stav auta)) - jak nezavisly dalkou (nebo alespon tlacitkem), tak prihrev po nastartovani... v diag by nemelo byt zablokovany, ale muze byt problem se stavem nadrze, pac pokud je v rezerve, tak webasto nenaskoci ;-)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

sikecek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.01.2021 17:45

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od sikecek »

No...já to auto ještě nemám (nenašel jsem žádné) a prodávající jsou lenošní to kolikrát i nafotit zvenku, natož aby se na něco podívali. Z VIN to nepoznám? Spíše teda, pokud je auto od nás nebo z DE nebo AU...tak budou mít všechny diesly (1.6, 1.9, 2.0 všech roků výroby) příhřev, který jde předělat na plně nezávislé dálkové topení, ano?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od kubisz »

do r. 2015 (do 1T3) podle me urcite, 5T1 uz ma mozna elektricky prihrev pro interier a jestli musi zakonite mit diesel i webasto nafotvy, to uz moc nevim; pokud mate dekoder podle VIN, nebo moznost se zeptat ve VW, tak to tam urcite bude napsany, ale ze by slo primo z VIN poznat napriklad podle nejakyho pismenka / cisla na urcite pozici poznat, ze to ma nezavisly / prihrev, to nevim :-(
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

sikecek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.01.2021 17:45

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od sikecek »

No, teď jsem našel jedno autíčko - má tam ten spínač čárka a svíčky nahoru. Bazarník tvrdí, že to nemá WEBASTO. Ale když tam to tlačítko je, tak to musí mít webasto, minmálně z výroby ne? Nebo je možný, že dávali tlačítko i do aut, který WEBASTO neměly? Jako může být kuchnutý atd...

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od kubisz »

je to jiny panel, tlacitko se jen tak pridat neda, ale samozrejme to muze byt dodelavka od puvodniho majitele; bazarnici prave vetsinou moc nevi, co v tech autech vlastne je, takze bud Vam budou tvrdit, ze prihrev je nezavisly, nebo taky to, co ted tvrdi Vam... kazdopadne urcite predtim odzkouset a pripadne pozadovat slevu na opravu apod... byva i varianta, ze se to nekomu nechtelo spravovat a tak to odpojil / vykuchal / premostil; to uz Vam kdyztak asi rekne ten bazarnik, nebo se podivat pres ten dekl mlhovky, v jakym je to stavu
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

sikecek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.01.2021 17:45

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od sikecek »

Tak jsem ho dovezl...cena dobrá, rok 2006. webasto pochopitelně netopí, ani přihřívání. ale fyzicky tam je. A teď hlavní otázka - chci koupit k tomuto aut diagnostiku. jakou mi doporučíte? jsou jich fakt mraky, ebay, aliexpres...potřebuju něco, čím jde číst, ale i mazat chyby. Drátová/bezdrátová asi jedno...rozpočet nevím...ale pokud to bude mumět hodně věcí, tak není problém i řádově do 3000 kč. nevím, zda ty diagnostiky za 5 dolarů umí to samé, jako za 100 dolarů. Díky moc všem za rady...

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od kubisz »

doporucuju tohle: https://obdeleven.com/cs/, ale je to teda z tech drzasich... jinak bezna china kabel VCDS, ale tam je pak nutny davat bacha na pripojeni notasu k internetu, pac to pak "znici" kabel... + to neni nejaktualnejsi verze (coz pro mr 2006 nevadi) a obcas teda neco nenakoduje spravne a tak...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Mr.Slim@k
Závodník
Závodník
Příspěvky: 607
Registrován: 04.01.2009 17:20
Bydliště: Kdesi na VWysočině

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od Mr.Slim@k »

Já mám v 5T1 elektrický přihřívání (spirálu)v topení.U předního pravého kola mi žádná trubka nečumí😒. Asi šetřili když si to v DE objednávali. Kdyby bylo nezávislý topení nezlobil bych se musí to být paráda🤟

sikecek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.01.2021 17:45

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od sikecek »

Nezná někdo nějakého odborníka přes Webasto? Jsem z Tišnova, cca 25 km severně od Brna. Takže ideálně někoho v okruhu tak 50 km :-) kdo by na to mrkl a řekl - dej asi tolik a tolik peněz a vyčistím, rozběhám to...

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od kubisz »

v brne mam zkusenost s panem skulinkem: https://www.google.com/search?client=fi ... CAw&uact=5

pak je taky borec, co predelava prihravy na nezavisly nekde u trebice, ale to bych musel dohledat
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Mr.Slim@k
Závodník
Závodník
Příspěvky: 607
Registrován: 04.01.2009 17:20
Bydliště: Kdesi na VWysočině

Re: Které motory mají přihřívání z výroby a jak je poznám?

Příspěvek od Mr.Slim@k »

Jj Skulinka mohu jen doporučit. Občas od něj beru díly na nezávislé topení na autobusy a náklaďáky. Známý tam byl s OvcíIII a byl moc spokojený i s cenou.

Odpovědět

Zpět na „Touran“