Tiguan II - pomoc pri nákupe

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
davtom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.05.2020 09:08

Tiguan II - pomoc pri nákupe

Příspěvek od davtom »

Čaute, som na tomto fóre nový, tak neviem či to patrí tuto alebo je tu sekcia ako poradňa pri nákupe. Už dlhšiu dobu sa obzeráme po novom Tiguane, ako upgrade predchádzajúceho auta.

Moja otázka znie či niekto mal možnosť porovnať, prípadne má nejaké info ohľadom predných fullLED svetlometov. Zaujíma ma výkon/intenzita svetiel pri klasických statických fullLED svetlách vo výbave Edition Comfortline a dynamických fullLED svetlách vo výbave Edition Highline. Rozdielom ako tieňovanie pri dynamických svetlách rozumiem, skôr ma zaujíma či tie statické sú len ochudobnené o tieto featurky alebo svietia slabšie, auto som si v noci nemal možnosť otestovať aby som vedel porovnať. Či to stojí za príplatok pre výbavu Highline, nakoľko sa obzerám po skladových/predvádzacích Tiguanoch.

Prípadne ešte na čo si dať pozor pri tomto aute, aké máte skúsenosti. Motorizáciu plánujem 1.5 TSI 110kW spriahnutý s DS7 automatom, čo som mal možnosť vyskúšať tak som bol príjemne prekvapený.

cece
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.05.2010 21:07

Re: Tiguan II - pomoc pri nákupe

Příspěvek od cece »

Zdarec, mam t.II 1,5 tsi 110 kw manual, staticke ledky. Sviti celkem ok, ale mam i vw sportsvan bi xenon a ty sviti lip, nerozmyslel bych a sel do full led, navic staticke nemaji tlakove ostrikovace, takze pri zablacene ceste snizena ucinnost. Osobne bych nesel do kombinace 1.5 tsi dsg, je tam sucha spojka, do cca 250 n.m. ji tam davaji. Pokud budes neco tahat, prudsi starty, proste vic pod zatezi, tak snizujes zivotnost. Doporucuji 2 tsi. Jinak me auto od novoty skakalo pri rozjezdech, 3x aktualizovany soft., ted uz ok, jen pokud se nezehreje olej nad cca 50 stupnu, auto obcas pri akceleraci skubne 3, 4 rych. stupen. Jeste jedna poznamka: reakce/odezva auta po sedlapnuti plyn. pedalu je priserna, i kdyz je auto v otackach, ale slysel jsem, ze je to kvuli eko, az mi skonci zaruka, necham nekde zmenit soft. a vypnout stop-start

davtom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.05.2020 09:08

Re: Tiguan II - pomoc pri nákupe

Příspěvek od davtom »

Zdar, ďakujem za odpoveď, keďže dlhšie nik neodpovedal na vlákno tak som sa rozhodol auto kúpiť. Zvolil som kombináciu akú som plánoval teda 1.5 TSI 110kW s DSG 7 stupňovým automatom, čo sa týka prevodovky keď som to kupoval netušil som že je nejako iný od ostatných DSGčkových 7 stupňových automatov, ale časom som začal pátrať čo tam vlastne v tom aute mám, suché spojky sú vraj v DQ200 DSGčke určenej do 250nm kruťaku ako si písal, zaplatil som si však prístup na erWin kde som si našiel podrobne všetko o mojom aute z VIN čísla, a uvedený kod prevodovky som tam mal DQ381 s intervalom výmeny oleja 120 000km. Auto jazdí fajn som spokojný, výkon mi na mestské poskakovanie a sem tam okresky + diaľnica úplne stačí, presadol som z výkonovo podobného auta a aj rozmerovo aj hmotnostne, s autom ťahať nič neplánujem, keďže nemá ťažné zariadenie. Čo sa týka full LED svetlometov pýtal som sa pôvodne preto lebo som dostal možnosť kúpiť Edition Comfortline s R-Line exterierom a 19" Sebring diskami, čo sa mi veľmi páčil vzhľadovo, avšak nakoniec rozhodnutie padlo na výbavu Edition Highline teda s dynamickými full LED svetlami (avšak bez ostrekovačov - neviem asi VW začal šetriť na tomto), a s ďalšími vymoženosťami ako originál nezávislé kúrenie, proaktívny bezpečnostný systém, príplatkové airbagy, a 5 ročnou zárukou / 100 000km. Momentálne má auto najazdené 30 000km aj nejaké drobné, je po prvej servisnej prehliadke a som spokojný. Olej mením každých 15 000 km, nechal som si skrátiť interval, rovnako výmenu oleja v DSG prevodovke plánujem miesto 120 000km na 60 000km.

japopp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.02.2008 13:27

Re: Tiguan II - pomoc pri nákupe

Příspěvek od japopp »

Snad to nepíšu úplně do špatné kategorie. Chci koupit nové auto. Původně jsem uvažoval o Karoqu, ale zamiloval jsem se do Tiguana (krátkého).
Jen samozřejmě finance jsou trochu limitující. Vám, že u Škodovky se celkem dá domluvit u dealera sleva. Všude u VW čtu sleva při nákupu na IČO, ale nikde jsem se nedočetl, ani jsem nedohledal, zda a popř. orientačně jaká se dá domluvit sleva na Tiguana ... Máte prosím někdo nějakou zkušenost či radu ?
Viděl jsem slevy na skladovky, ale skoro vše jsou benziny a já bych chtěl diesel ...
Pokud někde o tom je pokec, budu rád, když mě nasměrujete, mě s strejdovi googlemu se nedaří ...
Dík.

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“